Skocz do zawartości
Antros

Układ klawiszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam klawiaturę Mad Dog GK 700 Używam windows 7 proffesional. Większość klawiszy nagle przestała działać mimo ze klawiatura jest fizycznie sprawna i jeszcze rano na niej pisałem. Nie została zalana, nie było  żadnego spięcia, nie została uszkodzona. Z linii klawiszy alfabetycznej działa jedynie " y" oraz "l". Inne klawisze odpowiadające za konkretne funkcje po naciśnięciu wyświetlają przypadkowe ciągi znaków. Na cała klawiaturę może z 5 klawiszy odpowiada za przypisane im funkcje. To nie jest często spotykana zamiana klawiszy miedzy "z" oraz y"" ani "wsad" na "kierunkowe.

Język klawiatury mam ustawiony na " Polski-programisty".

Próbowałem kilku wejść USB 2.0 i 3.0 do klawiatury.

Zainstalowałem od nowa sterownik do klawiatury i według systemu działa prawidłowo.

Reset systemu niczego nie zmienia. 

Standardowe użycie kombinacji CTRL oraz Shift nie pomaga bo te klawisze też odmówiły posłuszeństwa.  To samo z klawiszem FN i kombinacją z innymi funkcjami.

Przejrzałem instrukcje do Mad Dog GK 700 ale nie było tam nic konkretnego odnośnie mojego problemu.

Funkcjonowanie klawiatury wygląda tak jakby utraciła zaprogramowane funkcje podczas przeglądania internetu.

Prosze o pomoc.

 

Edytowane przez Antros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś haker się włamał... windows 7 już od dawna nie jest wspierany, a ile luk zostało nie wykrytych lub olanych przez MS tego nikt nie wie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ją w innym komputerze. Jak problemu nie będzie, to odpowiedź jak wyżej. Jeśli problem dalej będzie obecny, to klawiatura jest uszkodzona. Moze wystarczy ją przeczyścić (w środku- trzeba ją

wybebeszyć). Moze jakiś paproch  powoduje zwarcie. Niech mądrzejsi się wypowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowa klawiaturę, tym razem modecome volcano lanparty 2 rgb, działała sprawnie z niecala godzine, po tym zaczely sie dziac dwie rzeczy: jedna to bez uzycia przycisku w jednym momencie caly czas leci pod rzad jedna litera jakby byla caly czas wcisnieta, druga to taka ze w jednym momencie przestaja dzialac wszystkie klawisze. Reset systemu rozwiazywal sprawe lub wpiecie klawiatury w inne wejscie usb ale to do czasu, teraz nawet juz to nie zdaje egzaminu. Wszedlem na strone priducenta klawiatury, pobralem sterownik lanparty dokladnie odpowiadajacy temu urzadzeniu jednak po jego uruchomieniu wyskakuje "no game device found". Nastepnie zgodnie ze wskazowka na stronie nacisnalem kombinacje odpowiedzialna za " reset firmare", zmienil sie jedynie dzieki temu uklad podswietlania klawiszy a nadal nie da sie wpisac chocby jednej litery, przy ponownym "reset firmare" dzieje sie to samo. Na drugiej klawiaturze znowu stracila zaprogramowane funkcje podczas zwyklego uzytkowania, po w sumie kilku godzinach. Inna kwestia to taka ze w tym samym momencie myszka tez zaczyna gubic zwyczajowe funkcje np. prawy i lewy przycisk. Czegos takiego do tej pory nie mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na jakiegoś wirusa zaczyna wyglądać. Przeleć system jakimś antywirusem + Malwarebytes (nie wiem, czy obsługuje Siódemkę.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie problem sprzętowy i biorąc pod uwagę, co się dzieje to pewnie jakiś keylogger lub inny syf.

Nie pobierałeś, jakoś przed wystąpieniem problemów, jakiś programów czy gier z podejrzanych źródeł? Ogólnie używasz jakiś antywirów i regularnie skanujesz system?

Pobierz Malwarebytes (jeszcze wspiera win 7), wejdź w skaner/zaawansowane skanery/niestandardowe skanowanie - zaptaszkuj wszystkie dyski i "skanuj w poszukiwaniu rootkitów". Skan może zająć sporo czasu, w zależności od ilości danych i wydajności komputera.

Potem napisz, co wyszukało i będzie wszystko jasne. 😉

32 minuty temu, Antros napisał:

"no game device found"

W menadżerze urządzeń klawiatura jest normalnie wykrywana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według menadżera zadan klawiatura dziala prawidlowo, zadnego zbednego komunikatu.

Probowalem zainstalowac Malwarebytes, jednak za kazdym razem przy 12% przerywa instalacje, blizej nieznany blad i sugerowana potrzeba resetu i ponowienia instalacii, po resecie systemu znowu na 12% ten sam blad, wykonalem 6 takich podejsc.

Mam zainstalowanego Avasta, jednak nie moge w ogole do niego wejsc zeby dokonac chocby skanu, tutaj tez jeden i ten sam blad, doradza reset a po nim nie mozna wejsc do interfejsu uzytkownika, wykonalem jak do tej pory 4 podejscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia. Podlaczylem nowa klawiature pod inne urzadzenie, pod laptopa, tam wyszukalo sterownik Usb, teoretycznie powinno byc  porzadku ale tam sie nawet klawiatura nie chce uruchomic. zrobilem reset systemu na laptopie i po wlaczeniu nic, klawiatura od stacjonarnego dalej nie dziala, a kupiona niespelna 24 h temu. Z ta poprzednia klawiatura od ktorej rozpoczal sie ten temat zrobilem to samo, podlaczylem pod laptopa , wyszukalo sterownik Usb i tam tez nie dziala.

Nowa klawiature, modecome volcano lanparty, podlaczylem jeszcze pod smart tv, niby software wylapal nowe urzadzenie na smart tv ale klawa jakby w jakims uspionym trybie, na nic nie odpowiada.

Jeszcze raz zrobilem to co na stronie producenta czyli powrot do ustawien pierwotnych, jest tam proponowana kombinacja klawiszy Fn+ Prinsc (3 razy) w przyblizeniu ma to trwac wedle producenta 5 sekund, to samo jest w instrukcji. Ten reset firmare to ta klawiatura nie wiem czy nawet odnotowuje, watpliwe skoro pojedynczo nie dziala zaden klawisz. Jakis przedziwny tryb uspienia, czy nie wiadomo jak to nazwac. Piewszy raz jak zyje mam taki nietypowy problem.

Edytowane przez Antros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskanowalem programem Esset online Scanner, znalazlo 21 plikow ktore moga potencjalnie stanowic zagrozenie i luke.Esset je usunal.

Poki co klawiatura nadal nie dziala, Malwerbytes nie da sie zainstalowac bo przerywa za kazdym razem na 12% bez jasnej przyczyny. Avast antyvirus zainstalowany, ale ciagle interfejs uzytkownika niedostepny i pozostale funkcje, zaden refresh programy, reset systemu tego nie zmienia, tutaj tez nie ma jasnej przyczyny. Ani nie dopomina sie o premium, anie nie stwierdza innego problemu.

Na wszelki wypadek takze i dzisiaj podlaczylem klawiature jeszcze pod laptopa, znowu wyszuka sterownik usb, system zglasza ze prawidlowo po czym ta klawiatura nie odpowiada na polecenia. Da rade shakowac  firmare samej klawiatury i calkowicie go zdezaktywowac?

Edytowane przez Antros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...