Skocz do zawartości
Czeryboj

Hydepark, Retro, Luźne rozmowy

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętałem, że coś było z tymi pamięciami i bankami, ale pokierowałem się pokraczną logiką, że "chyba to było ten najbliżej CPU i ten trzeci, no bo przecież bliżej CPU to szybsza komunikacja z procesorem" :E

 

Co najlepiej, to dalej tkwiłem w tym przekonaniu i zastanawiałem się, czy płyta nie ma uszkodzonych slotów - @Remiko na szczęście strzelił mnie z fonetycznego liścia i już odświeżyłem sobie pamięć.

 

 

To ram powinien być w 2 i 4? :E Ja mam od początku w 1/3 i działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ram powinien być w 2 i 4? :E Ja mam od początku w 1/3 i działa :D

Jak masz jakieś jaja to może to pomóc właśnie + lepsza możliwość oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up dzięki wiem że linkowałeś ale ja pytałem czeryboja@autora :cool: A jednak coś tam jest zmienione w timingach RAS na 19 domyślam się że na 18 był jakiś error ? :)

Tak, musiałem nieco poluzować pamięci, bo trafiły mi się paździerze :(

 

Wynik na 3,9 + RAM 3200.

2mzb6t.jpg

Coś dziwnie niski ten wynik. Rozumiem, że podkręcasz z poziomu Windowsa.

 

U mnie przy tych ustawieniach bez "dopalacza", czyli Perf Bias = None oraz na symulowanych Aegis'ach na 3200MHz ustawionych w UEFI wychodzi coś takiego:

 

r2016single5pjts.png

 

cachememsimjwjih.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie wiem, Widowsa nie stawiałem ze 3 lata od nowa, jest trochę zasyfiony.

 

Ale jakoś nie chce mi się od nowa wszystkiego instalować ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@UP

Ja też mam sporo niższe wyniki. Różnica może wynikać z płyty głównej, którą Remiko ma po prostu lepszą ;)

 

U mnie na 3.7Ghz + Ram 3466 cl14 jest tak

 

qnutqw.png

 

 

@Remiko

Chciałeś moje wyniki. 3.7Ghz + DDR4 3466Mhz cl14

 

 

f2pi83.png

 

bhypag.png

 

wrauts.png

 

sbj3ut.png

 

10q9iit.png

 

 

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Dziękuję za testy.

 

Mając na myśli "Twoje ustawienia" chodziło mi o te 3.5GHz, które masz w stopce, ale nic nie szkodzi. Puszczę u siebie na 3.7GHz i porównam.

 

Chciałem porównanie wykonać porównanie wydajnościowe Twoje 3.5GHz + 3466Mhz 14.14.14.28 vs moje 3.5GHz + 3200MHz 14.14.14.28

 

Obecnie wychodzi jednak na to, że pomimo niższych zegarów pamięci oraz 200MHz mniej na procesorze, moje 3.5GHz jest szybsze niż Twoje 3.7GHz w R20.

 

Z drugiej strony w testach pamięci Twoje ustawienia oraz 3.7GHz jest szybsze w teście AIDA CPU PhotoWorxx od moich 4GHz 3266MHz 14.14.14.28

 

Ładnie chodzą Ci te pamięci :)

 

Cały czas się jednak zastanawiam co jest powodem sporo niższej wydajności procesorowej: nowsza AGESA, "dopalacz" CB11.5, czy po prostu lepsza płyta.

 

Przetestuję sobie z ciekawości całość bez "dopalacza" na 3.7GHz.

 

Po prostu w moim przypadku są albo wyższe zegary pamięci albo wyższa wydajność procesora. Niestety nie da rady wszystkiego na raz, bo wykazuje niestabilność oraz trzeba już całość mocno voltować.

 

O 4GHz i 3533MHz CL14 można tylko pomarzyć. Nie da rady na moim Ryzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Remiko

Wydaje mi się, że niższa wydajność wynika z posiadanie przeze mnie budżetowej płyty głównej ewentualnie systemu, który mam już od dawna i postawiony był na i5 6400 a przesiadke na R7 1700 zrobiłem bez re instalacji.

Na dniach składam zestaw dla znajomego to zrobię format i świeżą instalacje systemu bo w chwili obecnej nie mam nawet gdzie danych wrzucić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo remiko ma płytkę Asusa i ten boster wydajności wbudowany:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :)

 

W moich zestawach zawsze stawiałem na dobrą płytę główną, bo lubię podkręcać oraz nie lubię tracić na wydajności.

