Skocz do zawartości

Kamiyan

Forumowicze
  • Liczba zawartości

    2549
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Kamiyan

  1. Uch, "prawa ekonomii" to odważne stwierdzenie. Rzeczowo, obiektywnie, naukowo opisana jest tylko mikroekonomia. Zabawka wyżej to już makroekonomia, która jest, że tak powiem, bardzo subiektywna. Ogólnie takim głównym problemem ekonomii jako nauki jest to, że ludzie potrafią wskazać zasady działania (mikroekonomia), ale nie potrafią ich wykorzystywać do manipulowania gospodarką (makro). Tzn. nie da się tego zrobić w naukowy sposób. Sprawdzasz metodą prób i błędów.
  2. TBH, w zasadzie do niczego nie ma jednego paradygmatu, odkąd mamy gospodarkę światową. Niby można się przygotować na zmiany w tym czy innym kierunku, ale kto przewidywał taką sytuację energetyczną na rok 2022/2023? Nawet Niemcy podejmują dramatyczne ruchy.
  3. Swoją drogą, chyba przydałoby się zmienić nazwę tematu na Kryzys energetyczny 2022+ albo stworzyć osobny temat do tego.
  4. Ja tam nie wiem, ale chyba stopy poniżej inflacji uznaje się za ujemne w ujęciu realnym...? No i w sumie miałem na Ekonometrii trochę przedmiotów finansowych i nie kojarzę, żeby gdzieś było podawane, że stopy do inflacji mają wynosić tyle i tyle. Po prostu były wymieniane jako jedno z narzędzi do kontroli podaży pieniądza.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...