Skocz do zawartości
manulx

Ryzen 5950x CTR 2.1 RC5 - "OC failure detected"

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, puściłem sobie dzisiaj z CTR diagnostic test i przeszedł pomyślnie i nawet okazuje się, że mam GOLD (wczoraj odpaliłem i też był GOLD).

1. Jednak jak chcę sobie w zakładce Tune pozmieniać ustawienia (np. reference voltage na 1000mV) to pojawia się błąd "CCX2 overclocking failure detected!" i lecą kolejne joby, ale trwa to w nieskończoność... Wszystkie logi zamieszczam na końcu.

Oprócz tego kilka pytań:

2. Zastanawia mnie czy CCX1 oraz CCX2 ustawiać profile jednakowo czy tak jak ten program mówi?

3. Jeśli chcę, aby ogólnie mniej prądu mi pobierał i się  mniej grzał to powinienem sobie jeszcze obniżyć voltage dla P1 oraz P2? Jak ustawić zegary wtedy? Chyba nie ma sensu, aby obydwa profile były identyczne?
 

UPDATE:
Trochę zajmuje ten log, więc wrzucam na pastebin:

https://pastebin.com/raw/8piZxvnJ

 

Edytowane przez manulx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.06.2021 o 22:09, manulx napisał:

1. Jednak jak chcę sobie w zakładce Tune pozmieniać ustawienia (np. reference voltage na 1000mV)

I w jakim celu chcesz "pozmieniać" te ustawienia ? Nie ruszaj tego bo widać że niespecjalnie wiesz co robisz ;)

Tutaj masz poradnik. 

https://www.igorslab.de/en/clock-tuner-for-ryzen-2-1-light-release-feature-overview-and-test/

CTR to nie jest cudowny program który sam podkręca, raczej podaje wstępne ustawienia od jakich można zacząć zabawę.  

Ustaw na początek te propozycje które podaje program. Następnie 30 minut CB20 żeby sprawdzić stabilność, potem zegary w górę i znów 30 minut CB20 aż dojdziesz do granicy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 28.06.2021 o 07:25, severall napisał:

I w jakim celu chcesz "pozmieniać" te ustawienia ? Nie ruszaj tego bo widać że niespecjalnie wiesz co robisz ;)

Oho, aż zawiało klimatem z elektrody. Przede wszystkim chcę osiągnąć to co już napisałem w punkcie trzecim.

 

W dniu 28.06.2021 o 07:25, severall napisał:

Tutaj masz poradnik. 

https://www.igorslab.de/en/clock-tuner-for-ryzen-2-1-light-release-feature-overview-and-test/

CTR to nie jest cudowny program który sam podkręca, raczej podaje wstępne ustawienia od jakich można zacząć zabawę.  

Ustaw na początek te propozycje które podaje program. Następnie 30 minut CB20 żeby sprawdzić stabilność, potem zegary w górę i znów 30 minut CB20 aż dojdziesz do granicy. 

 

Dokładnie to co opisujesz już próbowałem lub/i zdążyłem zrobić, a również zdecydowanie ciekawsze oraz bardziej złożone "poradniki" mam przeanalizowane. Problemem jest to, że samo oprogramowanie nie działa tak jak powinno (czyt. tak jak w "poradnikach"). :)

 

Oprócz tego po restarcie albo nawet przelogowaniu się opcje "Autoload profile(s)" oraz ""CTR HYBRID OC" notorycznie wyłączają się, a próbowałem z ponownym ściąganiem i wypakowywaniem programu czy z klasycznym lekiem na wszystko pod tytułem "run as admin" etc.
Ewentualnie jakaś alternatywa, bo wolę w BIOSie za dużo nie grzebać.

Edytowane przez manulx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, manulx napisał:

Oprócz tego po restarcie albo nawet przelogowaniu się opcje "Autoload profile(s)" oraz ""CTR HYBRID OC" notorycznie wyłączają się

Jak już ustawisz profile to najpierw je zapisujesz, włączasz HYBRID OD, później activate oba profile i na końcu autoload profile with OS. Powinno działać. 

Zobacz jeszcze  czy w harmonogramie zadań Windowsa zrobiło Ci się zadanie CTR2.1

 

Recomended values for overclocking (P1 profile):
Reference voltage: 1050 mV
Reference frequency: 4200 MHz
Recomended values for overclocking (P2 profile):
Reference voltage: 1250 mV
Reference frequency: 4550 MHz
Recomended values for undervolting:
Reference voltage: 1000 mV
Reference frequency: 4100 MHz

Zacząłbym od tego co Ci tutaj zaproponował. Najpierw określ napięcie przy jakim temperatura pod obciążeniem np. w CB20 będzie dla Ciebie akceptowalna. Na 1,25V powinna być pewnie w granicach 80C. Ustaw te 4550MHz i puść na 30 minut , zobacz Czy będzie stabilnie. Następnie możesz podnosić stopniowo zegary o 25MHz i znów testuj, aż w końcu Ci się wywali CB, komputer zresetuje itp. W ten sposób znajdziesz maksimum. To byłby profil P2. Jeśli chcesz to możesz również znaleźć łagodniejszy P1, np na napięciu 1,175V. 

Pamiętaj że prawdopodobnie CCD2 wywali się szybciej. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...