 

Swoją drogą ten B450 Aorus Pro był tylko 30zł tańszy od mojego Asusa C6H, ja wolałem dopłacić ;)

 

 

 

Tak z innej beczki: po wielogodzinnych testach udało mi się zejść z napięciem do 1.2875v przy 3.9GHz oraz pamięciach 3266MHz CL14 1.37v z boosterem CB11.5.

 

Jestem zadowolony, bo maksymalnie widziałem 67 stopni pod obciążeniem linpackiem, średnio jest około 64 stopnie.

 

Tak chyba zostawię, bo 4GHz wymagało już 1.375v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gdzie ty ja kupiles? Ja widzę 750zl za tą płytę

Nie wiedziałem o tym bosterze w asusach, tak to też bym wziął Asusa pewnie.

 

Poza tym to całe OC to dla mnie czyste hobby, bo na stocku przy 74hz monitorze wydajność w stu procentach mnie zadowala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Licitation Store a.k.a. Alledrogo:

 

as1wxjm5.png

 

EDIT:

 

I jeszcze gratis dostałem nówkę Noctuę NF-F12 (~80zł) za obsuwę w wysyłce ;)

Edytowane przez RemiKo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to używka tak?

 

Z natury nie kupuje używanej elektroniki. Chyba, że wyjątkowo tanio, tylko po to, aby odsprzedać z zyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to była nówka:

 

 

Pierwszą wylicytowałem za 599zł w marcu, ale poszła do mojego kumpla.

 

Druga wyglądała tak samo ;)

 

Owszem, płyta z krótszą gwarancją, ale się tym zbytnio nie przejmuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi ;)

 

Generalnie ja wybrałem takie podzespoły, żeby praktycznie wyszła ta sama kwota za którą sprzedałem starego kompa (dołożyłem 200zł), a i tak wszystko na gwarancji, nowe, ładniejsze, o klasę lepsze.

 

Dokładać można w nieskończoność, a i tak mówimy o marginalnym znaczeniu w zakresie wydajności przy tej samej platformie.

 

Zobaczymy jak będzie z ryśkiem 3 - jak zbyt mały skok, to na 30stkę kupię sobie coś na wypasie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też elegancko wyszło, fajny nowy zestawik :)

 

U mnie pamiętam jak zachciało mi się nowego zasilacza, to obstawiałem zakup SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W, a wylądowałem z nówką Corsair AX860 za 450zł.

 

Tak samo karta graficzna rok temu: celowałem w co najmniej GTXa 1060 6GB, a wylądowałem z GTXem 1070Ti za 1410zł.

 

I tak ziarnko do ziarnka i mam lepszą platformę niż normalnie mógłbym sobie sprawić, przy okazji niczego nie sprzedając :)

 

Wciąż klikam na i7-4770K, obok mam platformę na i7-7700K@5.2GHz (obecnie bez pamięci, bo siedzą testowo w Ryzenie), a pod stołem jeszcze kompletnego kompa na s.2011 z 3930K ;)

 

W pewnym momencie postanowiłem nie sprzedawać sprzętu, ponieważ za bardzo lubię się nim bawić i po jakimś czasie i tak odkupuję moje stare platformy, na których kiedyś klikałem.

 

Ryzen dostanie 32GB ramu, bo już nawet przed chwilą 16GB zapchałem jednym projektem timelapse'a i nie było mi do śmiechu (wydajność procka się marnuje bo czeka na dane).

 

Już wiem, że w przyszłości wyląduje u mnie Ryzen 7 3700X, bo z zapowiedzi jest lepiej niż przypuszczałem, ale R7 1700 nie sprzedam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pasjonat pełną gębą, szacun :)

 

Wlaśnie obejrzałem premierowy film i fajnie się zapowiadają nowe Ryszardy. 329$ za 3700X wydajnościowo jak i7 9700k (przynajmniej na to przedstawione materiały wskazują) Najs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premierowy film oglądałem na żywo, testując przy okazji 3.9GHz przy 1.2875v:

 

[video=youtube;bUlqC338ssg]

 

Ten testowy timelapse to zapętlona godzinka od 03:00 do 04:00 w nocy (95 zdjęć), który zapchał mi 16GB ramu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle :P

 

