Skocz do zawartości

wamak

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  2860
 • Rejestracja

Reputacja

287 Excellent

1 obserwujący

O wamak

 • Tytuł
  Uzależniony od forum

Ostatnie wizyty

8995 wyświetleń profilu
 1. wamak

  Mining [kopanie] GPU

  Na razie trzymam na Binance, ale jak krypto będzie o wartości powyżej 10000zł, to przerzucę na portfel. Na portfelu jest większe bezpieczeństwo, tyle że małych sum nie opłaca się przelewać.
 2. Twoja Fera 3 poradzi sobie z 11400F, więc jak typowo do gier, to ja bym wybrał 11400F. Pobór mocy pójdzie w kosmos jedynie, jak Cinebencha odpalisz.
 3. wamak

  Mining [kopanie] GPU

  Zobacz najpierw z telefonem lub laptopem, jak z prędkością po WIFI, szczególnie opóźnienie. I czy w ogóle będzie zasięg w piwnicy. U mnie w domu tam, gdzie nie mam pociągniętego kabla, korzystam z transmitera PLC.
 4. wamak

  Mining [kopanie] GPU

  Kopiąc drobnicę na MEW zamiast na giełdę tracisz podwójnie. Raz, że przelanie ETH dalej kosztuje parę dolców, czy to przez SWAP na Euro, czy też puszczając na kantor. Dwa, że SWAP na Euro jak sam widzisz nie działa, jak powinien. Portfel typu MEW jest do trzymania dużych sum ETH, gdzie przelew kosztujący kilka dolarów nie ma znaczenia.
 5. Dostałem ten wzmacniacz słuchawkowy Mozos M08E i mam mieszane uczucia. Chyba się jednak nie da, aby było i tanio i 100% dobrze. A więc tak: jest ALC 1220, ten wzmacniacz i słuchawki tanie, bo Sennheiser HD202. Tyle że nie do słuchawek mam zastrzeżenia. Na tym wzmacniaczu dźwięk jest całkiem przyjemny, ale: 1. Jest nierówny balans i musiałem w ustawieniach dźwiękówki wzmocnić prawy kanał o 3 procent względem lewego. 2. Podczas włączania wzmacniacza jest mocny trzask w słuchawkach. 3. Po odsłuchaniu utworu, jak już nic nie gra, słyszę czasem przez kilka sekund jakieś zakłócenia. Czyli najpierw wypróbowałem Behringera HA400 za 100zł i to był kompletny niewypał. Ten wzmacniacz Mozos M08E za 200zł daje już przyjemny dźwięk, ale ma niedoróbki, które mnie irytują. Teraz mam czas na zwrot i tego, ale się zastanawiam.
 6. Nie założenie maski, kiedy jest wymagana, może zaszkodzić innym lub sobie. Nie zdejmowanie maski, kiedy można zdjąć, nikomu nie szkodzi. Z ludzi przyjmujących szczepionkę też szydzisz? Przecież nie jest obowiązkowa. Z ludzi dezynfekujących ręce przed wejściem do sklepu też się śmiejesz? Przecież to nie jest obowiązkowe.
 7. Ze zgonami mi się pokiełbasiło, racja. Były i tak śladowe ilości. Jednak w drugiej połowie lata był znaczący wzrost zakażeń.
 8. Byłem latem w Warszawie i wcale tak źle to nie wyglądało na tle woj. pomorskiego, gdzie mieszkam. Tyle że pomorskie, to często gęsto turyści, którzy na urlopie zachowują się inaczej. W pomorskim było dużo zakażeń latem, zgony też rosły. Statystyki z galerii podałem z Gdyni, gdzie akurat z ciekawości w ramach rozrywki sobie liczyłem.
 9. Między majem, a wrześniem w Polsce nie było spadku zakażeń. Premier kłamał. Jedynie przyrost zakażeń był wolniejszy. A we wrześniu przyspieszyło, bo ludzie wrócili do pracy z urlopów na powietrzu, dzieci wróciły do szkół. To nie o pogodę chodzi, a o to, że we wrześniu ludzie wrócili do pracy i szkół. W zeszłym roku wczesną wiosną był duży przyrost zakażeń. Wprowadzono silne restrykcje i przyrost tak zwolnił, że premier ogłosił koniec pandemii. Potem ludzie wyjeżdżali na wczasy, wakacje były, dzieci nie chodziły do szkoły, ludzie przebywali na powietrzu to nie było jak się zarażać. Edit Jakby u nas urlopy i wakacje były jesienią, to jesienią byłby może nie spadek, ale mniejszy przyrost zakażeń. Covid ma się świetnie w wysokich temperaturach także.
 10. Tak. A ludzie czekający na tanie karty trąbią o krachu już od dwóch miesięcy i nic. Tak samo akcje spółek amerykańskich. Są drogie: Są. O krachu trąbią od już dwóch lat i nic. Jak dużo piszą, że bańka musi pęknąć, to nie musi.
 11. Covid to nie grypa i świetnie się rozwija w ciepłych krajach.
 12. Ponadto w cywilizowanym kraju w sklepach klienci bez maseczek nie są wpuszczani do sklepu (np. Niemcy) lub nie są obsługiwani, a u nas w dzikim zachodzie za zwrócenie uwagi za brak maseczki można być pobitym.
 13. Jesienią zeszłego roku, jeszcze przed wzrostami zakażeń, w galeriach handlowych wyglądało to mniej więcej tak: 50% brak maseczki lub na brodzie 25% maseczka pod nosem 25% prawidłowo założona maseczka Następnie doszło do gwałtownego wzrostu zakażeń i trzeba nosić maseczki również na zewnątrz. Teraz wygląda to tak na zewnątrz: 50% brak maseczki lub na brodzie 25% maseczka pod nosem 25% prawidłowo założona maseczka W sklepach (galerie są zamknięte): 50% maseczka pod nosem 20% brak maseczki lub na brodzie 30% prawidłowo założona maseczka Za to, że teraz jest nakaz noszenia maseczek na zewnątrz podziękujcie tym, którzy początkiem jesieni nie zakładali maseczki nawet w sklepach.
 14. Ci mniej zamożni biorą kredyt na studia. I przez to są więźniami systemu, aż spłacą kredyt. Ta broń wymaga specjalnej obsługi. Rewolwerem można strzelić sześć razy, a potem wymiana bębenka, bo nabicie tego samego bębenka jest pracochłonne. Ale zabić tym jak najbardziej można. Mimo to nóż jest bardziej niebezpieczny, bo tańszy i jest w każdej kuchni.
 15. wamak

  Mining [kopanie] GPU

  Pisałem, że martwi mnie, że BTC spada, a alty rosną. Tyle że faktycznie BTC, czy nawet ETH tym razem jeszcze nie wyglądają na nadmiernie napompowane. Szczególnie wzrost BTC był dość spokojny, po każdym wzroście była korekta. A jak wzrost był spokojny, to i spadek nie musi być burzliwy.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...