Skocz do zawartości
bialy100k

Nowsza grafika w starszej płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Da się i najlepiej wsadzić w zielony slot na tej płycie (x16)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się i najlepiej wsadzić w zielony slot na tej płycie (x16)

Dzięki :)

Google niestety wyrzucało mi dziesiątki odpowiedzi "handlowych", tylko nie na to pozornie banalne pytanie. Szuka fraz, a nie odpowiedzi konsolidującej uogólnioną wiedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za slaby cpu pod 1060 chyba ze 1060 w cenie 1050ti to tylko 1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za slaby cpu pod 1060 chyba ze 1060 w cenie 1050ti to tylko 1060

Chodzi głównie o to, by w tym okresie komp działał w podstawowym zakresie - okienka, jakieś prymitywne aplikacje. Obawiałem się, że mogą być jakieś problemy natury fizycznej - typu brak uruchamiania, zwiechy etc. Potem będzie Ryzen 5 3600. Edytowane przez bialy100k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się i najlepiej wsadzić w zielony slot na tej płycie (x16)

Karta Sapphire Vega 56 Pulse przyszła - ale NIE "wstaje", już od początku POST - czyli nie widzę nic na ekranie - pozostaje czarny.

Lamka LED z logo na karcie grafiki się pali, wentylatory grafiki ani drgną. Z Amazona - więc relatywnie łatwo mogę zwrócić.

 

Po podpięciu HDMI do zintegrowanej grafiki na mobo okazuje się, że system normalnie działa, ale w Managerze Urządzeń Vega nie jest widoczna,

w dedykowanym sofcie z driverami od producenta - także nie.

 

Win x64, grafika w slotach x16 PCI-Express.

Zasilacz 600W OCZ, zasilanie 6+8 podpięte (zgodnie ze specyfikacją powinno działać także przy jeszcze "mniejszych" kablach).

Teraz mobo ASROCK M3A790GHX, planowane coś jak M450+Ryzen 5/3600. Testowałem też na szybko GA-MA785GMT z tego samego okresu ~2009 i jest identycznie. Po włożeniu starych kart chodzą normalnie.

 

W biosie ustawienia są proste i nie ma opcji wyłączenia tej na zintegrowanej z mobo - ale testowałem kilka różnych ustawień. Bios płyty głównej updateowany do ostatniej dostępnej wersji.

 

Zastanawia mnie jedno - na etykiecie samej grafiki (papierowa naklejka, taka, jak te z kodami paskowymi jest napis

SAPPHIRE PULSE RADEON RX VEGA 56 HDMI/ TRIPLE DP OC (UEFI)

a specyfikacja karty to:

https://www.sapphiretech.com/en/consumer/pulse-rx-vega56-8g-hbm2#Specification

 

1) Czy powodem problemów może być brak biosu UEFI na mojej starej płycie głównej?

2) Czy jest sens oddać kartę do Amazona, wziąć Radeona 5700 + M450/Ryzen? (dam radę finansowo).

Edytowane przez bialy100k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta Sapphire Vega 56 Pulse przyszła - ale NIE "wstaje", już od początku POST - czyli nie widzę nic na ekranie - pozostaje czarny.

Lamka LED z logo na karcie grafiki się pali, wentylatory grafiki ani drgną. Z Amazona - więc relatywnie łatwo mogę zwrócić.

 

Po podpięciu HDMI do zintegrowanej grafiki na mobo okazuje się, że system normalnie działa, ale w Managerze Urządzeń Vega nie jest widoczna,

w dedykowanym sofcie z driverami od producenta - także nie.

 

Win x64, grafika w slotach x16 PCI-Express.

Zasilacz 600W OCZ, zasilanie 6+8 podpięte (zgodnie ze specyfikacją powinno działać także przy jeszcze "mniejszych" kablach).

Teraz mobo ASROCK M3A790GHX, planowane coś jak M450+Ryzen 5/3600. Testowałem też na szybko GA-MA785GMT z tego samego okresu ~2009 i jest identycznie. Po włożeniu starych kart chodzą normalnie.

 

W biosie ustawienia są proste i nie ma opcji wyłączenia tej na zintegrowanej z mobo - ale testowałem kilka różnych ustawień. Bios płyty głównej updateowany do ostatniej dostępnej wersji.

 

Zastanawia mnie jedno - na etykiecie samej grafiki (papierowa naklejka, taka, jak te z kodami paskowymi jest napis

SAPPHIRE PULSE RADEON RX VEGA 56 HDMI/ TRIPLE DP OC (UEFI)

a specyfikacja karty to:

https://www.sapphiretech.com/en/consumer/pulse-rx-vega56-8g-hbm2#Specification

 

1) Czy powodem problemów może być brak biosu UEFI na mojej starej płycie głównej?

2) Czy jest sens oddać kartę do Amazona, wziąć Radeona 5700 + M450/Ryzen? (dam radę finansowo).

Brak biosu uefi nie ma nic do tego, sam nie raz używałem nowych kart na starych płytach obecnie nawet tak mam. Na początek sprawdz jeszce update ze strony do wersji 1.93 beta https://www.asrock.com/mb/AMD/M3A790GXH128M/index.asp#BIOS na samym dole jest ten bios dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brak biosu uefi nie ma nic do tego, sam nie raz używałem nowych kart na starych płytach obecnie nawet tak mam. Na początek sprawdz jeszce update ze strony do wersji 1.93 beta https://www.asrock.com/mb/AMD/M3A790GXH128M/index.asp#BIOS na samym dole jest ten bios dostępny.

Wywala błąd 404 na "Global" a z Chin nie idzie. Ale w opisie piszą, że ten BIOS to tylko update dotyczący pamięci, więc cisnął nie będę - tym bardziej, że i na innym PC nie ruszyła.

A co myślisz o ewentualnej zamianie Vegi 56 na 5700? Kwestię kasy pomijam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywala błąd 404 na "Global" a z Chin nie idzie. Ale w opisie piszą, że ten BIOS to tylko update dotyczący pamięci, więc cisnął nie będę - tym bardziej, że i na innym PC nie ruszyła.

A co myślisz o ewentualnej zamianie Vegi 56 na 5700? Kwestię kasy pomijam.

Wydajność lepsza ale chłodzeń autorskich brak turbina jest głośna i ciepła... nie rozważałeś rtx 2060 Super?

Co do pierwotnego problemu to ciekawa sytuacja, ciekawe jakbyś jakąś inną "nową" karte załatwił na próbę :hmm:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W monitorze s34 j550 mam freesync na 75Hz - w HDMI/DP. Gdybym miał pewność, że pójdzie z NVIDIA 2060 super, to bym się nie zastanawiał ani minuty - jest dużo lepsza. Niestety jak na razie nie widziałem takiego info. Wieczorem jeszcze poszukam.

 

P.S. Jednak 2060 jest za droga, to prawie 2*tyle co vega56. Albo Vega albo 5700 - ale to temat na inny wątek.

 

P.P.S. Prawdopodobnie najpierw zamówię nową płytę i Ryzena, a co dalej zdecyduję w międzyczasie.

Edytowane przez bialy100k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...