Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Olwap

Wymiana RX 470 na GTX 1070

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość kupna Palit GeForce GTX 1070 JetStream 8GB GDDR5 za trochę ponad 1200 zł (złapałem w XKomie na promocji), obecnie mam RX 470 4GB. Warto? Przeglądałem testy i różnica w fps jest dość spora, myślę że warto ale jakby ktoś jeszcze mógł rozwiać moje wątpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta wydajniejsza o + ~ 50% od RX470 , jak brak Ci wydajności i VRAMu = warto !

 

P.S. Sam zmieniłem RX580 na GTX 1070 od kolegi ;)

 

Leki UV , i dobre takty i jest "miodzio" , u siebie mam GPU na 2000 MHz przy 931 [mV] ! , pamięci lekko skręcone na 8700 i w Time Spy mam 6300 na GPU + cicho i wydajnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ma 6 GB Vram ... zależy od rozdzielczości itp/itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupna Palit GeForce GTX 1070 JetStream 8GB GDDR5 za trochę ponad 1200 zł (złapałem w XKomie na promocji), obecnie mam RX 470 4GB. Warto? Przeglądałem testy i różnica w fps jest dość spora, myślę że warto ale jakby ktoś jeszcze mógł rozwiać moje wątpliwości :)

Warto, bierz i się nie zastanawiaj. Tylko ważne też jakie CPU masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto, bierz i się nie zastanawiaj. Tylko ważne też jakie CPU masz?

 

Mam I5 6500, właśnie się zastanawiam czy nie będzie jej ograniczać. 16 GB RAMU, zasilacz SPC 500 W, reszta chyba nieistotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę będzie ale i tak będziesz miał dużo więcej fpsów niż na RX470, a jak zmienisz CPU to dostaniesz dodatkową wydajność od karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ma 6 GB Vram ... zależy od rozdzielczości itp/itd.

Kto co woli, ja bym wolał 3 lata nowszą kartę i zawarte w niej nowinki technologiczne typu jednoczesne wykonywanie obliczeń FP i INT niż +2 GB VRAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zobaczyłem że wyszła ta 1660 Ti i to w takiej samej cenie co ta 1070 z obniżką. Także już nie wiem co robić :D Chyba się trochę wstrzymam i wezmę tą 1660.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zobaczyłem że wyszła ta 1660 Ti i to w takiej samej cenie co ta 1070 z obniżką. Także już nie wiem co robić :D Chyba się trochę wstrzymam i wezmę tą 1660.

To obejrzyj test gtx1660 Liptona x-kom, bo te karty się ładnie kręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale widziałeś jaką on dostał wersję? Nie jest powiedziane że każda będzie tak samo szła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale widziałeś jaką on dostał wersję? Nie jest powiedziane że każda będzie tak samo szła

To trzeba brać to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie chyba się wstrzymam, miałem chętkę na tą 1070 bo pojawiła się spoko promocja na XKomie ale nie wiedziałem że wychodzi 1660 Ti w identycznej cenie i o identycznej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie chyba się wstrzymam, miałem chętkę na tą 1070 bo pojawiła się spoko promocja na XKomie ale nie wiedziałem że wychodzi 1660 Ti w identycznej cenie i o identycznej wydajności.

Z tym, że 2GB vram mniej i właśnie na tych oszczędziła nvidia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...