Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BartekXTR

Power Bank Varta 18000 mha

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jestem tu nowy i napisze konkretnie o co chodzi i może ktos mi wytłumaczy dlaczego to nie gra itd.

Kupiłem power bank Varty pojemnośc 18000 mha po to ze ma usb i usb-c .

Posiadam tableta 2 w 1 HUAWEI MATEBOOK i nic a nić nie mogę naładować do tym power bankiem a power bank ma 3.0a i nic a nic nie idzie telefony i inne rzeczy drobne idą bez problemu a to akurat niekoniecznie , przerobiłem już 3 power bank 1 trefny chinski badziew , 2 firmy TRUST 13000 MHA i teraz ta varte za prawię 200zł i też nić jedynie co się zdziwiłem to rozmiarem tego power banku waga ponad 500g i wielkość prawie 2 razy większy niż ten TRUST co to może być za problem że nie chce to ładować tego tableta.

Z góry dzięki za porady ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie ma opcji ładowania przez USB ? Jaki jest do niego zasilacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja zasilacza / 12V/9V/5V/2A USB typu C / bateria 33.7Wh(4430mAh@7.6V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaski Power Bank z akumulatorem litowo-polimerowym o pojemności 2x 9000 mAh, idealny na dłuższe podróże

Naładuje do 8x telefon lub 3x tablet*

Ładuje 2 urządzenia jednocześnie

Port wyjścia USB Typ C 5V/3.0A do szybkiego ładowania

Port wyjścia USB 5V/2.4A do ładowania tabletów lub innych dużych urządzeń

4 niebieskie diody LED informują o postępie ładowania i stanie rozładowania

Dołączony 50 cm czarny kabel Micro USB do ładowania

Elegancka, płaska obudowa z aluminium

Gwarancja jakości VARTA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bateria ma 7,6v,to żeby naładować to bank musi mieć co najmniej 9v a najlepiej 12volt. Ale chyba usb takiego napięcia nie przyjmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprowadził ślepy kulawego.

 

mah, MAH, co za różnica, w szkołę się kamieniami rzucało, nie?

 

12/9/5V wskazuje jednoznacznie, że mamy urządzenie z quickcharge ale sam tablet powinien móc ciągnąć prąd z każdego źródła USB. Najwyżej nie wynegocjuje 9 czy 12V i będzie się ładował wolno ale na 5V.

 

Najlepiej zacząć od sprawdzenia innej ładowarki: podłączyć zwykłą, taką od np telefonu i się dowiemy, czy tablet chce się ładować z innych źródeł. A potem można kombinować z powerbankiem, szukać przyczyn itd.

 

 

 

Miałem łącznie dwie historie z brakiem współpracy urządzenia z powerbankiem. Telefon zaczynał ładowanie od maleńkiego prądu przez 10 sekund a potem zwiększał prąd aż do 1,5A. Tymczasem powerbank przez kilka sekund od podłączenia urządzenia badał pobierany prąd i jeśli ten był niski to powerbank się usypiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12/9/5V wskazuje jednoznacznie, że mamy urządzenie z quickcharge ale sam tablet powinien móc ciągnąć prąd z każdego źródła USB. Najwyżej nie wynegocjuje 9 czy 12V i będzie się ładował wolno ale na 5V.

 

 

 

Na mojej ładowarce od Acera też pisze 5v/9v/12v,a nie ma szybkiego ładowanie nie, ma też możliwości ładowanie przez usb.

Ten Huawei raczej też nie ma możliwości ładowania przez usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podłaczeniu orginalnej ładowarki + orginalny kabel usb usb-c - usb-c kontrolka odrazu się swieci że ładuje się a po podłaczeniu kabla do ładowarki tel niekoniecznie się swieci , a w power banku tez nie ładuję , a przy podłaczeniu kabla usb z telefonu czyli usb - usb-c do komputera też nić nie swieci się ze ładuje . Więc chyba faktycznie może nieładowac przez usb tylko dziwi mnie że idzie moc przez usb-c do ładowarki i idzie ładowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie okazuje się ze napisałem do huawei w tej sprawie i poinformowali mnie ze ten tablet obsługuje 1a i 2a a ja na power banku mam 2.4a na zwykłym usb i na usb-c mam 3.0 i podobno nie moze tego obsłużyć , prawda to bo wydaje mi się ze to tylko kwestia im więcej A tym szybciej się ładuje chyba ze źle mówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie okazuje się ze napisałem do huawei w tej sprawie i poinformowali mnie ze ten tablet obsługuje 1a i 2a a ja na power banku mam 2.4a na zwykłym usb i na usb-c mam 3.0 i podobno nie moze tego obsłużyć

