Skocz do zawartości

Qwinto

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  5108
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

35 Excellent

O Qwinto

 • Tytuł
  /dev/null

Ostatnie wizyty

32406 wyświetleń profilu
 1. Funbox ma 192.168.1.1, a OPowi się pomyliło i napisał 2.1 zamiast 1.2...
 2. WiFi może działać w różnych trybach, jako klient WiFi, jak Access Point. Nie bardzo rozumiem o jaką resztę ustawień chodzi, ale skoro jest taka opcja to jest to funkcjonalne, a nie zrobione żeby się tylko wyświetlało.
 3. Chodzi o to że fabryczny firmware nie obsługuje (chyba, bo nie pamiętam, od zawsze pierwsze co robiłem to wgranie Tomato) trybu klienta WiFi. Tomato to umożliwia. I wtedy odbierając Internet z WiFi leci on do switcha gdzie masz te 4 porty LAN.
 4. Dostałeś info jak zrobić takiego pena w mojej pierwszej odpowiedzi. Zanim jednak zrobisz tego pendriva to uruchom aplikację ncpa.cpl (<Win>+<R>, wklejasz polecenie i klikasz <Enter>). Kliknij dwukrotnie na aktywnym połączeniu przewodowym i zobacz z jaką prędkością jest połączenie. Ewentualnie uruchom konsolę PowerShell (Wpisz w oknie wyszukiwania Windows PowerShell) i wklej polecenie Get-NetAdapter, potem Enter i zobacz na liście prędkość połączenia.
 5. Jeśli to ma być ten Archer C6 to tak jak mówi instrukcja.
 6. A możesz podłączyć np. jakiegoś lapka zamiast tego PC i sprawdzić czy kabel jest OK? Ewentualnie uruchom na tym PC jakiegoś Linuxa Live i zobacz czy karta działa poprawnie czy może są podobne problemy (jak zrobić bootowalnego pendriva).
 7. Lepiej jest wcześniej przed spięciem do go do Funboxa odpowiednio skonfigurować(podpinasz do portu LAN w TP-Linku). Ewentualnie jeśli ma taką opcję to od razu ustawić w tryb Access Pointu.
 8. Kupisz na znanym portalu aukcyjnym. Kabel Madex (zwykły 5e UTP wystarczy do gigabitu, max dł. 100 metrów) i albo używany R6220 albo nowy Archer C6.
 9. Nie jest, jedyna opcja to z telefonu przez WiFi do Linksysa (jako klient WiFi) z Tomato na pokładzie.
 10. Zobaczyć na Asusie jaki adres IP ma na interfejsie WAN.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...