Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Omenoss

Komputer nie wykrywa karty sieciowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój sprzęt to;

 

Procesor:Amd Athlon 6400+ 3,21GHz; wentylator Zalman CNPS10X Performa+

Plyta gł: asus m2npv-mx

Pamieć: 8gb DDR2 800MHz, 2x2gb god ram 2x2gb hynix

Dysk: 2TB Toshiba DT01ABA200 3.5-inch SATA 6Gbps

Zasilacz: Corsair VS Series 550W 80PLUS

Grafika: GeForce GTS 450 512mb

 

Windows 7 Ultimate Mx SP1 64bit

 

Router ARRis Tg2492s-85

 

Moj problem tkwi w tym nie widzi mi w menadżer urządzeń mojej zintegrowanej karty sieciowej z plyty głównej asus m2npv-mx na win7, chce podlaczyc pc pod internet bezpośrednio kablem, jak podlaczam kabel to z tylu komputera nie swieci sie zadne swiatelko ( wiem ze jest tam pomaranczowe i zielone) w biosie niby mam wlaczona karte sieciowa. przez wifi internet dziala a kablem jakos nie mam pojecia co sie stalo dodam ze kiedys dzialal na tym komputerze ktos ma jakis pomysl jak wlaczyc albo gdzie znajde jakies sterowniki do tej plyty glownej na win7 64bit? przeszukalem chyba cale google i nie moge znalesc:P Prosze o jakas porade co robie zle. z gory dziekuje

 

Btw czasami wyskakuje mi blue screen jak podpinam kabel internetowy i czasem przy wlaczeniu kompa

blue scerrn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy krok do rozwiązania tego problemu to zakup oryginalnego systemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy krok do rozwiązania tego problemu to zakup oryginalnego systemu...

 

Bardzo pomocna odpowiedz,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak wiem najprosciej by bylo, wczoraj nie mialem czasu kupic a dzisiaj jest niedziela myslalem ze jakos to rozwiaze przez weekend.

 

 

 

To pewnie chodzi o te sterowniki do...karty sieciowej LAN też:

 

Tutaj POBIERANKO !

 

Coś słabo szukałeś !

 

 

zewnetrzna karte sieciowa mam karta sieciowa wi-fi TP-LINK TL-WN722N sterowniki mam z plyty tp Link

 

Zintegrowanej mi wcale nie wykrywa instalowalem juz te sterowniki co podales:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zintegrowanej mi wcale nie wykrywa instalowalem juz te sterowniki co podales:/

Żeby zdiagnozować czy problem tkwi w samej zintegrowanej karcie sieciowej czy tylko w sterownikach do niej, należy zbootować inny system operacyjny, np z pendrive. Można ściągnąć np Hiren’s BootCD 15.2 (wielkość 592MB), wypakować, a następnie plik iso przenieść za pomocą programu Rufus na pendrive. W Hirens BootCD jest WindowsXP, na którym można sprawdzić czy karta działa. Można też użyć Kaspersky Rescue Disk 10 (wielkość 306MB), "wypalić" obraz iso programem Rufus, po zbootowaniu sprawdzić czy karta sieciowa działa. Do diagnozy można także użyć obraz jakiegoś linuxa, który ma możliwość uruchomienia Live, np Ubuntu ale wielkość to już 1,5GB. Jeśli Asus M2NPV-MX nie obsługuje bootowania z pendrive, obrazy iso można wypalić również na CD/DVD.

Możliwe jest że karta jest padnięta i jedynie co można to dołożyć kartę Ethernet na PCI tak jak proponował Phil66.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zdiagnozować czy problem tkwi w samej zintegrowanej karcie sieciowej czy tylko w sterownikach do niej, należy zbootować inny system operacyjny, np z pendrive. Można ściągnąć np Hiren’s BootCD 15.2 (wielkość 592MB), wypakować, a następnie plik iso przenieść za pomocą programu Rufus na pendrive. W Hirens BootCD jest WindowsXP, na którym można sprawdzić czy karta działa. Można też użyć Kaspersky Rescue Disk 10 (wielkość 306MB), "wypalić" obraz iso programem Rufus, po zbootowaniu sprawdzić czy karta sieciowa działa. Do diagnozy można także użyć obraz jakiegoś linuxa, który ma możliwość uruchomienia Live, np Ubuntu ale wielkość to już 1,5GB. Jeśli Asus M2NPV-MX nie obsługuje bootowania z pendrive, obrazy iso można wypalić również na CD/DVD.

Możliwe jest że karta jest padnięta i jedynie co można to dołożyć kartę Ethernet na PCI tak jak proponował Phil66.

 

Wykrywa mi niby 2 karty sieciowe, w menadzer urzadzen nie widzi tej nvidi nforce :P teraz tak z ciekawosci pytam (karte sieciowa i tak kupie na dniach) dlaczego mi nie widzi tej karty zintegrowanej

post-549249-14972817647015_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ta druga to ta zintegrowana. Jeszcze podłącz kabel i zobacz czy działa.

A dlaczego system Windows 7 Ultimate Mx SP1 64bit jej nie widzi to nie wiem. Patrzyłeś w logi systemowe, może przy uruchamianiu systemu jest jakiś wpis? W menadżerze urządzeń nie ma w ogóle wpisu czy jest może jakiś nieokreślony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ta druga to ta zintegrowana. Jeszcze podłącz kabel i zobacz czy działa.

A dlaczego system Windows 7 Ultimate Mx SP1 64bit jej nie widzi to nie wiem. Patrzyłeś w logi systemowe, może przy uruchamianiu systemu jest jakiś wpis? W menadżerze urządzeń nie ma w ogóle wpisu czy jest może jakiś nieokreślony?

 

 

 

Jest to co widac, cos sie bawilem i wyskoczylo jakies microsoft virtual wifi, nie ma zadnego wpisu przy uruchamianiu. jak Pierwszy raz podlaczylem kabel to komputera to internet szedl przez karte sieciowa swiecily sie diody na niej a po 2,3 godzinach przestaly swiecic i nie laczy mnie z internetem.

 

Edit na win 8.1 Pro 64bit tez widzi tylko ta karte sieciowa do wifi tp-link,

post-549249-14972959167845_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie jest karta wlaczona w programach ja wykrywa ze niby jest to co to moze byc :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz jakiegoś niezidentyfikowanego urządzenia w menadżerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz jakiegoś niezidentyfikowanego urządzenia w menadżerze?

nic nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może karta została mylnie zinterpretowana jako inne urządzenie i dlatego jej nie widać. Trzeba by było szukać po ID sprzętowym urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kupilem karte sieciowa tp-link 10/100mbs PCI network adapter i dalej nie mam polaczenia z internetem przez kabel :mad:

 

w menadzer urzadzen pokazuje mi niby ta karte ale jak instaluje sterowniki do niej z plyty to nic sie nie instaluje.... nie czaje tego wkoncu ja widzi czy jej nie widzi :D w panel sterowania/siec internet/polaczenia sieciowe widzi tylko jedno polaczenie z katy do wifi polaczenia z nowej karty nie ma:/

Prosze o jakies podpowiedzi co moge robic zle z gory dziekuje

post-549249-1498051830137_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...