Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mystic868

Nowy monitor do gier/internetu/prac biurowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Z racji tego, że mój wysłużony LG zaczyna powoli niedomagać, postanowiłem poszukać nowego monitora (zaczyna wysiadać dotykowy panel na obudowie, chociaż matryca działa bezbłędnie).

 

Przeznaczenie: gry, internet, edytory tekstu, trochę grafiki

 

Cena: ok 600 zł max

 

Rozdzielczość: 1920x1080, 16:9 (większej nie potrzebuję do szczęścia)

 

Rozmiar: Aktualnie posiadam 22" (21,8 dokładnie) i w zupełności wystarcza, więc albo taki sam, albo nieznacznie większy

 

Porty: Koniecznie 2x HDMI (aktualny ma DVI-D oraz VGA i mam do niego podpięty wyłącznie PC, a chciałbym dopiąć jeszcze PS3 pod HDMI). Co prawda karta (GTX 960) ma Display Port, ale preferuję HDMI.

 

Czas reakcji: 1ms

 

Nie mam preferencji co do producentów, aczkolwiek bardzo szanuję i mam dobre doświadczenia z LG. Na forach czytam dużo rekomendacji do modelu LG 24MP59G , lecz dużo osób ma problemy z paskami na matrycy i sam monitor nie posiada 2x HDMI.

 

 

Z góry dziękuję za propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam monitorek często Acer Nitro VG240YBMIIX https://www.x-kom.pl/p/440008-monitor-led-24-269-acer-nitro-vg240ybmiix-czarny.html mój kolega kupił jest zadowolony :) monitor na IPS przystało ma fajny ekran do tego miły dodatek 75hz i 1 ms - taki sam do 22" poniżej 5 stówek + tańszy od LG

 

No jeszcze drugi AOC 24V2Q też z IPS i 75hz :) ale ma 5 ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam monitorek często Acer Nitro VG240YBMIIX https://www.x-kom.pl/p/440008-monitor-led-24-269-acer-nitro-vg240ybmiix-czarny.html mój kolega kupił jest zadowolony :) monitor na IPS przystało ma fajny ekran do tego miły dodatek 75hz i 1 ms - taki sam do 22" poniżej 5 stówek + tańszy od LG

 

No jeszcze drugi AOC 24V2Q też z IPS i 75hz :) ale ma 5 ms

 

A jak to jest z samą firmą Acer? Nie bardzo jestem przekonany do jakości ich produktów :)

Tak samo czy 75 Hz to nie jest wyżyłowany 60 Hz (co powoduje m.in. przebarwienia i paski na ekranie)? Myślałem, czy nie lepiej jest kupić 60 Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kolegi on nic takiego nie widzi :) z 60 hz to zobacz Samsung S24F356FHUX w bardzo fajniej cenie 499 zł tylko patrz aby podstawka była w takim kształcie litery V bo są jeszcze okrągłe ale to starszy monitorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kolegi on nic takiego nie widzi :) z 60 hz to zobacz Samsung S24F356FHUX w bardzo fajniej cenie 499 zł tylko patrz aby podstawka była w takim kształcie litery V bo są jeszcze okrągłe ale to starszy monitorek

A z tych 2, który wg. Ciebie lepszy? :)

 

EDIT: Aktualny mój wierny monitor od wielu lat to: LG Flatron E2250T (TN i kolory jak dla mnie bardzo w porządku, a gram dużo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem VG240YBMIIX oddałem po kilku dniach. Zrobiła się sporo szczelina pomiędzy matrycą a obudową. Pisałem i wstawiłem foto kiedyś.

W sklepie dowiedziałem się, że nie jest to pojedynczy przepadek.... zwrócili $ i kupiłem normalnego della.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem VG240YBMIIX oddałem po kilku dniach. Zrobiła się sporo szczelina pomiędzy matrycą a obudową. Pisałem i wstawiłem foto kiedyś.

W sklepie dowiedziałem się, że nie jest to pojedynczy przepadek.... zwrócili $ i kupiłem normalnego della.

