Skocz do zawartości

Oprogramowanie

Dyskusje o programach komputerowych

Fora

 1. Benchmarki i diagnostyka

  Programy mierzące wydajność komputerów, a także narzędzia diagnostyczne

  64981
  odpowiedzi
 2. Internet, sieci i bezpieczeństwo

  Przeglądarki WWW, programy pocztowe, komunikatory internetowe, oprogramowanie P2P, programy antywirusowe, firewalle i narzędzia usuwające oprogramowanie szpiegujące

   

  328267
  odpowiedzi
 3. Multimedia

  Programy graficzne i muzyczne oraz narzędzia do nagrywania płyt CD i DVD

  73702
  odpowiedzi
 4. Gry

  1444571
  odpowiedzi
 5. Windows

  Dyskusje o najpopularniejszym systemie operacyjnym na świecie

  295565
  odpowiedzi
 6. Linux

  Dział dla miłośników systemów typu Linux

  62169
  odpowiedzi
 7. Pozostałe programy

  Dyskusje o innych programach, nie mających swojego działu na forum

  54469
  odpowiedzi
 8. Programowanie

  Dyskusje o programowaniu w C, C++, PHP, ASP, Javie itd.

  91568
  odpowiedzi
 • Popularne aktualnie

 • Tematy

 • Odpowiedzi

  • Ten jest wyjątkowy, jeszcze nie widziałem, żeby w danym sprzęcie coś mu się nie podobało
  • Dalej nie ma sensu czytać komentarza bo jest nic nie warty. 
  • No właśnie o to chodzi. Nvidia więcej zyskała na tej zmianie, niż straciła. U AMD odwrotnie - ich jedyna przewaga poszła się kichać. Dało się, choć nie przy zasobach, którymi dysponowało AMD. Proces certyfikacji FreeSync był memem i naprawdę totalne kasztany dostawały ten znaczek. Po wprowadzeniu G-Sync Compatible AMD niby zmieniło proces, ale imho wyższa jakość wynika nie z tej zmiany, a z wymagań samej Nvidii - można powiedzieć, że G-Sync Compatible podciągnął jakość FreeSync xD Podstawowy G-Sync Compatible odpowiada często, jak w przypadku mojego monitora, AMD FreeSync Pro, a nic już wyżej AMD nie ma.  Co do wymogu 1,5x to niestety nawet tak nie było - na rynku jest wiele monitorów 60 Hz, w przypadku których FreeSync działa od 48 Hz. Dla mnie to jest totalna mina i nie widzę żadnej zalety w tym, że ta technika była taka otwarta, jeśli można było takie gówno sprzedawać. Dla porównania, nie ma żadnego z G-Sync Compatible, w którym jest podobna sytuacja - najgorsze modele, które mają certyfikat, mają zakres od 60 Hz do 144 Hz, a większość od 48 Hz do 120 - 144 Hz. Teraz AMD chwali się certyfikowaniem setek monitorów rocznie, ale czy to ma jakieś znaczenie dla rynku - wątpię. 
  • A tak ściślej mówiąc, procesor plus płyta główna. RAM może zostać, o ile to coś typu 2x8 (nie 1x16!) DDR4 tak chociaż z 3000. Wkładać 3060 do tego... no. Ale cena taka, że kupuj, będziesz zadowolony po upgrade CPU. Dobrze, że nie nadziałeś się na 8 GB wersję.
  • Tylko przestrzegam. Znam kilka przypadków (w tym swój), gdzie niepozorne "dziecinne hobby" kończyło się słabo (albo rozpadem związku, albo pacyfikacją hobbysty i gwałtem na jego hobby).   
×
×
 • Dodaj nową pozycję...