Skocz do zawartości

209458

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  14044
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

26 Excellent

5 obserwujących

O 209458

 • Tytuł
  Uzależniony od forum
 • Urodziny 25.05.1984

Ostatnie wizyty

38726 wyświetleń profilu
 1. 209458

  Sąsiadka

  Jeden się uspokoi, drugi dla poprawy humoru wybije szyby na całym piętrze.
 2. I jeszcze o marginalizacji ściany wschodniej. PiS może i wschodu nie obraża i go docenia, ale to takie docenianie powierzchowne, że się Duda pokaże, powie coś miłego, pościska dłonie. Ale czy PiS czy PO rządzą głównie duże miasta z centrum i zachodu. wystarczy się przyjrzeć: Kaczyński - Warszaawka, Morawiecki - Warszawka, Duda - Kraków, Ziobro - Kraków, Macierewicz - Warszawka, Jaki - Opole, Błaszczak - Warszawka (ten przynajmniej pochodzenie ma robotnicze), Brudziński - Szczecin, Szumowski - Warszawka, Gowin - Krakus. Kojarzycie kogoś ze wschodu? Była jeszcze Szydło z Oświęcimia, może nie ze wschodu, ale przynajmniej z "Polski powiatowej", no ale już jej nie ma.
 3. Podałem nietolerancyjność, bo przewijała się tutaj w wątku na poprzednich stronach razem z pomysłami testów na wykształcenie czy inteligencję. Ale widzę, że jak uderzyć w stół to się nożyce odzywają. Ciekawe czemu ty musiałeś chować się za nietolerancją dalekowschodnią, żeby przykryć naszą. Oczywiście nietolerancja w Japoni, Chinach czy Korei Południowej istnieje, ale to jest inny poziom niż nasza wobec "ciapatych" czy "pedałów". Można by ją porównać do sytuacji kobiet w Polsce. Tam oczywiście nie ma przepisów, mówiących, że ktoś o innej cerze czy rysach twarzy ma inne prawa niż osoba wyglądająca na Azjatę z dziada pradziada. Raczej też nie zdarzy się, że biały zostanie napadnięty, czy pobity, bardzo rzadko możesz natrafić na kogoś sfrustrowanego, który coś tam krzyknie w języku, którego nie rozumiesz. Ale szklany sufit istnieje: białym ciężej dostać pracę w lokalnych firmach, jak dostaną, to zwykle są gorzej opłacani, ciężej im awansować, przełożeni rzadziej liczą się z ich zdaniem, policjant w razie sytuacji spornej raczej weźmie stronę rodaka, nie każdy wynajmie mieszkanie obcokrajowcowi itd. itp. I oczywiście wszystko to oficjalnie nie będzie z powodu koloru skóry. Może po prostu mniej się starałeś, może byłeś mniej przekonujący, nie pasowałeś do profilu firmy itd. itp. Ciężko mi jakoś dyskutować z osobą uważającą, że podatki to kradzież. No bo o czym mam opowiadać miłośnikowi powrotu do czasów zbieracko-łowieckich struktur plemiennych?.
 4. Napisze cos niepopularnego. Moim zdaniem osoby głupie, nietolerancyjne, nieogarnięte i wszystkie inne o których piszecie też mają prawo do swojej reprezentacji. Uważam też, że dobrzy politycy powinni umieć tak opowiadać o swoim programie tak, żeby trafiać również do takich ludzi. I owszem, zawsze jakiś procent zgarna populiści czy równe ekstrema, ale w zdrowej demokracji to będzie margines. I nie ma co się obrażać na wyborców, że za głupi, tylko poszukać problemu w swoim podejściu.
 5. Pewnie bardziej w neseserze, ale czemu nie?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...