Dlatego poważnie zastanawiam się nad tymi propozycjami. Zawsze miałem dobre doświadczenia z LG, ale ten konkretny model i te paski odstraszają mnie. Mój Flatron z matrycą TN i 5 ms reakcji (60 Hz) służy mi dobrze i kolory ma jak dla mnie w porządku (chociaż nie grałem na IPS), ale jeżeli padnie, muszę wybrać coś nowego (zależy mi na 2x HDMI, ponieważ będę mógł podłączyć sobie PS3 i zmieniać źródło, jeżeli będę grał). Poza tym odstrasza mnie ten "blur" przy obracaniu się np. w strzelankach na IPS (przy nowej technologii nie powinno się takie coś w ogóle pojawiać). Może dla gracza (głównie MMO, RPG) najlepsza będzie dobrej jakości matryca TN, która działa płynnie? (chociaż nie wiem jak porównywać mojego starego TN z 5 ms z nowymi IPS z 4-5 ms)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie tego Nitro on ma tę samą matrycę co wspomniany LG i tak samo ma ją jeszcze AOC z obrzydliwą podstawkę a'la drut niestety nie pamiętam modelu. Wszystkie te modele, a pewnie jeszcze kilka innych są na identycznej matrycy od LG i wszystkie bez wyjątku mają pasy na 75Hz. Ci, którzy piszą, że ich nie ma albo bezczelnie kłamią, albo mają problem ze wzrokiem/siedzą daleko od ekranu.

Tak jak ktoś wcześniej napisał nitro ma dodatkowo problem ze słabą spasowaną obudową, na co narzeka wiele osób. Trzeba jednak przyznać, że z nich wszystkich jest najładniejszy i co ważne ma matowy plastyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega gra dużo ale w singielki czasem jakiś pubg nic nie wspominał o pasach :P u nie grałem tylko w Worms xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie tego Nitro on ma tę samą matrycę co wspomniany LG i tak samo ma ją jeszcze AOC z obrzydliwą podstawkę a'la drut niestety nie pamiętam modelu. Wszystkie te modele, a pewnie jeszcze kilka innych są na identycznej matrycy od LG i wszystkie bez wyjątku mają pasy na 75Hz. Ci, którzy piszą, że ich nie ma albo bezczelnie kłamią, albo mają problem ze wzrokiem/siedzą daleko od ekranu.

Tak jak ktoś wcześniej napisał nitro ma dodatkowo problem ze słabą spasowaną obudową, na co narzeka wiele osób. Trzeba jednak przyznać, że z nich wszystkich jest najładniejszy i co ważne ma matowy plastyk.

 

W takim razie może lepiej zakupić jakąś porządną matrycę TN z 60Hz? Do tej pory miałem 60Hz i nie było problemów. Jeżeli już kupuję nowy monitor (a mam prawie 10-letni), to chciałbym, by działał on lepiej, a nie gorzej :P

Macie jakieś propozycje TN (albo nie podkręcone IPS), które nie mają żadnych pasków i gwarancję na sub/bad pixele? Gsync i Freesync mnie nie interesują. Mogę dopłacić do 700-750zł, nie przekraczając rozmiaru 24 cale (mam 22 i to już jest dla mnie dużo, poza tym przy full hd im większa matryca, tym większe piksele).

 

@Robocap Dla mnie monitor ma śmigać na każdej grze, a nie dzielić na kategorie z serii ta pójdzie dobrze, a ta będzie rozmyta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie znalazłem Philips 246E9QDSB/00 https://www.x-kom.pl/p/432274-monitor-led-22-239-philips-246e9qdsb-00-czarno-srebrny.html#Specyfikacja z IPS i 75hz szukałem czy tutaj problem jest ale nic nie znalazłem :)

Ciekawa opcja. Pytanie tylko, czy warto brać te 75 IPS, czy może porządną TN bez blura?

P.S. Ten monitor nie ma 2x HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy poradzi ktoś konkretny monitor bez "niespodzianek" typu paski, niedopasowana obudowa i złe podświetlenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym modelu? - iiyama xub2493hs-b1 - parametry mi odpowiadają i może nie ma 75 Hz, ale i tak cały czas pracuję na 60 Hz. Czy ktoś testował ten produkt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 stówek za monitor 60hz i IPS :P Samsung jest 2 stówki taniej to samo? Nie ogarniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IIYAMA ProLite model X2283HS- widziałem w dobrej cenie za nieco ponad 400 zł świeciła w sferis i tez wygląda dobrze: ekran 21,5 cala, VA, FHD z matową matryca.

Ogólnie w tej cenie wchodziłbym w LG 24MP59G, sprawdzony IPS z FreeSynckiem, nada się do gier i innych zastosowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie pod temat szukam czegoś w granicy 1k bez nastawiania sie na jakieś granie czy obróbkę video coś uniwersalnego przy czym po 8h nie będą mi oczy z orbit wylatywały, żeby nie musieć się martwic o jakieś bad pix czy to ze trzeszczy bo niespasowany ect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IIYAMA ProLite model X2283HS- widziałem w dobrej cenie za nieco ponad 400 zł świeciła w sferis i tez wygląda dobrze: ekran 21,5 cala, VA, FHD z matową matryca.