:lol2:

2.4A cz 3.0A informuje Cię tylko o maksymalnym prądzie jaki może dać powerbank. W skrócie - bzdury wierutne Ci odpisali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha czyli to co podałem parametry to max co może pujśc w moim power banku a to co niższej mocy pujdzie bez problemowo czyli teoretycznie 1.0a , 2.0a powinno iść bez problemu , kurde wszedzie szukałem i nic niema na temat czy ten tablet matebook może nieobsługuje power banku chodz dziwne było by bo to jest nawet nie roczne urzadzenie po premierze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

2.4A cz 3.0A informuje Cię tylko o maksymalnym prądzie jaki może dać powerbank. W skrócie - bzdury wierutne Ci odpisali.

Support mu raczej tak nie odpisze, on to tak zrozumiał.

 

Acha czyli to co podałem parametry to max co może pujśc w moim power banku a to co niższej mocy pujdzie bez problemowo czyli teoretycznie 1.0a , 2.0a powinno iść bez problemu , kurde wszedzie szukałem i nic niema na temat czy ten tablet matebook może nieobsługuje power banku chodz dziwne było by bo to jest nawet nie roczne urzadzenie po premierze .

Prąd podawany na zasilaczach mówi o tym, ile możesz wyciągnąć z niego, a przy podanym napięciu masz jeszcze możliwość obliczenia mocy, choć ta jest podawana. Urządzenie, któremu podasz dokładnie to samo napięcie, ale prąd na tabliczce będzie większy, "zadowoli się" takim, jaki samo potrzebuje. Odwrotnie to nie działa. Możesz zasilać urządzenie potrzebujące 1-2A prądem i 10A...ale ważne aby napięcie było to samo (np. 5V) bo urządzenie pociągnie z zasilacza/ładowarki tyle, ile potrzebuje. Mając urządzenie potrzebujące 1-2A, a zasilając je np. 0.5 nie będziesz mieć możliwości pracy, a w pewnych warunkach ono może się wyłączyć. Pewien producent routerów dodaje do swoich produktów zasilacze (chyba Huntkeya) 4.0A...w trakcie pracy, z zasilacza stabilizowanego, przy boocie, leciał poniżej 1.0A...ale podepnij max co się da i może okazać się, że leci te 4.0A...stąd zasilacz jest konkretny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jestem tu nowy i napisze konkretnie o co chodzi i może ktos mi wytłumaczy dlaczego to nie gra itd.

Kupiłem power bank Varty pojemnośc 18000 mha po to ze ma usb i usb-c .

Posiadam tableta 2 w 1 HUAWEI MATEBOOK i nic a nić nie mogę naładować do tym power bankiem a power bank ma 3.0a i nic a nic nie idzie telefony i inne rzeczy drobne idą bez problemu a to akurat niekoniecznie , przerobiłem już 3 power bank 1 trefny chinski badziew , 2 firmy TRUST 13000 MHA i teraz ta varte za prawię 200zł i też nić jedynie co się zdziwiłem to rozmiarem tego power banku waga ponad 500g i wielkość prawie 2 razy większy niż ten TRUST co to może być za problem że nie chce to ładować tego tableta.

Z góry dzięki za porady ...

 

A czy sprawdzałeś ile tam na USB jest V bo u mnie w kompie sprawdzałem i jest 4,60 V natomiast w takiej wtyczce USB do kontaktu jest dla odmiany 5,35 V natomiast moja Nokia 6070 producent zaleca ładować prądem 5,0 V ale telefon nie ładuje się poprawnie przy prądzie niższym jak 5,33 V co ciekawe oryginalna ładowarka do tego telefonu daje prąd 8,85 V więc parametry podawane przez producenta czasami nie odpowiadają rzeczywistości i są kolosalne rozbieżności najlepiej zmierz ile masz u siebie na USB V i podaj tutaj te wartości .

Podejrzewam że Twój tablet powinien się ładować przy USB co najmniej 5,40 V a najlepiej żeby na USB było 5,86 V wtedy powinno poprawnie się ładować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...