Ja to miałem CPU bez możliwości OC to nie miałem wyboru, teraz się zastanawiam czy warto jest mi trzymać sprzęt na max OC, skoro w ogóle różnicy nie widzę przy aktualnym GPU i monitorze? Pobawiłem sie, ustaliłem maksy boxowe, chyba jednak nie będę dokupywał chłodzenia tylko po to by zrobić max oc - dla mnie OC jest najbardziej pożądane w momencie gdy zyskuje ciut wydajności przy 0 nakładzie finansowym. Tak więc chyba ustawie 3.7 przy jakimś niskim napięciu żeby box nie dmuchał mocno i tak zostawię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tyg temu poczyniłem pierwszy krok i zrobiłem update chłodzenia żeby miało zapinkę pod am4, dzisiaj wpadło trochę kaski i kupiłem gskille ripjaws 2x8gb 3200 za 390zl, zostanie mi płyta + ryzen także połowa za mną :E ale jeżeli skompletuje cały zestaw na jesień to już chyba wypada iść w ryśka 3xxx jeżeli ta cena jest realna zamiast 2600 którego planowałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to miałem CPU bez możliwości OC to nie miałem wyboru, teraz się zastanawiam czy warto jest mi trzymać sprzęt na max OC, skoro w ogóle różnicy nie widzę przy aktualnym GPU i monitorze? Pobawiłem sie, ustaliłem maksy boxowe, chyba jednak nie będę dokupywał chłodzenia tylko po to by zrobić max oc - dla mnie OC jest najbardziej pożądane w momencie gdy zyskuje ciut wydajności przy 0 nakładzie finansowym. Tak więc chyba ustawie 3.7 przy jakimś niskim napięciu żeby box nie dmuchał mocno i tak zostawię :)

W sumie też rozsądnie.

 

U mnie obecne 3.9GHz jest ok, bo jest szybko i jest cicho, ale może być tak, że w lato dam 3.8GHz @ 1.2v.

 

Dodatkowo zobaczę jeszcze jak się całość zachowa po wylądowaniu w obudowie.

 

2 tyg temu poczyniłem pierwszy krok i zrobiłem update chłodzenia żeby miało zapinkę pod am4, dzisiaj wpadło trochę kaski i kupiłem gskille ripjaws 2x8gb 3200 za 390zl, zostanie mi płyta + ryzen także połowa za mną :E ale jeżeli skompletuje cały zestaw na jesień to już chyba wypada iść w ryśka 3xxx jeżeli ta cena jest realna zamiast 2600 którego planowałem ;)

No ja też liczę, że nie dam więcej niż 1600zł za R7 3700X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi wystarczy tańszy model 6/12 bo ja swojego pc nie używam do takiej zabawy jak ty czy np czery chodzi tylko o gry. Po prostu chcę jeszcze w tym roku wykrzesać pełną moc z mojej 2060 bo przy tej platformie nie działa w pełni możliwości :thumbup:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem zgodnie z tematem:

 

 

 

Blender test Classroom:

 

Moja i7-7700K @ 5.2GHz 1.39v, z gniazdka max 220W:

 

classroom191u43.png

 

vs

 

Ryzen 7 1700 @ 3.9GHz 1.2875v, z gniazdka max 184W:

 

classroom27zkja.png

 

 

W niedługim czasie wrzucę jeszcze to samo, ale w teście Gooseberry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7700 na 5.2Ghz to jesteś silicon lottery man :cool::P to jest w pełni stabilne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@up

 

Tak, w pełni. Od dwóch lat śmigam na takiej i7 z AVX -1 czyli 5.1GHz.

 

Idealnie się sprawdza do obróbki zdjęć w Lightroomie :)

 

 

Dobra, teraz Blender test Gooseberry:

 

Moja i7-7700K @ 5.2GHz 1.39v, z gniazdka max 193.5W:

 

gooseberry1znugn.png

 

 

vs

 

Ryzen 7 1700 @ 3.9GHz 1.2875v, z gniazdka max 212.2W:

 

gooseberry28qj22.png

 

 

Dla porównania, i7-7700K = 3526,4 sek. oraz bliźniaczy test redakcji:

 

gooseberry.png

 

Dla porównania, R7 1700 = 2052,3 sek. oraz bliźniaczy test redakcji:

 

oc_blender_goose.png

 

 

Niestety nie mam wyników w tej samej wersji Blendera, więc nici z możliwości porównania :(

 

Muszę po raz kolejny odpalić platformę z 7700K żeby uzyskać odpowiednie liczby.

 

Tak czy siak ładnie widać jak Ryzen zyskuje z czasem: nowe UEFI, oprogramowanie, sterowniki, systemy operacyjne, wszystko idzie na plus.

 

 

7700 na 5.2Ghz to jesteś silicon lottery man :cool::P to jest w pełni stabilne?

Max tej sztuki to okolice 5.6GHz:

 

image_id_2152048.png

 

 

Oraz 5350MHz na wszystkich rdzeniach:

 

image_id_1832486.png

Edytowane przez RemiKo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To w grach r1700 3.9 vs ta twoja sztuka 7700 to już jednak różnica zauważalna na kożyść intela pewnie i to bez osd i liczenia klatek :lol2:

 

BTW czyli max to 5350 rozumiem że na płycie bez obudowy żeby utrzymać temp :cool:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...