Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Alvin123

Wysoka tem na winfast 6600 gt

Rekomendowane odpowiedzi

hello mam winfasta 6600 gt podczas grania temp dobija do 70 i się wszystko wiesza,

normalnie tem to okoł 39, co robić ??

czekam na pomoc i wesołych świąt:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myślałem że mój gigabyte to syf... na FEAR lata pod 80 i działa spokojnie, a normalna temp to 54 stopnie. a nie podkręcałeś jej czasem Rivą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ostatnio duzo ludzi ma problemy z wieszaniem sie gier hehe:P

 

Podaj konfig kompa i czy nie kreciles zadnego podzespolu. Chlodzenie referencyje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello nic nie kręciłem, wszystko śmiga na standardowym chłodzeniu, może to wina sterów albo mam coś w systemie , syf?? a moj sprzęt to abit kv8 pro , athlon 64 3000+, Kingston 2X512Mb 400 Mhz, zasilacz MAXIMUS 440 W i cztery dyski jeden wdc 80, i Seagate 120, 40 , 60

po :E zdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałem jeszcze o zasilaczach marki maximus, spróbuj pożyczyć od kolegi jakąs firmową 350 i sprawdź czy nadal to będzie sie działo; ewentualnie odłacz 3 dyski twarde, i dyski/nagrywarki/ cd /dvd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady to chyba nie wina zasilacza, ja mam jakiegos syfiastego no name i mi bez problemów lata podkręcony na 520/1120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj ze sterownikami a jak nie pomoże no to z jeden dysk i cd odłącz i zobacz co potem, być może nie jest to wina karty a pamięci - te ramy miałeś przed zmianą karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odepnij 3 dyski, wtedy będzie wszystko oki ;)

 

nie licz że taki konfig pociągnie ci jakiś 440W no-name ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duze skoki temp. coś ci grzeje niemiłosiernie kompa - pograj na otwartej budzie to zobaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ma NeoTec Maximus ? to dobra zasilka.

 

a co do temp. nie jest wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze ma NeoTec Maximus ? to dobra zasilka.

 

a co do temp. nie jest wysoka.

 

co do temp to na moim na starym chłodzeniu dochodziło do 100 st. i nic sie nie dzialo... :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odczepil przede wszystkim te dyski Seagate [ pewnie niezle sie grzeja i podbijaja nieco temp w srodku kompa ] i sprawdzil bez nich.

A temp rdzenia tej grafiki max to jesli sie nie myle 145 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello:) małe sprostowanko tak mam NeoTec Maximus 440W , próbowałem tak jak radziliście czyli odłaczyłem napędy i dyski, i to samo się dzialo temp. dochodzi do około 75 stopni i się karta wiesza:( ale co dziwniejsze odpaliłem 3DMark05 i 3DMark03 i wszystko gra, zero zwisów i wysokiej temp. no teraz to zbaraniałem :hmm: jutro postawię nowy system i zobacze czy pomoże????? pozdrawiam i dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak?? działa??

 

Może spróbuj na innym kompie u kolegi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miełem ten sam problem ze swoim WinFastem 6600GT.

 

W najnowszych grach temperatura przy otwartej budzie dochodziła nawet do 80stC. Przy takiej temperaturze miałem zielone artefakty na ekranie.

Oddałem do serwisu to mi dali nową i niby lepiej ale po pewnym czasie znow to samo.

Poczytałem troche po sieci i okazało się że ten model winfasta ma czesto z tym problemy. i dobrym rozwiazaniem jest zamontowanie lepszego chłodzenia - co też zrobiłem.

Zalman 700tka załatwił sprawe - teraz w stresie mam ok 45stC i nie ma żadnych błędów. Dodam że karta jest firmowo krecona na 550/1120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten sam problem z kartą Leadtek Winfast A6600GT TDH 128MB AGP 8x (REV B1 i wcześniej REV A1) na układzie nVidia GeForce 6600GT - podaję pełną nazwę, żeby ktoś w przypadku problemów szybciej trafił na ten post.

 

To najwyraźniej wina przegrzewania karty. Wcześniej miałem REV A1, ale ze względu na zwisy systemu (freeze) oddałem ją do serwisu gwarancyjnego. Dostałem nową, tym razem REV B1 na pamięciach Infineon i jest to samo. Myślałem, że to może wina kompatybilności czyli raczej jej braku z pozostałym sprzętem - głównie podejrzewałem płytę, przegrzewanie było na drugim miejscu, ale jak zobaczyłem tego posta, to mi się lżej zrobiło ;)

Zmyla właśnie temperatura zwolnienia w sterownikach podana jako 145 stopni.

 

O swoich problemach pisałem na:

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=118597&hl=

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=116509&hl=

 

W takim razie ja jeszcze tylko poproszę o jakieś pomoce na temat możliwych rozwiązań chłodzenia tej karty. U mnie obudowa ma dwa dodatkowe wiatraki, a i tak rdzeń grzeje się do 75 stopni.

 

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrowienia!

 

P.S. Dodam, że karta tym bardziej się grzeje im więcej ma pracy, to znaczy jak włączymy w grach pełny aliasing, wysoką rozdzielczość, detale na maksa i całą resztę na maksa to zwis zdarzy się znacznie szybciej. W pojedynczym teście 3D Marka zwis jest mało prawdopodobny, jako że testy są dość krótkie i z przerwami na ładowanie danych. U mnie kiedyś freeze w 3D Marku nastąpił dopiero w zapętlonym teście po około 5 godzinach testowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm , właśnie wczoraj kupiłem sobie Winfasta 6600GT , od razu zmieniłem wiatrak karty na zalmana VF700-AlCu ( wcześniej miałem go na Fx5700 ) jeszcze przed pierwszym uruchomieniem . Na razie wszystko śmiga dobrze . W Call of Duty 2 mam jakieś 53 C , a przynajmniej tyle pokazuje mi programik Leadteka ( winfox ) , w windzie mam 35 C . Co do tych temperatur to sam nie wiem co mysleć , czy w miarę dokladne czy nie . Karta nie jest kręcona pracuje na ustawieniach fabrycznych 500/900 w 3D . Zasiłak moja ( Uwaga :) ) to Modecom 300GT , ale napiecia na razie trzyma .

Jeszcze do tych temperatur ; kolesie w robocie mają 6600GT Gigabyte ( te co maja pamiątki puszczone na 1000 MHz ) i mają temperatury po 60-65 C , nikt z nich się nie przejmuje ino płaczą trochę że w budzie " cieplej " się zrobiło :) . Zobaczę jak to bedzie , jest dwa lata gwarancji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...