Skocz do zawartości
Kosakov

"Brak sygnału" komputer nie włącza się.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z komputerem. Czyściłem go dzisiaj, z podzespołów jedynie wyjąłem chłodzenie procesora aby zobaczyć w jakim stanie jest pasta i wyciągnąłem kości RAM. Po delikatnym oczyszczeniu z kurzy złożyłem wszytsko i komputer nie działa. To znaczy wydaje mi się że normalnie się uruchamia, nie ma żadnego piszczenia ale na monitorze jest komunikat o braku sygnału i przejściu w tryb oszczędzania energii. Próbowałem ponownie kości RAM wsadzić bo myślałem że to tego wina ale chyba nie. Jedyne co widzę to to że wiatraki karty graficznej nie pracują ale w sumie nie wiem czy od razu powinny się włączyć czy nie. Ewentualnie przychodzi mi do głowy że może wciskając ram w jakiś sposób mogłem uszkodzić płytę główną? Pasty termo przewodzącej nie zmieniałem bo po podniesieniu nie była zaschnięta więc zostawiłem tak jak było. Ma ktoś jakiś pomysł czy lecieć z pc do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A komputer się uruchamia i działa dalej czy się wyłącza po chwili? Możesz jeszcze ewentualnie przywrócić ustawienia fabryczne biosu zmostkuj 2 piny cmos śrubokrętem na kilkanaście sekund i odłącz komputer od zasilania przed tym, jak nie pomoże to odpal kompa z 1 kością ramu, podłącz kabel HDMI lub DP (nie wiem jaki masz) do innego portu na karcie graficznej lub jak masz zintegrowaną kartę graficzną w procesorze to podłącz kabel do płyty na panelu IO i wtedy spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Recon_tv napisał:

A komputer się uruchamia i działa dalej czy się wyłącza po chwili? Możesz jeszcze ewentualnie przywrócić ustawienia fabryczne biosu zmostkuj 2 piny cmos śrubokrętem na kilkanaście sekund i odłącz komputer od zasilania przed tym, jak nie pomoże to odpal kompa z 1 kością ramu, podłącz kabel HDMI lub DP (nie wiem jaki masz) do innego portu na karcie graficznej lub jak masz zintegrowaną kartę graficzną w procesorze to podłącz kabel do płyty na panelu IO i wtedy spróbuj.

 

Nałożyłem nową pastę, jeszcze raz ramy wpiąłem i nadal nic. Wszystkie kable chyba sprawdziłem i są podłączone. Chyba zostaje mi uszkodzenie płyty głównej poprzez nacisk na ram aby się zatrzasnął bo nic innego nie robiłem co mógłby się zepsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wymiana pasty termoprzewodzącej nic nie da, ponieważ nie jest ona wymagana do samego uruchomienia komputera. Spróbuj zrobić tak jak napisałem wyżej, odpal z 1 kością ramu, zresetuj bios, lub podłącz kabel od monitora bezpośrednio pod płytę, to że jest dobrze podłączony do portu w grafice nie znaczy, że kabel/port jest sprawny.

Edytowane przez Recon_tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może nie wpiąłeś do końca zasilania do karty graficznej ? Jaki to sprzęt? Zrób zdjęcie jak to wszystko teraz wygląda i podeślij na jakiś portal, tak żebyśmy mogli zobaczyć czy na 100% wszystko wpięte jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kosakov urządzenie lepiej działa gdy jest podłączone do prądu

zobacz czy jest włączony zasilacz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...