Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

d^^b

Brick ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wczoraj właśnie otrzymałem pocztą moje cacko, wszystko działało... uśmiech mi z twarzy nie schodził, już w pierwszy dzień ciupałem w tekkena... ale po 6godz. konsolka padła... i teraz wszystko wyjaśniam...

 

Okoliczności uszkodzenia: A więc powody są dwa... (a) Zmieniłem tapete i włączyłem tekkena (mam soft 3.40 OE-A) po wyłączeniu drugi raz się już nie włączył (nic się nie wieszało... konsolka super stan), nie sądze że przez tą tapete mogło coś się popiepszyć we flashu, ale nie wiem. (b) konsolke wyłączał mój brat więc mogło by być możliwe że wyłączył ją podczas ładowania save'a lub czegoś takiego, a podczas takiej operacji piszę żeby nie wyłączać konsolki, to już by był bardziej prawdopodobny skutek...

 

Co się dzieje teraz... A więc teraz jak próbuje włączać konsolke to podświetlenie włącza się na 1-20sec... i dioda power a potem się wszystko wyłącza, próbowałem na zasilaczu, bez baterii, z baterią... NIC. Czasem pojawia się w samym dolnym-prawym rogu ikonka płytki (jak konsolka myśli) ale nic więcej...

 

Co mam robić?? A więc słyszałem o tych waszych brickach, ale to tylko przy upgrade/downgrade, a mi się to zrobiło podczas normalnego użytkowania... a więc może to jakiś half-brick??(nie wiem co to jest, gdzieś o tym słyszałem ale nie mam o tym pojęcia) jeśli coś jest uszkodzone na stałe, gdzie mogę takie coś naprawić?? znalazłem w internecie jeden serwis, to może nawet na tym forum, ale cennik jest bardzo wysoki (np. reflash 400zł...) chipa UP słyszałem że można już kupić od 20$ a więc to by mi odpowiadało, elektryka sobie już znajde xD . Ale lepiej jak bym nie musiał tego robić... może to tylko jakiś defekt który można naprawić samemu??

 

Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak, podczas wlaczania konsoli trzymaj przycisk R, pokaze Ci sie recovery menu, wejdz w adcvanced i nacisnij flash1. podlacz usb i SKASUJ cale FLASH1 (nie flash0 przypadkiem, bo to bedzie prawdziwy brick!). wlacz konsole, wyswietli sie monit, ze dane ulegly zniszczeniu, nacisniesz O konsola sie zresetuje naprawi wszystko sama i zadziala. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[konsolke wyłączał mój brat więc mogło by być możliwe że wyłączył ją podczas ładowania save'a lub czegoś takiego, a podczas takiej operacji piszę żeby nie wyłączać konsolki, to już by był bardziej prawdopodobny skutek...

 

Bzdura, w takim wypadku mógł się po prostu uszkodzić save. Gra nie ingeruje w pamięć FLASH konsoli...

 

Sposób opisany wyżej pomoże - już nie raz łapałem semi-bricka i to właśnie Recovery Menu uratowało mi skórę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heeeheh... toogle usb nie działa, ale znalazłem artykuł o tym jak wrzucić pliki na msd i z msd przez recovery mode zrobić reflasha xD tylko że nie mam czytnika kart pamięci, jednak nikt na tym forum nie zna się na konsolach ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heeeheh... toogle usb nie działa, ale znalazłem artykuł o tym jak wrzucić pliki na msd i z msd przez recovery mode zrobić reflasha xD tylko że nie mam czytnika kart pamięci, jednak nikt na tym forum nie zna się na konsolach ;(

jak nie dziala jak musi dzialac, moze masz zle podlaczone usb, przeloz do innego wejscia moze zadziala :) albo zrob sobie downgrade do 1.5 i znow do 3.40oe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurfa zakładać UP przez Semi-bricka trzeba być niezłym desperatem (albo debilem :E)

 

Nie dajesz Toggle USB tylko (opiszę krok po kroku)

 

Naciskasz Prawy trigger i wlaczasz konsolę-> Wchodzisz w Advanced-> Toggle Flash 1 (USB), wchodzisz w moj komputer, szukasz dysku ktorym jest PSP, i kasujesz WSZYSTKO co tam jest.

 

Na początku uruchomi ci się UMD, nacisnij Home i kółeczko (zmieni ci sie na japoński), konsola się wyłączy, wyciagnij UMD, włącz konsole i bedziesz mial juz po angielsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie dajesz Toggle USB tylko (opiszę krok po kroku)

 

Naciskasz Prawy trigger i wlaczasz konsolę-> Wchodzisz w Advanced-> Toggle Flash 1 (USB), wchodzisz w moj komputer, szukasz dysku ktorym jest PSP, i kasujesz WSZYSTKO co tam jest.

przeciez juz to napisalem :hmm:

Taa to już w ogóle będzie miał bricka !

pomyliles flash0 z flash1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idioci, nie jestem tak mało doświadczony jak wy... bez komentarza... jak nie działa USB to nie działa!! co za idioci!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Idioci, nie jestem tak mało doświadczony jak wy... bez komentarza... jak nie działa USB to nie działa!! co za idioci!!

cos Ci sie pomieszalo w czaszce :hmm: my Ci pomagamy a Ty od*ierdalasz wioske :thumbdown: po prostu nie umiesz uzyc mozgu, KAZDEMU dziala to usb, widocznie nie umiesz podlaczyc usb do kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taa to już wogóle będzie miał bricka !

 

Flash 1 zawiera dane odnośnie daty czasu :)

 

Idioci, nie jestem tak mało doświadczony jak wy... bez komentarza... jak nie działa USB to nie działa!! co za idioci!!

 

Ej ej ej, luzuj pudla haxorze, staramy ci się pomóc a ty nasz od idiotów wyzywasz. Raport pójdzie.

 

I skoro jesteś "bardziej doświadczony " od nas, to czemu sam sobie nie rozwiązęsz swojego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...