Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adriankiller

Killer Mod "GodziLLa" (ED :2 / OcooL- Phobya)

Rekomendowane odpowiedzi

@up: zrobiłbym 2 loopy przynajmniej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@huudy taki plan jest w przyszlosci ale zobaczymy co bedzie narazie nic wiekszego nie planuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maly update

 

info od Matthiasa

 

Hello Adrian,

 

So i see all lists and something are shipped….

 

Nice cable sleeving! Looks really good. :D

Great vinyls…it would be amazing. Hope your wife will not kill you if they see the red lady. XD

 

BR, Matthias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up tym razem 4KG jedzie wiec cos wiecej wyslal niz ostatnim razem mysle ze w srode powinna byc chociaz moze i jutro bedzie ale watpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up odebralem paczke

 

wszystkie czesci sa tym razem

 

16819286_1620046101345151_3806602777212563530_o.jpg?oh=c039a3c8cd84eec21c711d2d31cc574a&oe=593AFB41

 

16819044_1620046134678481_6361856861018113794_o.jpg?oh=9721999e0c4b9173e2f89a993fae40d5&oe=5937D7F1

 

zostala jeszze ta drobnica od slawka i bedzie sie mozna za to wziac sprobuje pozniej zrobic fotke wszystkiego ale cimno u mnie dzisiaj deszcz pada (i przez +najblizszy tydzein taka pogoda ma byc :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ypdate

 

fotka wszystkich gratow 'ciemno jak w stodole dzisiaj w bruxelli dlatego przy oswietleniu robione fotki :mad2::kwasny: )

 

16836453_1620176984665396_1657885949674556904_o.jpg?oh=4698857b7465e5c9f1f575ca7a0a00af&oe=59372ABB

 

16819110_1620177131332048_6514928301182701432_o.jpg?oh=5f0a26051d2dd25c63651ad50a36ac57&oe=592B3349

 

16819242_1620177397998688_5792421819334378889_o.jpg?oh=c833dbba9ee55428d4af52025822365e&oe=5933C8A7

 

na dniach postaram sie szczegolowe jakies fotki zrobic przy lepszym oswietleniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update

 

oblukalem te napisy jak wygladaja na bloku (bialy i pomaranczowy bo tylko te mnie interesuja)

 

16819360_1620248704658224_1454106692570548104_o.jpg?oh=7be32ddb811e4a51781784887768999b&oe=592BD9C6

 

16903108_1620248764658218_344294838641433922_o.jpg?oh=f26379fa3549a7b06c25313f115693bc&oe=59450E5E

 

ps mlody mowi ze jego tez tak wygladal :kwasny:

 

16899949_1620233414659753_1986138589_n.jpg?oh=04cfb260cd3d1d41fcafd30999e170c8&oe=58AE48E7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maly update dzisiaj kupilem spraye (bialy i podklad) do wentyli nomalnie we wtorek wezem sie za malowanie

 

17021401_1625096260840135_812869309574743786_n.jpg?oh=b5a720be3f6c9149e3610bb20c706b39&oe=592BCC64

 

no i w koncu sie doprosilem o lustrzanke (nikon L340 nie wiem nie znam sie ale chyba powinien wystarczyc jak na moje zdlonosci fotograficzne)

 

DQJJ62Q.jpg

 

do niego jeszcze stojak musze kupic i to

 

w tym albo przyszlym tygodniu to zamowie

 

czarne albo biale (nie wiem jeszcze nie zdecydowalem)

 

https://www.fototools.be/index.php?item=falcon-eyes-achtergrondoek-bdp-1528b----1_5x2_8m-zwart&action=article&group_id=10000065&aid=1306&lang=NL

 

i statyf z heatem gadalem doradzil mi duzy i maly (ja chcialem tylko maly kupic o ten https://www.fototools.be/index.php?item=matin-mini-tafelstatief-en-reisstatief&action=article&group_id=36&aid=1104&lang=NL

 

ale kupie po tej dyskusji z heatem ten duzy

 

https://www.fototools.be/index.php?item=hama-statief-tripod-star-met-tas&action=article&group_id=36&aid=394&lang=NL

