Skocz do zawartości
k_p_n_b

Trening siłowy z ciężarami - przykładowe ćwiczenia, sprzęt i suplementy

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że moje pytanie może się wydać głupie ale.. Czy picie supli czy. kończę cykl kreatyny i dotychczas skończyłem mutant mass 2,2 kg, teraz jadę na węglach i białko może objawiać się swędzeniem ciała? Swędzenie występuje raczej wieczorem... Dodam że myję się codziennie :E Pare tygodni bardzo swędziały mnie dłonie jak się położyłem spać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że moje pytanie może się wydać głupie ale.. Czy picie supli czy. kończę cykl kreatyny i dotychczas skończyłem mutant mass 2,2 kg, teraz jadę na węglach i białko może objawiać się swędzeniem ciała? Swędzenie występuje raczej wieczorem... Dodam że myję się codziennie :E Pare tygodni bardzo swędziały mnie dłonie jak się położyłem spać.

Cholera wie. Każdy organizm trochę inaczej reaguje na suple.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że moje pytanie może się wydać głupie ale.. Czy picie supli czy. kończę cykl kreatyny i dotychczas skończyłem mutant mass 2,2 kg, teraz jadę na węglach i białko może objawiać się swędzeniem ciała? Swędzenie występuje raczej wieczorem... Dodam że myję się codziennie :E Pare tygodni bardzo swędziały mnie dłonie jak się położyłem spać.

jest jakiś składnik dodawany do suplementów, chyba beta alanina, ona ponoć daje takie efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że moje pytanie może się wydać głupie ale.. Czy picie supli czy. kończę cykl kreatyny i dotychczas skończyłem mutant mass 2,2 kg, teraz jadę na węglach i białko może objawiać się swędzeniem ciała? Swędzenie występuje raczej wieczorem... Dodam że myję się codziennie :E Pare tygodni bardzo swędziały mnie dłonie jak się położyłem spać.

Lekarzem nie jestem, ale wygląda jak reakcja alergiczna na któryś ze składników odżywki. Jeśli masz takie objawy to nie przyjmuj tego suplementu, bo mogą się pojawić inne niespodzianki. Nie powinno być żadnego swędzenia ciała. Nigdy nie miałem takich objawów, a korzystałem/korzystam z dużej ilości supli kilkunastu producentów.

Edytowane przez k_p_n_b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakiś składnik dodawany do suplementów, chyba beta alanina, ona ponoć daje takie efekty.

To składnik przedtreningówek, nie wpc czy węgli... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz wypiłem przedtreningówkę i miałem ataki ciepła i swędzenie ale to było co innego. No nic, zobaczymy. Poza tym to wywaliło mi trochę trądzik ale to pewnie od białka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I moje przygody ze swędzeniem nie dobiegł końca.. Piję to białko od WPC i nie wiem czy od niego czy nie ale swędzenie czasami jest straszne, nawet w dni w które nie pije. Czy może być to spowodowane za dużą ilością białka w organizmie? W dni treningowe pije nawet 2 szejki białkowe i dodatkowo np. kurczak na obiad. Zauważyłem że teraz o wiele łatwiej o podrażnienia skóry, podrapię się to zaraz wyskakują mi czerwone placki, zostaja ślady paznokci. Ktoś miał podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I moje przygody ze swędzeniem nie dobiegł końca.. Piję to białko od WPC i nie wiem czy od niego czy nie ale swędzenie czasami jest straszne, nawet w dni w które nie pije. Czy może być to spowodowane za dużą ilością białka w organizmie? W dni treningowe pije nawet 2 szejki białkowe i dodatkowo np. kurczak na obiad. Zauważyłem że teraz o wiele łatwiej o podrażnienia skóry, podrapię się to zaraz wyskakują mi czerwone placki, zostaja ślady paznokci. Ktoś miał podobnie?

Udaj się do dermatologa i zrób testy uczuleniowe na żywność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udaj się do dermatologa i zrób testy uczuleniowe na żywność.

Albo odstawię to białko od WPC. Od mutant massa nic nie miałem.. Na samej kreatynie też normalnie, nawet lepiej się czułem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo odstawię to białko od WPC. Od mutant massa nic nie miałem.. Na samej kreatynie też normalnie, nawet lepiej się czułem.

Może masz uczulenie na laktozę. Laktoza to wiadomo cukier, a najmniej masz go w izolatach. Możesz sprawdzić na próbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to nigdy nie miałem problemów z tolerowaniem laktozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem nad czym się zastanawiasz.

Odstawiasz WPC na dłuższy czas - problem ustaje => masz rozwiązanie.

Ciągle to samo => szukasz innej przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem nad czym się zastanawiasz.

Odstawiasz WPC na dłuższy czas - problem ustaje => masz rozwiązanie.

Ciągle to samo => szukasz innej przyczyny.

Tak, tak, wiem. ;) Dokończę białko w tym tygodniu, bo na tyle mi zostało. Potem wjadę tylko na kreatynę (na niej nic mi się nie działo). Jeśli problem ustanie wiem czego unikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Jeżeli mowa o wpc Trec jest drogi, a przez to nieopłacalny. Z pełnego 80% wpc na daną chwilę najbardziej opłacalny jest Ostrovit albo wpc od SFD.

