Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

coxu

[4500] Laptop 15,6" na studia + czasem gry (Wiedźmin 3 itp.)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Potrzebuję pomocy w wyborze laptopa.

 

BUDŻET ok.3500 max.4500 (4500 z systemem i ssd które moge kupić osobno)

 

PARAMETRY:

 

- MATRYCA: matowa! 15,6"Full HD dobrej jakości

- GRAFIKA najlepiej GTX860M/GTX960M (tak aby Wiedźmin 3 poszedł na średnich/wysokich w HD)

- PROCESOR i5-4210h bądź i7-4720hq

- dobre wykonanie (obudowa,głośniki i oczywiście ekran)

- dobra kultura pracy

- może być bez systemu (wtedy 4500-300/400zł=4100/4200zł)

- nie powinien się przegrzewać

- waga najlepiej poniżej 2,5kg

- wyjście HDMI lub jakiś display port itp. co by móc podłączyć do TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych lapków zdecydowanie opcja numer 1 - SSD obowiązkowo w nowym sprzęcie

 

GTX960 jest ~50% mocniejszy od GTX850 DDR3 więc opcja 3,4,5 odpada z marszu.

 

Co do napędu to najtańszy jaki znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał numer 2 najmocniejsza konfiguracja w dobrej cenie.

 

Ewentualnie 17 calowy Lenovo y70-70 z i5 i GTX860m. Matryca FULL HD IPS dotykowa dobrej jakośc. Podświetlana klawiatura, dobre wykonanie, atrakcyjny stylowy wygląd, długie czasy pracy na akumulatorze (ponad 4h na wifi). Tutaj windows 8,1 w cenie + napęd optyczny na USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo y50 z i7 + GTX960 posiada najlepszy stosunek ceny do wydajności. Laptopy z mocniejszą konfiguracją kosztują ponad 5 tys. Za jakiś czas dokupisz sobie dysk SSD i masz wydajny sprzęt do gier.

 

Ja bym wybrał numer 2 najmocniejsza konfiguracja w dobrej cenie.

Dziwne, że wszędzie polecasz opcje numer 1 a teraz wybrałbyś 2. Przypadek? Nie sadzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA zmiana budżetu max. 4500zł ale tutaj musi być system i SSD 256GB (moge osobno kupić)

Acer VN7-591G i5-4210H/8GB/256+000/Win8 GTX960M FHD

plusy:

+większa jasność ekranu niż w lenovo

+slot M.2

minusy:

-gorszy procesor (tu mam dylemat czy i5h da rade w wymienionych grach: Wiedźmin3,GTA V,nowsze odsłony serii Assassin's Creed,BF4 itp.

 

Lenovo y50-70 i7 8GB 1TB gtx960

+ ssd 256GB Crucial MX200 lub Samsung Evo 850 + Windows = ~4500zł

 

kolejna kwestia który z nich jest lepiej wykonany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Acer Nitro VN7-591G z i5 + GTX960 nie ma problemów z throttlingiem przez co procesor potrafi pracować z wysokim taktowaniem w turbo, lenovo pracuje pod obciążeniem z taktowaniem bazowym dzięki czemu acer nawiązuje walke z lapkami z i7. Do tego bardzo dobra matryca, 2 dyski wewnątrz bez zabawy w kabelki i kieszenie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Nitro VN7-591G z i5 + GTX960 nie ma problemów z throttlingiem przez co procesor potrafi pracować z wysokim taktowaniem w turbo, lenovo pracuje pod obciążeniem z taktowaniem bazowym dzięki czemu acer nawiązuje walke z lapkami z i7. Do tego bardzo dobra matryca, 2 dyski wewnątrz bez zabawy w kabelki i kieszenie,

ok. dzięki ale nowe lenovo też ponoc nie mają problemu z throttlingiem

 

 

a co do kwestii jakości wykonania ktoś widział/uzywał te sprzęty (ja nie miałem okazji niestety w Saturnie w Poznaniu nie było)

wizualnie bardziej odpowiada mi acer (minimalizm + to wykończenie Nitro Edition - bajka :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mają z throttlingiem problemów więc nie obniżają taktowania poniżej bazowego. Z tym, że układ chłodzenia pracuje na max i obudowa mocno się nagrzewa, jest głośniejszy pod obciążeniem.

 

Acer się tak nie palcuje, jest bardziej stonowany. Lenovo trochę się błyszczy, szczególnie ramka wokół ekranu. Jakość spasowania i plastików na podobnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mają z throttlingiem problemów więc nie obniżają taktowania poniżej bazowego. Z tym, że układ chłodzenia pracuje na max i obudowa mocno się nagrzewa, jest głośniejszy pod obciążeniem.

 

Acer się tak nie palcuje, jest bardziej stonowany. Lenovo trochę się błyszczy, szczególnie ramka wokół ekranu. Jakość spasowania i plastików na podobnym poziomie.

dzięki Ci bardzo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje ;) , chyba jednak nagnę budżet i sprawię sobie Lenovo Y50-70 i7-4720HQ/8GB/1000 GTX960M

Czy mam rację że jest to najwydajniejsza opcja w tej cenie?