 

i ten maly

 

http://www.mediamarkt.be/fr/product/_rollei-selfie-mini-22544-1448320.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tło z linku to strasznie wąskie, będziesz miał problem ładnie ogarnąć wieksze przedmioty jak np buda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.5m to malo to chyba 1.8m nie wielka roznica bedzie a wiecej miejsca to ja w pokoju raczej nie wyczaruje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2m szerokości i ciasno się robi jak całą budę dawałem to focenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 2m to nie ma tam a po miescie nie chce mi sie latac i szukac ten sklep wynalazlem i chcialbym to tam w jednym sklepie ogarnac zeby za przesylke nie placic chuk wie ile razy a 2m to ja gdzies mam luzu w pokoju 2 na 1.7 wiec i tak to mi prawie caly pokoj zajmie :kwasny: a z kompem po calym domu nie bede latal bo ciasno w przedpokoju mam a on nie dosc ze troche ciezki (40) to duzy jakis wozeczek taki (w budowlanch sklepach sa) by sie przydal ale znowu to koszta wiec takie rozwiazanie to nie wchodzi jak narazie w gre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wąsko :)

ten nikon to nie lustro

dużo światła będziesz potrzebował

masz przysłonę f3.1 w maxymalnym otwarciu

w moim worklogu masz foty niektóre canonem robione ze stałką 50mm f1.4

oraz ef-s 17-55 f2.8

bez lampy i wysokie iso szumy jak talala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra lusto nie lustro czy nie i tak duzo lepszy niz tel albo moj kompakt (ostatnio jak robilem fotki to telefonem wyszly lepsze niz tym kompaktem)

 

ps @tomson po jakiemu ty do mnie piszesz :E sorry ale jak to nie czaje o czym mi tutaj nawijasz tak naprawde ;) (ja nigdy takich aparatow nie uzywalem bo np dla mnie to wiocha lazic z 'czyms' takim i cykac fotki) :cool: kompakt albo tel to zrobil fotke skitral do kielni i poszedl a po drugie nie zajmuje sie niczym w czym taki sprzet bylby mi potrzebny moze jak cos sie rozkreci to kiedys zainwestuje w cos dobrego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh ja to miałem zajawke fotograficzną i szwendałem sie po kilku krajach z aparatem i cykałem foty, głównie nocą ;)

do profi to mi daleko hehe

lepsze od telefonu to na pewno będzie

strzelaj foty ze statywu na dłuższym czsie naświetlania z autowyzwalacza aby nie były ruszone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia to powiem, że najważniejsze jest światło światło i jeszcze raz światło. Jak będziesz miał dobre światło to nawet kartoflem zrobisz fajne foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - ten Nikon nie jest lustrem, ale da się nim zrobić ładne zdjęcia, zobaczysz.

 

 

Co do statywu - ta Hama to straszny szrot. Chiński, trzeszczący gniot, a ustawianie kadru na tej zapyziałej głowicy, gdzie trzeba nakręcić się milionami pokręteł, to męka okrutna.

Mam podobny (bo to wszystko taki sam badziew) i leży na strychu.

Przezbrojenie aparatu z jednego statywu na drugi doprowadzi Cię do szału, ale to jeszcze nic - żeby dostać się do akumulatorków lub karty pamięci, to przy każdej takiej potrzebie (a będzie ona częsta), będziesz musiał (chyba) odkręcać wielki dekiel łączący aparat ze statywem......chłosta dla tego, kto to wymyślił.

Dobrze jest przymierzyć aparat, czy przykręcany element statywu do aparatu nie zasłania spodniej klapki aparatu.

Głowica 3D - odkąd jej zasmakowałem, nie ma mowy, żebym wrócił do tych chińskich wynalazków. Dzięki niej szybko i wygodnie ustawiasz pozycję aparatu na statywie.

Jeżeli masz niewiele miejsca w pokoju, to pomyśl nad czymś bardziej uniwersalnym - KLIK.

 

Tło - sama rolka z materiałem jest tania. Ja od razu kupiłem sobie biały, czarny i szary (30zł za rolkę 1,6m x 5m). Jak się przyjrzysz wszystkim moim fotkom, które ostatnio robię, to w użyciu praktycznie jest tylko szary. Kolor ten jest świetnym balansem między jasnymi i ciemnymi przedmiotami, które są fotografowane - fajnie równoważy kontrast.

Jeżeli chcesz na początek kupić tylko jeden kolor, to ja polecam właśnie ten - szary.

 

Tło tłem, ale światło jest ważniejsze. O ile sceneria może być dowolna, a tłem może stać się zwykła ściana, tak bez dobrego światła zdjęcia mogą być do bani.

Jeżeli miałbyś miejsce, to namawiałbym Cię do tak zwanego softboxu, ale to wiąże się z dodatkowymi stojakami itp.....graciarnia się robi.

