Skocz do zawartości
bryteks

Windows 11 pliki nie otwierają programów (PDF, doc itp) trzeba uruchomić program jako administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dość nietypowy problem, mianowicie załóżmy, że mam na pulpicie pliki pdf, doc, excel itp i klikając na pulpicie w celu otworzenia pliku, nic się nie dzieje, muszę znaleźć aplikacje, załóżmy, że chcę otworzyć PDF, to szukam Adobe Reader'a i muszę go uruchomić, jednak nie mogę poprzez kliknięcie, uruchamia się jedynie, poprzez uruchomienie jako administrator. Dopiero jak mam otwarty program, to mogę wrócić na pulpit i klikając, plik otwiera się dopiero w programie. 

Macie jakiś pomysł o co może chodzić? Dodam że odinstalowywanie i instalowanie ponownie programów nic nie daje..

Byłbym wdzięczny za jakąś pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz konto - klawisz win + r, wpisz netplwiz, sprawdź, czy przy koncie jest grupa administratorów

jeśli nie zadziała wejdź do windows\system32, kliknij prawym na netplwiz i uruchom jako administrator

sprawdź na pliku, co go otwiera - np prawy klik na pdf, właściwości, sprawdź co jest przy otwierane za pomocą...

sprawdź uprawnienia do exe - np kliknij na adobe reader prawym, właściwości, zabezpieczenia, sprawdź, czy masz przy swoim koncie zaznaczone pełna kontrola

jeśli w netplwiz będzie, że jesteś w grupie użytkowników masz przyczynę - musisz albo reinstalować i założyć konto administratora albo wejść w trybie awaryjnym i założyć konto administratora - ale nie wiem, czy w 11 to zadziała

ewentualnie może podczas instalowania programu można wybrać, dla jakiego konta się instaluje, itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konto mam jako administrator i należy do grupy administratorów. Jeśli chodzi o to jaki program otwiera dany plik to wszystko jest okej, jak sprawdzam wlaściwości jakiegoś pliku to wybrany jest np PDF do Adobe Reader. 

Właściwości exe też mam pełną kontrolę.

Więc wszystkie tropy jakie podałeś są okej 

Nie wiem gdzie szukać przyczyny...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

Cytat

Remove the 'Read Only' attribute from C:\ProgramData\Adobe\SlStore (This is a hidden folder) and give Full Control to Everyone.

Ścieżka u Ciebie może być inna. Zobacz czy acrobat zacznie reagować na otwieranie przez użytkownika.

 

I drugie znalezisko:

Cytat

C:\Users\{your username}\AppData\Local\Adobe\Acrobat
C:\Users\{your username}\AppData\LocalLow\Adobe\Acrobat
C:\Users\{your username}\AppData\Roaming\Adobe\Acrobat

Zobacz jakie uprawnienia są nałożone na te katalogi (być może sprawdzić też trzeba katalog wyżej, czyli Adobe). Jeżeli nie widać niczego nietypowego, to radzili usunąć katalogi Acrobat i zrestartować Acrobata lub zainstalować go ponownie.

https://community.adobe.com/t5/acrobat-discussions/adobe-acrobat-dc-does-not-start-anymore-in-windows-11/m-p/13424296/page/2#M391177

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może gdyby chodziło a samo Adobe to jakiś trop by był ale mam tak z większością aplikacji które mogą otwierać pliki czyli excel, docx, pdf itp, szczerze nie wiem w czym może być problem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, też nie pomogło, nawet wywaliłem dosłownie te programy i w rejestrze też nie ma żadnych dziwnych ustawień, a z ciekawości uruchomiłem ukryte konto Administratora i tam wszystko normalnie działa... 

 

Okej chyba temat rozwiązany, coś musiało się zrypać ze ścieżką/nazwą konta zmieniłem nazwę konta w menadżerze komputera, oraz przez ustawienia użytkowników, później zmieniłem znów na taką, jaką chce mieć i na razie działa wszystko tak jak być powinno, być może to był problem, albo zbieg okoliczności, ale póki co działa. 

Dzięki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam. 

Edytowane przez bryteks
Poprzednia treść stała się nie aktualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie ukrywam szukam czegoś do max 5 tyś
    • @Spl97 Trzeba się nieco postarać, ale do 100K wystarczy przyzwoity Sandał i zwykła 8800 GT: A do 140K potrzebowałem Haswell'a oraz GTX Titan'a Kepler: Wszystko to odbyło się jakieś 10 lat temu ... Przy okazji podrzucę więcej Titan'a w starszych 3DMark'ach. Każdy kolejny leci na innym systemie operacyjnym W '06 wszystkie inne systemy operacyjne zaniżają CPU Score. Powyższe nastawy pod Win XP dałyby okolice 13K pkt.
    • Wolski wspomina o ubytku w armii rosyjskiej według najnowszych danych brytyjskich: - 450k zabitych lub rannych - 'dziesiątki' tysięcy dezerterów - wagner itp. ponad 40k Czyli łącznie grubo ponad pół miliona.    Z kolei UA ponoć dobija do strat 300k, ale nie powiedział jakie źródło. 
    • Gra przyjemna ale ja lubię takie klimaty. Ogólnie na + ale spodziewałem się więcej zawartości jak na 7 lat gdzie przecież sporo robił outsourcingiem, nie mniej nie żałuję zakupu - ratuję to też fakt że na czas zakupu poczułem się ukraińcem więc tylko 45zł 
    • To nie o to chodzi. Sprzęt pobierał ogólnie mniej energii elektrycznej, której mniej oddawał następnie w postaci ciepła do otoczenia. Jak duże chłodzenia musiały być 10 - 20 lat temu, a jakie są teraz? To ile ma stopni dany podzespół jest nieważne. Masz dwie karty graficzne o identycznej specyfikacji, różniące się wyłącznie chłodzeniem, jedno gorsze, a drugie lepsze. W jednym i drugim przypadku karta pobierze tyle samo energii i tyle samo następnie jej odda w postaci ciepła. Różnica polega na tym, że na egzemplarzu z lepszym chłodzeniem czyt. większym radiatorem, to ciepło wpierw rozchodzi się na większej powierzchni przez co układ ma niższą temperaturę. Z kolei wersja z gorszym chłodzeniem mniejszym radiatorem nagrzewa się mocniej (jak i układ), ale na mniejszej powierzchni. Ostatecznie jedna i druga karta tyle samo ciepła oddaje, tylko jedna o niższej temp. z większej powierzchni, a druga o wyższej temp. z mniejszej powierzchni. Dlatego to, że ktoś ma wydajny sprzęt i niskie temp, to wcale nie znaczy, że jego komputer nie jest farelką. @sideband większość komputerów to gotowce do biur i dla całej masy użytkowników, których wiedza kończy się na odpaleniu przeglądarki internetowej, Worda i gier. Nie zapominaj o tym. "Grzebiący" nie stanowią pewnie nawet jednego procenta, a tylko jakiś promil. To nie te czasy już.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...