Skocz do zawartości
Kelero

Problem RX5600 HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć. Pomału robię się anty Radeon, po spokojnych 8mc bez przygód gdzie wcześniej walczyłem z zielonymi ekranam, po w graniu najnowszych sterowników pod koniec stycznia miałem przysłowiowy święty spokój aż do dzisiaj.

IMG-20240123-140930254-HDR.jpg 

Mianowicie parę tygodni temu wymieniłem monitor i jak w sdr karta chodzi bezproblemowo, tak dzisiaj przetestowałem hdr i od razu po 15 min. grania dostałem szmatą w pysk - ostateczny krach systemu - biały ekran z niebieskimi pasami - zawieszenie dźwięku - restart - komp wstał z komunikatem o wyłączonej karcie i błędem sterowników - restart - karta uruchomiła się - test w sdr 90min bez problemu.

Na ten moment nic nie kombinuję i jutro bądź w sobotę podmienię z drugiego komputera kartę na 3060ti i zrobię testy, temat można traktować jako gorzkie żale, wróciłem z delegacji i miałem cieszyć się minled-em, a będę latał z kartami na zamianę. Przepraszam za foto ekranu, klawiatura karakan i brakuje przycisku do zrzutu ekranu.

IMG-20240912-222904847.jpg

IMG-20240912-223529339.jpg

IMG-20240912-223729837.jpg

IMG-20240912-223750070.jpg

IMG-20240912-223802288.jpg

Karta to jest sławny Asrock rx5600 z allegro

Biosu nie zmieniałem, zasilacz kupiony nowy przy składaniu pc -SeaSonic Core GC 500W ok 2 lata temu - w stresie 67c hot 78c pamięci 76c - używam afterburner - zainstalowany tylko sterownik karty bez softu amd - zrobione uv

Zrzut-ekranu-2024-09-12-235057.jpg

Edytowane przez Kelero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej profil UV, włącz domyślny i dodaj mu trochę Voltów. Pamięć i rdzeń obniż na początek o 50 MHz i testuj

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeszło ze mnie ciśnienie i rano zainstalowałem sterowniki 24.7.1 i od godziny nic nie wywaliło, wieczorem będę testował dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj była powtórka z rozrywki i to przy przeglądaniu internetu, więc wcześniejsza sytuacja była po prostu losowa że po włączeniu hdr wywaliło. Profil uv wyłączony, afterburner wyłączony i testuje dalej. Myślałem że zmiana sterowników pomogła bo od piątku nic nie wywaliło i komputer chodził praktycznie 24h na dobę ale jednak się myliłem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było przypadkiem ostatnio jakichś łatek od M$? Bo może to Ci zrobiło tą jazdę, jak to ostatnio często bywa u M$ i ch "naprawianiu" systemu...

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje robiłem w czwartek, i w sumie może to być dobry trop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakiś drugi dysk, to możesz wyciągnąć ten obecny z systemem i zainstalować drugi na innym dysku - na czysto i na próbę. Same sterowniki, odpalasz grę i testujesz.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już lecę do roboty i to zostawiam, na nastepny weekend wracam i będę sprawdzał dalej, myślałem o jakimś lekkim win 10 ale bez podmiany dysku tylko format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu wywaliło mi dwa razy biały ekran z niebieskimi paskami, zrobiłem jak @Lameismyname podpowiedział, podbiłem volty z podstawy 0.982 na 1.0, rdzeń z 1780 na 1700 i jak na ten moment spokój, co prawda komputer używany tylko w weekendy więc wiele godzin nie przepracował, systemu na świeżo nie instalowałem. Na ten moment wychodzi że problem rozwiązany, jeżeli będzie krzaczyć dalej to na pewno dam znać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety walczę dalej, tym razem w podglądzie zdarzeń jest tylko błąd krytyczny Kernel power 41 (63) nie można zrestartować, wyłączyć może jedynie przez przytrzymanie power 10s / odłączenie zasilania. Pomyślałem że może to wina innych podzespołów i  zrobiłem mem test + aida64 test stabilności + prime95 1h - przeszło bez problemów ale wrzucę zrzuty. Dzisiaj na 15 przebiegów 3d mark Time spy wywaliło za pierwszym razem, następne 14 przeszło bezproblemowo. W sumie nie wiem co o tym myśleć, zasilacz teoretycznie świeży max 2 lata. Na następny weekend wkładam inną kartę i będę męczył dalej.

sterss1.jpg

IMG-20241019-204416864.jpg
 

IMG-20241019-204535936.jpg

Edycja: Może to jakaś anomalia ale data błędu kompletnie nie pokrywa się z datą z opisu, może to tylko duperela...

podglad.jpg

Edytowane przez Kelero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kelero Możesz dalej spróbować podnieść volty. Niestety to rozwiązanie doraźne. Jeżeli problem się pogłębia to karta raczej powoli mówi "pa pa"

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po podmianie karty wyjdzie że wina gpu to bardzo szybko padła ta sztuka - kupiona grudzień 2022, pc używany praktycznie tylko w weekendy w większości do wyświetlania pulpitu.

Edytowane przez Kelero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...