Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chartkor

HP DesignJet 800

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktos tu do czynienia z drukarkami wielkoformatowymi? Mam DesignJet 800 ktory dalej dobrze dziala i nie zamierzam go wymieniac poki co na nowszy model, tyle ze z jakiegos powodu HP nie wypuscil sterownikow pod Win 10. Winda drukarke rozpoznaje prawidlowo, ale nie potrafie jej zmusic do wydrukowania niczego poza wydrukiem testowym Windows. O dziwo starsza T1120 ma stery i normalnie mam ja przez siec zainstalowana na Win 10. DesignJet 800 ani po USB ani RJ45 dzialac nie chce.

Jest jakis knif, obejscie tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, zapomnialem dodac. Bylem tam juz i zadne z tych rozwiazan nie dziala :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko inne zawiedzie jest zawsze metoda pt. maszyna wirtualna. VMware potrafi (inne pewnie też, ale głównie używam VM) przekierować cały sprzęt na wirtualkę więc wszystko działa np. programy diagnostyczne działające wyłącznie na win XP i łączące się po 232 itp. Czasami odpalam też w ten sposób stary skaner filmów foto (rocznik 00) który komunikuje się po SCSI (przez kartę SCSI na PCI, równie starą jak skaner) i nie ma żadnych problemów. Nawet z rok temu przyszło mi stawiać windowsa NT 4.0 żeby uruchomić soft z 1993 (micrografx designer, wersja pisana jeszcze pod win 3.11 :E)

 

Także jakieś rozwiązanie zawsze jest. Nie jest ono może idealne (np. jakbyś chciał drukować jakieś DWG zapisane w nowym cadzie - nie wiem czy na XP da się to otworzyć czymkolwiek, ale spróbować można. Albo jak masz licencję to zapisać dwg w wersji zgodnej z wersją działającą pod XP i na nim użyć odpowiedniej wersji trueview i z niego drukować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest w sumie zly pomysl. Jakie jest obciazanie takiego VMW na system? Duzo RAMU i cepa to zre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale sprobuje jutro. Dzieki.

Tak to niestety jest, ja tez nie drukuje bezposrednio tylko do PDF i przez HP instant print, do DJ 1120PS tez. Ale po za tym to nie narzekam bo jakosc wydruku pomimo wieku jest okay, do tego z Ali tusze i glowice refurbish sa ceny do przelkniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest w sumie zly pomysl. Jakie jest obciazanie takiego VMW na system? Duzo RAMU i cepa to zre?

 

To mocno zależy od tego co chcesz uruchomić na tej maszynie. Odpalenie samego systemu pokroju XP nie jest żadnym problemem nawet na leciwym laptopie (byle jego procesor był 64bit i miał wirtualizację). Ale jakbyś chciał odpalić cada i jakieś bardziej skomplikowane projekty to już może to potrwać dłużej (co nie znaczy, że się nie da). Optymalnie jest jednak mieć do tego jakąś konkretną stacjonarkę. Ramu zje tyle ile mu wyznaczysz (definiuje się ilość dla wirtualki w ustawieniach VM wedle uznania - dla winXP i tak max to 3,25GB więc nawet mając 8gb nie ma problemu. Z cpu jest o ile pamiętam podobnie (można określić liczbę rdzeni i ich predkosc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mocno zależy od tego co chcesz uruchomić na tej maszynie. Odpalenie samego systemu pokroju XP nie jest żadnym problemem nawet na leciwym laptopie (byle jego procesor był 64bit i miał wirtualizację). Ale jakbyś chciał odpalić cada i jakieś bardziej skomplikowane projekty to już może to potrwać dłużej (co nie znaczy, że się nie da). Optymalnie jest jednak mieć do tego jakąś konkretną stacjonarkę. Ramu zje tyle ile mu wyznaczysz (definiuje się ilość dla wirtualki w ustawieniach VM wedle uznania - dla winXP i tak max to 3,25GB więc nawet mając 8gb nie ma problemu. Z cpu jest o ile pamiętam podobnie (można określić liczbę rdzeni i ich predkosc).

 

Nie mam XP. Wiec bedzie musial VM chodzic na Win7 HomePremium na ktorego mam jeszcze jedna licencje + DVD. W efekcie sciagnalem VM or Oracle, bo jest za friko :E

Mam nadzieje ze maszyna w sigu starczy; 3770K i 32GB pamieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to git thumbup.gif Ja od kiedy zacząłem używać wirtualek to zniknęły dla mnie praktycznie wszystkie problemy związane z niekompatybilnością czy sprzętu czy softu itp. Po prostu stawiam VM i mam w d..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze musi być wyjątek od reguły :) Po czym komunikuje się to urządzenie? Sam program na windzie się odpalał i nie chciał się skomunikować z urządzeniem czy w ogóle soft nie odpala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...