Ogólnie w tej cenie wchodziłbym w LG 24MP59G, sprawdzony IPS z FreeSynckiem, nada się do gier i innych zastosowań.

Na forach czytam, że dużo osób ma problemy z LG 24MP59G - paskami na matrycy i sam monitor nie posiada 2x HDMI. To samo z modelami Acer VG240YBMIIX i AOC 24V2Q - taka sama wadliwa, wyżyłowana matryca i te paski na ekranie, więc odpadają. Z freesync nie skorzystam i tak przy mojej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zatem chciałbym podzielić się z innymi (w tym potencjalnymi nabywcami) swoją opinią o monitorze Iiyama GB2560HSU po tygodniu ostrych testów w różnych konfiguracjach.

 

1. Wykonanie:

 

Tutaj nie mam się kompletnie do czego przyczepić. Świetnie spasowane elementy wysokiej jakości, matryca nie posiada (póki co) żadnych bad/subpixeli. Monitor posiada mocny i stabilny stojak z możliwością obrotu w każdym kierunku+ PIVOT+ regulację wysokości do 13 cm. Sama ramka ma grubość ok. 2mm, ale producent sprytnie ukrył jej resztę wewnątrz tworząc ramkę o szerokości ok. 5mm dookoła wyświetlanego ekranu (dolna część ma chyba ok 1-2mm). Czy to przeszkadza? Absolutnie nie. Bardzo szybko przestaje się to zauważać (a po wyłączeniu ekranu wygląda to bardzo futurystycznie). W moim przypadku stary 22" LG miał bardzo szerokie ramki, więc nowy zajął niewiele więcej miejsca na biurku. Jedyny mały minus w tym miejscu to znacznie wysunięty przez regulowaną podstawkę ekran (ok 10 cm), co dla osób o małych biurkach może być lekko kłopotliwe (podczas korzystania z monitora powinno się zachować zdrową odległość od ekranu - co najmniej 50-60 cm odległości).

 

Monitor posiada złącza DisplayPort, HDMI, 2xUSB 2.0 (w moim przypadku w sam raz na podpięcie głośniczków, chociaż te wbudowane do monitora są również nie najgorsze), minijack na słuchawki.

 

2. Matryca:

 

Co prawda nie posiadałem nigdy matryc VA lub IPS, ale miałem już kilka monitorów TN i ten zdecydowanie deklasuje poprzedników. Ma bardzo dobrej jakości żywe kolory, dobre kąty widzenia (większe niż standardowe TN), duże możliwości regulacji parametrów (po 2 dniach regulacji nie mogłem ustawić obrazu podobnego do starego monitora, ponieważ tutaj kolory są żywsze i cała matryca jest równomiernie i dobrze doświetlona). Co ciekawe temperatura kolorów 7500k odpowiada 6500k w innych monitorach (jeżeli ustawimy sobie to "standardowe" 6500k to obraz będzie pożółkły). Dodatkowo polecam wyłączyć tryb Overdrive (wartości +2+1 0 -1 -2 OFF, tak więc 0 nie oznacza, że jest wyłączony, a potrafi blurować nam nieprzyjemnie obraz).

 

3. 144 Hz, a 60 Hz:

 

Naczytałem się mnóstwo na temat wpływu 144 Hz na jakość pracy, szybkość działania, lepszego/gorszego odbioru przez użytkowników. Jaka jest moja opinia na ten temat? Od razu zauważyłem, że płynność działania wszystkiego na pulpicie zauważalnie się poprawiła. Widać to też np. podczas przewijania stron w przeglądarce. Sprawdzałem również filmy z YT, Streamów, filmy nagrane w różnej ilości FPS, odpalałem różne testy wydajności i nie zanotowałem żadnych spowolnień, gubienia klatek itp.

 

4. Freesync/Gsync itd. w grach:

 

Testowałem gry MMORPG, jRPG (stare tytuły z grafiką 2D i nowsze w 3D), FPS i Slashery - przy kablu DP na 1080p nie zauważyłem żadnych problemów z obrazem (żadnego efektu tearingu, judderingu itp., przed którymi ostrzegano mnie na rozlicznych forach). Testowałem również monitor podłączając przez HDMI PS3 na 720p - również zero problemów (i duża wygoda, gdyż źródło przełączam sobie 1 przyciskiem). Posiadam kartę GTX 960 - nie mogę więc odpalić żadnych ulepszaczy typu "sync" i wcale nie są one potrzebne do komfortowej rozgrywki. Chciałbym również zauważyć, że posiadam sprzęt ze średniej półki i nawet poniżej 60 FPS w 144 Hz wszystko chodzi bardzo dobrze (i płynniej). Przy przekroczeniu 70-80FPS już widać zdecydowaną różnicę (nie korzystam z v-sync), ponieważ stary monitor 60HZ ucinał klatki ponad te 60.

