Skocz do zawartości
Medejz

Wybór Iphone 8-11

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Ostatnimi czasy zastanawiam się nad zmianą obecnego telefonu Honov View 20, na telefon marki Apple. Zmiana ta jest podyktowana chęcią przetestowania systemu iOS. 

Nie mam w zasadzie ustalonego budżetu jednak nie chcę wydawać maksimum kwoty np. na Iphone 11 PRO. W pierwszej kolejności zastanawiałem się nad Iphone 8 jednak jest to już troszkę przestarzały telefon jednak według wielu opinii jak i recenzji wciąż dobry smartphone na 2020 rok Patrząc sprzętowo odpowiednikiem tego telefonu jest Iphone X i przedewszystkim różni się designem.  I tak można wymieniać jest jeszcze budżetówka w  XR w cenie SE 2020 (który bardzo przypadł mi do gustu), no i jakieś 300zł drożej wersja XS która nie wiem kompletnie czym się różni. No i najdrożej już Iphony z serii 11. 

Docelowo szukam Iphone z tego względu, że chciałbym go w przyszłości "sparować" z apple watchem. Ma ktoś jakieś sugestie nad którą wersją się zastanowić lub której zwyczajnie nie brać? Nie potrzebuję topowej jakości zdjęć. Najbardziej liczy się dla mnie responsywność telefonu. Kilka zakładek w przeglądarce, instagram, pepper no i spotify.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z płynnością nie będzie problemu na żadnym iphonie, z tego co wiem Ip 5s dalej znośnie działa :)

SE2020 ma moduł z IP8, czyli trybu nocnego brak, średnie fotki.

Iphone 11 w wersji 64gb idzie wyrwać za ok. 2600zł i w to bym celował - fotki znacznie lepsze od IP X/XS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o iP11 to polecam 3 razy się zastanowić pod kątem ekranu. Ten jest moim zdaniem jest po prostu nie na miejscu w 2020 roku i w tej cenie telefonu. Sam z powodu ekranu wziąłem iP11 pro, bo po galaxy S8 bym nie przeżył takiego zejścia z jakością ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPhone 11 ma wyświetlacz lcd, z plusów to wymiana jest tania, tam samo jak SE 2020, XS ma wyświetlacz oled, dostanisz juz raczej używane. Wyświetlacza jest super, ale często pada płyta po wielu upadkach. Płyta dwuwarstwowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z applem jest problem taki, że nie ma złotego środka. Albo bierzesz najwyższy model na który cię stać i wtedy możesz sobie powiedzieć, że jesteś na bieżąco i masz sprzęt podobnej klasy (lub lepszej) co android -  albo oszczędzasz idziesz na kompromisy. 

XR to dobra bateria i przeciętny aparat (w dodatku jedna soczewka), 8 to już kompletna padaka (w sumie od samej premiery), Xsów się nie opłaca. Zostaje wybór na zwykłą 11 za jakąś dobrą cenę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...