Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ScrappyLemon

[PROBLEM] - Komputer sam się wyłącza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z moim komputerem ponieważ od jakiegoś czasu podczas grania komputer sam się wyłącza. Podczas grania w jakąkolwiek grę po dłuższej chwili, zależy od gry, komputer potrafi sam się wyłączyć, a zaraz później sam się włącza, jeżeli dalej włączyłbym grę, komputer wyłączy się po chwili. Mam wrażenie że im bardziej wymagająca jest gra to szybciej się wyłącza. Nie zawsze gram na maksymalnych ustawieniach gdyż sprzęt mi na to nie pozwala i korzystam zazwyczaj z ustawień NVIDIA GeForce Expirience, a nawet czasami niższe. Temperatury sumarycznie nie przekraczają 70 stopni, ale jeżeli to ważne to nie mam żadnego dodatkowego chłodzenia.

Bardzo podobny temat założył użytkownik "porek98" - http://forum.pclab.pl/topic/1197632-Problem-Zasilanie-komputer-sam-sie-wy%C5%82%C4%85cza/page__p__14583201__hl__wy%C5%82%C4%85cza%20si%C4%99__fromsearch__1entry14583201

Jednakże mam inne podzespoły i chciałbym aby pomógł mi ktoś kto się zna na sprzęcie.

 

Mój sprzęt:

ASUS sabertooth p67

GTX 750ti od MSI

Intel i5 2500k

4GB RAM x2

Logic ATX 12V 2.2 Compatible 500W

Jedne Dysk SSD i jeden Dysk HDD

 

Prosiłbym o jakąś radę która rozwiązała by mój problem.

 

PS. Mam nadzieje że założyłem temat w odpowiednim dziale, jeżeli nie to proszę moderatora o przełożenie go we właściwe miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz urządzenie zasilaczopodobne a nie zasilacz i to ono powinno być głównym podejrzanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się właśnie wydawało że to może być głównym sprawcą, ale jako że jestem laikiem w tym prosiłbym również o podanie jakiegoś modelu zamiennego, który byłby odpowiedni, a nawet miał trochę zapasu mocy ze względu na możliwy upgrade sprzętu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l1-600w-spc132-773130/ będzie odpowiedni - solidna linia 12V, niezależna regulacja napięć. Ewentualnie http://www.emag.pl/zasilacz-silentiumpc-supremo-l2-550w-80-gold-spc139/pd/DFQCW3BBM/ gdybyś chciał coś z wyższej półki (lepsze parametry elektryczne, lepsza elektronika, 5-lat gwarancji po rejestracji na stronie producenta [tańszy ma 2 lata]).

 

Nie gwarantuję, że to wina zasilacza, ale sporo na to wskazuje. A że obecny jest beznadziejny i grozi nawet spaleniem sprzętu (brak zabezpieczeń), to i tak należy go wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, w następnym tygodniu po zrobieniu zamówienia i przetestowaniu w razie problemów będę kontynuował temat, a jeżeli nie to napiszę że temat do zamknięcia, tak czy inaczej dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylo nie graj an tym kompie, a najlepiej wcale go nie uruchamiaj ;), do czasu zmiany zasilacza oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...