 

5. Dwa monitory:

 

Niestety zauważyłem, iż podpięcie 2 monitora skutkuje zauważalnym spadkiem wydajności (co mnie trochę dziwi), gdyż w np. Overwatchu ilość FPS spadła średnio o 12-15FPS. Dodatkowo przy odpaleniu samej przeglądarki na 2 monitorze 60HZ (przez DVI), zarówno na dodatkowym, jak i na głównym ekranie pojawiły się spadki wydajności widoczne chociażby podczas przeglądania internetu (zniknęła płynność przewijania). Zauważyłem również, że filmy z YT i innych stron zwalniają. Ostatecznie schowałem stary monitor i zostałem wyłącznie na nowym (te ponad 20 lat przyzwyczajeń robi swoje i 2 monitor nie jest mi potrzebny) :)

 

6. Inne uwagi:

 

- W trybie pracy 2 monitorów podczas wyłączenia fizycznym przyciskiem monitora głównego, wszystkie aplikacje przeskakują wyłącznie na monitor główny po jego ponownym uruchomieniu.

- W przypadku kart Nvidia jest predefiniowana kolejność odpalania ekranów, więc np. monitor podpięty pod DVI będzie tym, który wyświetli wam ekran w trakcie bootowania systemu. Dopiero pulpit pojawia się na obu.

 

7. Gwarancja:

 

Iiyama udziela 30 dni gwarancji na badpixele oraz 36 miesięcy gwarancji na monitor (trzeba się zarejestrować na ich stronie). Akceptują to pośrednicy typu MediaExpert (pytałem osobiście).

 

8. Ocena końcowa:

 

Monitor oceniam na ten moment bardzo dobrze. Jest dobrze wykonany, solidny, regulowany w każdym kierunku. Matryca posiada dobre i żywe kolory (jak na TN, chociaż oceniłbym ją oczko wyżej), ekran nie posiada żadnych defektów, jest dobrze i równomiernie podświetlony, obraz jest płynny, a 144 Hz robią swoje nawet jeżeli nie mamy mocnego sprzętu. Reasumując - uważam, że warto dołożyć te 300 zł do modelu GB2530HSU (75Hz i gorsza matryca). Nie sądzę, by zakup 240 Hz miał jakikolwiek sens. Ten monitor jest zdecydowanie wart swojej ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pomijając to, że nie mam pojęcia jakie realne parametry ma ten powerbank typu pojemność to powiedzmy ujdzie. Ale nie będzie szybkiego ładowania bo tutaj musisz mieć 45W i 15v. Ale ja używam do SD Green Cell 20000mAh, 18W i dla mnie jest OK do podtrzymania baterii w SD podczas grania, ale nie gram w jakieś najbardziej wymagające gry na full mocy.
    • Niby człowiek wiedzioł, ale jednak trochę się łu... eeeee gdzie tam 😆 W końcu ostatnio poprawili bardzo poważny błąd w systemie sejwów Starfielda (choć wątpiłem że to im się uda), więc jednak miałem trochę nadzieję że może coś z tego będzie...  choć chwilę myślałem, że jak zrobią tak wspaniałego patcha - DLC, to se najwyżej przejdę F4 jeszcze raz (na co mam wielką ochotę) najwyżej w wersji bez modów, ale jak tak to wygląda to... se przejdę jeszcze raz, ale w wersji z modami, które już mam zainstalowane, a patcha olewam 🤣 Ja na miejscu Bethesdy wiedząc jak wygląda serial (w końcu sami brali udział w jego tworzeniu), przygotowałbym remastery F3 i New Vegas (bo grafika bez modów już straszy), i zrobił porządne patche next-gen do F4 i F76, no ale jak napisaliście, przecież to Bethesda 😝🤪 😛👎
    • Ciekawe TCWL leci razem TCL ale w sumie nie istotne. Tak więc dobiliśmy do ściany zapisuj profil i fajrant. W B-die raczej nie ma co inwestować aczkolwiek nie wiem jak generalnie wpływa na X3D dogięcie czasu oczekiwania do podłogi może w jakiś specyficznych wypadkach by nie kucał ale imo obecnie nie ma sensu inwestować w B-die chyba, że używane. Opłacało się zainwestować ze 2 lata temu jak ddr5 to była pieśń przyszłości razem z X3D  
    • Jak drogie to musi być dobre.
    • Bo Polacy lubią jak jest drogo, tak samo jak preferują małe mieszkania i stare samochody
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...