Patryk sprytnie rozwiązał ten problem - wkręcił odpowiednią żarówkę w żyrandol i od razu zdjęcia zaczęły wychodzić zupełnie inaczej. Nie jest to softbox z możliwością regulacji, ale widziałem jego fotki i taka żarówka robi dobrą robotę - nie masz dodatkowych stojaków i niezależnie od pory dnia miałbyś znośne oświetlenie do focenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm fajna opcja z tym żyrandolem

ja wkręciłem oprawke foto nad stołem ale chyba kupię żyrandol

jedna za mało światła daje :E

zbyt ciemno i szumy

albo iso w góre albo czasy

a statyw został w pl bo brata weselu

nie będe kupował nowego bo na tamtym mam głowice 3d manfrotto (głowica 100funta po przecenie 50% z amazon)

ale warta inwestycji

dpp_176f6skd.jpg

to jeszcze na starym sprzęcie ale ja taką fotografię uprawiałem amatorsko

do studyjnej trzeba się przestawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głowice 3d manfrotto

 

Ja mam dokładnie ten statyw - KLIK

Jest bardzo fajny - głowica 3D, niewielka śruba łącząca aparat ze statywem (dekiel jest zintegrowany ze statywem), więc nic mi nie zasłania spodniej klapki.

Myślałem nad zakupem dodatkowego statywu, takiego małego (biurkowego), bo ten Manfrotto, którego mam jest zbyt duży i wysoki. Jednak niewielkie przedmioty ustawiam po prostu na pudełku kartonowym i sprawa załatwiona.

 

Przykład:

O070hS6.jpg

 

...albo bloczek

 

ml6dknY.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Bartek

 

wiec tak od konca przynajmniej ja tak zawsze odpisuje

 

zarowki mam takie u siebie (4x)

 

4.jpg

 

dokladnie to ci nie powiem ile czego maja chyba ze jest napisane na niej ale to nie dzisiaj bo zeby do nich siegnac to musze miec drabine

ze swiatlem u mnie w pokoju jest tak ze w wakacje to do 13 14 jeszcze jest slonce potem zachodzi za dom (najlepsze rano jest do tego (bo tak to mnie wkurza bo centralnie wschod slonca mam u siebie) ale do wakacji jeszcze daleko po drugie to w bruxelli pogoda na ogol jest pochmurna i ciezko o ladny sloneczny dzien (ostatnie fotki kompa co robilem to w pelni sloneczny dzien wlasnie i nie pamietam ale troche na taki dzien czekalem) a narazie sie nic nie zapowiada zeby pogoda byla w elni sloneczna

 

tlo z tego co tam patrzylem to ze stojakiem szary 50 prawie kosztuje to troche za duzo jak dla mnie a kupowac oddzielnie stojak ten za 20 i do tego szukac gdzies papieru o podobnym rozmiarze znowu koszta przesylki itd jak na pierwszy raz to odpada takie cos

 

co do stojaka to nie wiem naprawde ja sie na tym dziadostwie nie znam a za duzo tez nie chce za to placic bo aparat nie jest moj

 

w pokoju widziales pewnie ile mam miejsca nie za duzo

 

1Jgqq19.jpg

 

4NuCNaa.jpg

 

Uh2Vp5V.jpg

 

fbrbP3w.jpg

 

tego stolika nie ma zamiast niego taka pizdzina jest mala na wielkosc lapka 15 widac na 3 zdjeciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mały stoliczek możesz wykorzystywać na focenie małych przedmiotów (tak jak ja pudło kartonowe) i nie będziesz się bawił z drugim statywem (tym małym).

Świetlówka do focenia jest np. taka - KLIK

 

Pokoik niewielki. Faktycznie może być kłopot z rozstawieniem stojaków z tłem.

Adrian - nie wiem jaką szerokość ma szafa, ale gdybyś kupił samo tło o długości 5m (bez stojaków), to mógłbyś belkę z tłem dać na szafę i rozwinąć tyle, żeby zeszło aż na podłogę.

 

Ja osobiście nie mam stojaków do tła - przez środek belki przeciągnąłem zwykły sznurek (robi za poprzeczkę w systemie ze stojakami), który zawieszony jest na haczykach w ścianie. - trzeba sobie jakoś radzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wspomniana przez Skeepera moja żaróweczka, 200w. Daje po oczach jak słońce w samo południe w lato :E

 

57b3c93270a9a97275a45675fa376a4e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek pokoj jest nawet duzy ale przez ta szafe lozko a raczej wersalke rozlozona stol no i na nim 900d krzelo na srodku pokoju to nie mam za duzo miejsca szafa ma chyba 220 na 200 z tego co pamietam

jeszcze mam z dwa tygodnie zeby to ogarnac potem juz wszystko bede mial co potrzebuje i bede sie bral za rozkladanie i skladanie kompa

 

Patryk nie mam zadnej lampki na taki gwin ale o kupnie jakiegos oswietlenia tez myslalem ale to na nastepny raz o ile bedzie taki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zadnej lampki na taki gwin

Dwa kable i na krótko ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z oczow bede laserami naapierdizelal jak supermen :E

nie wiem cos mam nadzieje wymyslimy i ze w koncu jakos te 'moj' fotki beda 'wyglundac'

 

ide sie przekimac troche dobrej nocy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...