Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

NiemcyMnieBija

i7 6700K OC - temperatury + napięcia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zainspirowany premierą procków ósmej generacji postanowiłem "pocisnąć" swoją i7. Dlaczego "pocisnąć"? Bo trafiłem na taką słabą sztukę, że klękajcie narody. Niestety tylko 4,4GHz bo na 4,5GHz CPU już potrzebował 1,35V więc sobie darowałem dla tych 100MHz.

 

Proszę o sprawdzenie napięć, temperatur i wyniku w Cinebench.

 

Proszę o przybycie:

 

@VSS

@zimek123456

@PrimoGhost

 

To co mnie najbardziej martwi to te czerwone.

 

Co prawda jakieś tam pojęcie mam i moim zdaniem jest dobrze, ale wolę spytać mądrzejszych od siebie. Poza tym kto pyta nie błądzi. Z góry dzięki. :E

 

4h8Hpxo.jpg

wMgHRbq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik w CB jest zdrowy. Bez odpalonej diagnostyki, też mam na tym takcie około 970 pkt. Z odpaloną - około 950

 

c69155d2e6118.jpg

 

Bez diagnostyki >> Mój link ( Trochę wyższy uncore, więc spoko )

 

Co do zaznaczonych przez Ciebie wskazań:

 

Przy badaniu OC pod kątem temperatury skupiasz się na temp. maksymalnej rdzeni. Starasz się trzymać poniżej 90 i jest spoko. Wskaźniki takie jak Core package, to po prostu udogodnienia oferowane przez programy pokroju HWInfo ( np. przy testowaniu nowego chłodzenia ) pokazujące temperatury rdzeni po prostu w bardziej klarowny sposób. Czasami różnią się one od samych temp. rdzeni. Np. przez synchronizację czujnika ( czy tempo odświeżanie ) Niemniej - dla własnego komfortu patrz sobie przede wszystkim na temp rdzeni.

 

V-core - napięcie, jakie dostaje rdzeń. W tym wypadku - napięcie wyjściowe z regulatora napięcia płyty głównej, zaraz przed dostarczeniem go do rdzenia x86 ( i wspólnych części Cache ) 1.272 to bardzo rozsądny i niski poziom jak dla Skylake. Bywały 6700k potrafiące meldować się z v core 1.42v i wyżej. W serii, bez OC.

 

VCCSA  - jedno z napięć procesora odpowiedzialnych za stabilną pracę pamięci RAM. Jest trochę za wysokie. Ale poniżej progu. Przykładowo mi do 3200 Mhz wystarcza coś w okolicach 1.21v. A i chyba na 1.16v kiedyś latały. scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zostawić. Bardziej sygnalizuję, że zapewne da się je nieco obniżyć. Sztuka nie jest taka zła. 4.6 Ghz po skalpie powinna iść, jakby się uwziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie niech tak jest. I tak raczej nie będę siedział na tym cepie dłużej niż 2-3 lata i parcia na gigaherce nie mam. :E

W LinX bez AVX ~70°C na najcieplejszym rdzeniu jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw załatw proca a potem sie baw pamieciami... nigdy 2 rzeczy na raz bo jak sie zacznie sypać to nie dojdziesz czemu :)

 

Vcore masz 1.272 także nie jest źle... mój skylake do 4.5 potrzebował 1.328v

 

jedyne co bym próbował zmienić to VCCSA i VCCIO

 

ustaw tak na próbe w UEFI VCCSA na 1.1375v i VCCIO na 1.125v w realu da to 1.176v i 1.184v ( u mnie tyle starcza do memek @3866)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to wygląda tak.

 

pyHe1kB.jpg

 

 

 

ustaw tak na próbe w UEFI VCCSA na 1.1375v i VCCIO na 1.125v w realu da to 1.176v i 1.184v ( u mnie tyle starcza do memek @3866)

 

Ustawiłem tak. VCCIO nie widać w HwInfo, tylko VCCSA. Temperatury +/- takie same. Teraz jest już okej?

 

@Mr0czny

@PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej też było OK, ale można powiedzieć, że teraz jest jeszcze bardziej OKEJ-owo wink.gif

 

Taka mała rada. LinX nadaje się do testowania stabilności, ale bez skalpowania, na niskich zegarach...Ja bym mu dałj RealBench-a, ewnetualnie prime95. Wyjdzie na to samo, a mniej pociągnie z gniazdka i tym samym mniej mu da w tyłek.

 

LinX-em testujemy raczej chłodzenie. Przynajmniej ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO trochę lepiej

miałeś / po zmianie

 

system - 36/36

cpu - 84/83

temp 4 - 36/36

temp 5 - 80/78

temp 6 - 46/46

 

i na CPU też lekko w dól poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...