Skocz do zawartości

Qwinto

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  5531
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

101 Excellent

O Qwinto

 • Tytuł
  /dev/null

Ostatnie wizyty

48148 wyświetleń profilu
 1. Qwinto

  Wirus

  Zapytaj tutaj: https://forum.pclab.pl/forum/55-Internet-sieci-i-bezpieczeństwo/
 2. No widzisz, wszystko wiesz Nic więcej nie trzeba. I tu podłączasz router. Niestety zamknięty w tej szafce router będzie słabo emitował sygnał WiFi to jako WiFi musisz podłączyć dodatkowy AP (może też być też odpowiednio skonfigurowany router z WiFi), który będzie na zewnątrz szafki. A w routerze w szafce wyłączasz po prostu WiFi albo wstawiasz tam np. jakiś mały router bez WiFi. Polecił bym jakiegoś Mikrotika (bo są małe), ale laik może mieć problem z jego konfiguracją.
 3. Nie wiem jaką masz tam konfigurację sprzętową, ale generalnie najpierw jest jest router kablówki, a dopiero za nim możesz podłączać switch. Poniżej kilka pytań których odpowiedzi mogą pomóc. Czym dostawca doprowadził internet do szafki rozdzielczej? Co jest do tego podłączone? Do czego podłączasz router lub switch?
 4. Tak, mikrorurka to taki peszel dla światłowodu. Tylko po co to chcesz dzielić na dwa? Można tak zrobić tylko nic nam to nie daje. Światłowód i tak musi być w jednym kawałku. Jak będziesz miał mikrorurkę to operator weźmie swój światłowód (tzw Fiber optic pigtail) i sam go przeciągnie. Oczywiście światłowód sobie możesz kupić, ale i tak będzie do wyrzucenia.
 5. Qwinto

  Synology 220j czy qnap 231K ?

  Komplikacja level hard. W ogóle nie adekwatne do problemu i możliwości OPa (z ang. Original Poster - autor wątku). Musisz mieć coś co samo z siebie zainicjuje backup. Dlatego dysk NAS musi to potrafić, komputer z Windowsem czy Linuxem ogarnie to na pewno. Komputer księgowej to Windows, więc najprościej wyszerować katalog z drugiego dysku w tym komputerze (nawet w trybie tylko do odczytu). Teraz urządzenie zdalne (NAS czy inny komputer do backupu) inicjuje wykonywanie kopii bezpieczeństwa. Chodzi o to żeby komputer księgowej nie miał pojęcia o istnieniu komputera do backupu. Reszta zależy od aplikacji wykonującej kopie bezpieczeństwa.
 6. ConnectBoxa i tak się nie pozbędziesz, więc proponuje jakiś mały NAS, albo Raspberry Pi z dyskiem, albo jakiś terminal z dyskiem (HP t610). Cokolwiek, co podepniesz Ethernetem do routera. Dysk podłączony do routera jako file server będzie go obciążał, a co dopiero torrenty uruchomione non stop. Co do samego ConnectBoxa, to mam go od ponad 4 lat i działa. Właśnie sobie uświadomiłem, że o ile w zeszłym roku kilka razy zerwał WiFi (co było irytujące w ciągu dnia pracy), o tyle w tym roku jeszcze nic się nie stało . Więcej problemów nie stwierdziłem. Fakt nie gram, ale Home Office mamy już od roku.
 7. Coś nie pobiera w tle jakiś aktualizacji? Może jakieś inne urządzenia coś pobierają i stąd takie cykliczne pingi...
×
×
 • Dodaj nową pozycję...