 

Jako alternatywa przyjrzyj się MSI ge60 Apache pro z i7 + gtx860

grafika ta sama tylko z nieco niżej taktowanym rdzeniem ( gtx960 to rebrandowany 860m)

Laptop ma aluminiową obudowę

JAko, że to seria quasi gamingowa MSI to posiada ichnie rozwiązania w postaci klawiatury steelseries oraz sieciówki killer gaming lan

posiada złącze msata pod dyski SSD także możliwy jest montaż takowego równolegle do posiadanego dysku talerzowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako alternatywa przyjrzyj się MSI ge60 Apache pro z i7 + gtx860

grafika ta sama tylko z nieco niżej taktowanym rdzeniem ( gtx960 to rebrandowany 860m)

Laptop ma aluminiową obudowę

JAko, że to seria quasi gamingowa MSI to posiada ichnie rozwiązania w postaci klawiatury steelseries oraz sieciówki killer gaming lan

posiada złącze msata pod dyski SSD także możliwy jest montaż takowego równolegle do posiadanego dysku talerzowego

 

dzięki za propozycję ;) , jednak co do gier to raczej nie gram przez neta,więc na "killerze" i super gamingowej klawiaturze mi nie zależy,

ponieważ sprzęt będzie podłączany do TV 40"+ do tego bezprzewodowa klawiatura i mysz.

Bardziej zależy mi na ogólnym wykonaniu i trochę na wadze(laptop będzie często przenoszony) więc wolałbym coś poniżej 2,5kg.

 

Co do wydajności w grach to wystarczy że Wiedźmin 3 pójdzie na średnich wHD 720p (niekoniecznie w FHD :) )

i tu się zastanawiam czy te 2 rdzenie w i5h dadzą radę czy jednak i7 jest niezbędna :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro desktopowe i3 2core/4wątki z GTX750Ti daje sobie radę to mobilne i5m 2core z GTX960 tak samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności w grach to wystarczy że Wiedźmin 3 pójdzie na średnich wHD 720p (niekoniecznie w FHD :) )

i tu się zastanawiam czy te 2 rdzenie w i5h dadzą radę czy jednak i7 jest niezbędna :hmm:

Da radę, Wiedźmin nieźle sobie radzi na procesorach dwurdzeniowych czterowątkowych, jak mobilne i5 i desktopowe i3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro desktopowe i3 2core/4wątki z GTX750Ti daje sobie radę to mobilne i5m 2core z GTX960 tak samo ;)

 

 

Da radę, Wiedźmin nieźle sobie radzi na procesorach dwurdzeniowych czterowątkowych, jak mobilne i5 i desktopowe i3.

 

ok dzięki w takim razie nie widzę sensu dokładania do i7 i w jego miejsce zakupie dysk ssd ktory da mi dużo więcej podczas korzystania z komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej dostałeś acera, który posiada już wbudowany SSD 256GB oraz dysk HDD 1TB. Nie musisz się bawić w montaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej dostałeś acera, który posiada już wbudowany SSD 256GB oraz dysk HDD 1TB. Nie musisz się bawić w montaż

 

tak wiem :D właśnie acer najbardziej mi odpowiada (chociaż 'zabawa' z montażem to nie jest dla mnie problem ;) )

ok dzięki w takim razie nie widzę sensu dokładania do i7 i w jego miejsce zakupie dysk ssd ktory da mi dużo więcej podczas korzystania z komputera

 

mam na myśli kupno acera z ssd, napisałem co napisałem bo tak było szybciej i wygodniej :)

 

+ jeszcze 1 kwestia:

 

poszczególne acery vn7-591g rożnią się tylko kartą graficzną czy tak jak w przypadku y50-70 zmieniono coś jeszcze - (karta i matryca)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acery vn7-591g różnią się tylko procesorem/dyskiem. Matryca pozostaje bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acery vn7-591g różnią się tylko procesorem/dyskiem. Matryca pozostaje bez zmian.

 

dzięki, czyli tak jak myślałem - wolałem się upewnić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem acera vn7-591g z konfiguracją i5 , gtx 860m , 8gb ram ,dyskiem ssd i matryca hd. Jestem zdziwiony bo gram w wiedźmina na uber na 30 fps (tylko cienie na medium/high bo w lesie spadki do 25 fps mialem). Polecam tego laptopa tylko uwaga na problemy z wifi , ja dokupiłem sobie karte wifi pod usb firmy netgear i nie mam zadnych problemow. Ostatnio nawet filmik na yt wrzucilem zeby pokazac ludziom jak ladnie mi śmiga :D. A jeśli chodzi o gta 5 to grałem na ultra (tylko trzeba wylaczyc sugerowane ograniczenia bo karta ma 2gb a potrzeba ok 3gb) i FPSy nie spadły ani razu poniżej 33.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem acera vn7-591g z konfiguracją i5 , gtx 860m , 8gb ram ,dyskiem ssd i matryca hd. Jestem zdziwiony bo gram w wiedźmina na uber na 30 fps (tylko cienie na medium/high bo w lesie spadki do 25 fps mialem). Polecam tego laptopa tylko uwaga na problemy z wifi , ja dokupiłem sobie karte wifi pod usb firmy netgear i nie mam zadnych problemow. Ostatnio nawet filmik na yt wrzucilem zeby pokazac ludziom jak ladnie mi śmiga :D. A jeśli chodzi o gta 5 to grałem na ultra (tylko trzeba wylaczyc sugerowane ograniczenia bo karta ma 2gb a potrzeba ok 3gb) i FPSy nie spadły ani razu poniżej 33.

 

 

matryca HD czy dobrze podejrzewam,że jak ustawie w lapku z matrycą FHD rozdzielczośc na HD to będzie śmigać podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie chodzić podobnie ale skalowanie rozdzielczości w dół objawia się pogorszeniem jakości obrazu - większe piksele, bardziej rozmyty obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie najlepiej grać w natywnej rozdzielczości. Moim zdaniem matryca HD do gier spisuje się idealnie. Na 15 calowym wyswietlaczu nie ma przepasci miedzy hd a fhd ale za to widac znaczna roznice w wydajnosci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc.

Acer VN7-591G właśnie zakupiony w X-KOM. Nie mogę się doczekać aż go odbiorę:P

Mam nadzieję że się nie zawiodę i ładnie popykam w "Wieśka" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...