Skocz do zawartości
Tartar

[Xamarin] VS2017 cross platform android + web service

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Uczę się programować na androida. Bazując na tutorialach w VS2017 wybieram nowy Projekt -> Cross Platform (i odznaczam iOS oraz UWP), standard.Udało mi się opanować (po japońsku - w sensie, nie napisami) xamla by stworzyć interfejs.Za pomocą tutków dodałem bibliotekę Zxing i odczytuję kody kreskowe.Stworzyłem sobie prosty web service i postawiłem na IIS.Web service ma dwie metody:1. HelloWorld() - zwraca string "Witaj świecie"2. PobierzDane( string kod kreskowy) - zwraca string[] z danymi (zwykły switch z kilkoma przykładowymi wpisami - na potrzeby nauki)

W celach testowych stworzyłem apkę pod WinForms by przetestować WS (w VS2017 dodaję przez Connected Service połączenie do mojego WS) - wszystko działa mam dwie metody jw.Próbowałem tak samo dodać w apce pod andka (tej cross platform) i tu mam problem bo jak dodam przez Connected Service - to metody jakie mam to HelloWorldAsync() oraz PobierDaneAsync(). Jak chcę wywołać HelloWorldAsync() w funkcji synchronicznej to wali błąd, że nie jest asynchronicznie. Zmienię na async to wali błędem, że funkcja mam mieć jakiś "request", no to piszę HelloWorldAsync("jakiś tekst") - błąd, funkcja nie przyjmuje argumentów.Szukam na google rozwiązania - jest, przepisuję mójWSClient klient = new mójWSClient(EndPointConfiguration.Soap12) i jak na filmiku wywołuję moje label1.Text = HelloWorldAsync(); i dalej błąd "request".Szukam dalej i jest coraz gorzej (dla mnie) - ludzie tworzą jakieś klasy, modele i inne rzeczy by wykonać funkcję z WS - kurczę to nie dla mnie, jestem za zielony w te klocki.

Spróbowałem zrobić tylko pod andka czyli Wybrałem opcję XAMARIN->Android w VS2017. Z WS łączę się przez Connected service (jak w tutku z YT) i jasna ciasna mam obie moje metody, które działają (żadne Async).Oczywiście mogę zrobić pod "czystego" andka ale interfejsu nie mogę zrobić kopiuj-wklej (to największy problem bo pod xaml'em zajęło mi miesiąc zrobienie tego interfejsu - a i tak jest to tylko podstawowy bez żadnych opcji (np.: do Zxing) itp.).

Pytanie jak pod Cross platform połączyć się z WS by to chulało?

PS. Sorki za przydługi post.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andoid studio polecam na początek, jeśli znasz C# to znasz i Jave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...