Skocz do zawartości

Qwinto

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  7286
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

390 Excellent

O Qwinto

Ostatnie wizyty

75587 wyświetleń profilu
 1. To jeszcze raz. Mamy główny router Funbox z adresacją LAN 192.168.1.1 (napisz jaki jest zakres DHCP, czy nie ma przypadkiem jakiś rezerwacji DHCP) Drugi router TP-Link Archer C6 ma adres LAN 192.168.1.2. Jest spięty z Funboxem portami LAN <> LAN, czyli robi de facto za AccessPoint i switch. Sprawdź czy DHCP jest wyłączone. Trzeci router to TP-Link (napisz jaki to konkretnie model). Odepnij go od swojej sieci, podłącz do niego tylko komputer i spróbuj ustawić mu adres 192.168.1.3. Wyłącz DHCP i dopiero wtedy podepnij go swojej sieci używając tylko portów LAN <> LAN.
 2. Jak pisali o serwerze pośredniczącym to pewnie mieli to samo na myśli o czym ja pisze. No to jak tylko domena u nich, to tak jak wcześniej napisalem. Zobacz, nawet sama nazwa.pl ma podobnie to ogarnięte: nazwa.pl. IN MX 10 mail.netart.pl. nazwa.pl. IN MX 30 mail.nazwa.pl.
 3. Wiesz, wszystko zależy czy hostujesz serwer emailowy u siebie czy w nazwie (btw, nie jest to dobrym wyborem).
 4. Nie, serwery MX to przekaźniki dla głównego serwera mailowego. Jak główny MX nie odpowiada to email leci na zapasowy.
 5. Kurcze, ostatni raz do maila dotykałem się 10 lat temu. Ale z tego co pamiętam to musisz mieć dwa serwery mx, jeden pracujący na jednym łączu, a drugi na drugim. Teraz ustawiasz dwa wpisy MX w DNS: mail.mydomain.com 10 - dla głównego łącza mail2.mydomain.com 20 - dla łącza zapasowego Mniej więcej tak to wygląda. Ale czy tak samo się robi dzisiaj to może ktoś podpowie. Tutaj masz odpowiedzi w Google.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...