A na KFD ciągle się plują, że to białko SFD to syf i tylko KFD. To jak to w końcu jest naprawdę z tymi WPC? Jest jakaś realna różnica między SFD a KFD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na KFD ciągle się plują, że to białko SFD to syf i tylko KFD. To jak to w końcu jest naprawdę z tymi WPC? Jest jakaś realna różnica między SFD a KFD?

Bo była sprawa sprzed bodaj dwóch lat kiedy okazało się, że po badaniach laboratoryjnych białko sfd nie trzymało parametrów z etykiety. Przeprosili, poprawili się i od tego czasu wydali dwie lepsze serie tego białka. Teraz to już bez różnicy. Z tego co pamiętam kfdowe chyba się ciut lepiej rozpuszcza i to tyle z różnic.

 

Najlepiej wziąć kalkulator do ręki, odczytać ile mamy procent białka, spojrzeć na objętość, cenę i liczymy co się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeszcze odnośnie suplementacji. Czy od 100g Gainer`a, dwa szejki dziennie, można obciążyć, uszkodzić sobie wątrobę? Dodam że piję nawet jak dużo zjem w ciągu dnia.. Jestem chudy i wiem że potrzebuję tyle składników i podbijam właśnie odżywką. Jaki to ma wpływ na wątrobę i nerki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam pytanie jeszcze odnośnie suplementacji. Czy od 100g Gainer`a, dwa szejki dziennie, można obciążyć, uszkodzić sobie wątrobę? Dodam że piję nawet jak dużo zjem w ciągu dnia.. Jestem chudy i wiem że potrzebuję tyle składników i podbijam właśnie odżywką. Jaki to ma wpływ na wątrobę i nerki?

100 g gainera i to dwa razy dziennie to chyba dużo. Wątrobą raczej nie masz się co przejmować, ale imo to znacznie za dużo. Zalejesz się tłuszczem i taki będzie efekt. 80 g dziennie powinno spokojnie styknąć.

Edytowane przez Keyser_Soze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 g gainera i to dwa razy dziennie to chyba dużo. Wątrobą raczej nie masz się co przejmować, ale imo to znacznie za dużo. Zalejesz się tłuszczem i taki będzie efekt. 80 g dziennie powinno spokojnie styknąć.

Dzięki, oscyluję właśnie koło 80 g dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 g gainera i to dwa razy dziennie to chyba dużo. Wątrobą raczej nie masz się co przejmować, ale imo to znacznie za dużo. Zalejesz się tłuszczem i taki będzie efekt. 80 g dziennie powinno spokojnie styknąć.

Czemu ma się zalać? 100g to jakieś 400 kcal. Wliczy sobie w dzienne spożycie zamiast posiłków i będzie ok. Będzie otłuszczał się jak będzie miał dodatni bilans energetyczny, a nie od samego brania gainerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ma się zalać? 100g to jakieś 400 kcal. Wliczy sobie w dzienne spożycie zamiast posiłków i będzie ok. Będzie otłuszczał się jak będzie miał dodatni bilans energetyczny, a nie od samego brania gainerów.

A gdzie napisał, że odżywia się tylko gainerami? Ogarniaj. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie napisał, że odżywia się tylko gainerami? Ogarniaj. :E

Sam nie ogarnąłeś. Pisałem, by nie traktował jako dodatku do tego co je, tylko jako zamiennik dla części posiłków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, niekiedy traktuję odżywkę jako zamiennik dobrego obiadu, kiedy nie uda mi się wrzucić na ruszt odpowiedniej ilości wartości odżywczych. W sumie to nie miał bym nic przeciwko lekkiemu zalaniu, gdyż mam wąską talię. Wiem że to niektórych cieszy bo w przyszłości sylwetka V ale każde spodnie mają pasek :E Da się coś zaradzić?

Edytowane przez damian0914

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, niekiedy traktuję odżywkę jako zamiennik dobrego obiadu, kiedy nie uda mi się wrzucić na ruszt odpowiedniej ilości wartości odżywczych. W sumie to nie miał bym nic przeciwko lekkiemu zalaniu, gdyż mam wąską talię. Wiem że to niektórych cieszy bo w przyszłości sylwetka V ale każde spodnie mają pasek :E Da się coś zaradzić?

 

Chcesz rady w jaki sposob mozna sie zalac czy jak zmiescic kalorie? :E

 

Jaka masz wage/wzrost i ile jesz? Ja na swoim przykladzie Ci powiem, ze w ogole nie patrze na kalorie tylko na ilosc dziennej dawki wegli/bialka - pare miesiecy temu bylo to 240w/180b, teraz zmniejszylem bialko do 130, wegle w gore. Zalezy tez ile cwiczysz, bo jesli Twoj staz jest nie wiekszy niz 2-3lata to nawet na zerowym bilansie kalorycznym bedziesz rosl, a nawet na deficycie (tak, roslem na deficycie).

Edytowane przez Damiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chcesz rady w jaki sposob mozna sie zalac czy jak zmiescic kalorie? :E

 

Jaka masz wage/wzrost i ile jesz? Ja na swoim przykladzie Ci powiem, ze w ogole nie patrze na kalorie tylko na ilosc dziennej dawki wegli/bialka - pare miesiecy temu bylo to 240w/180b, teraz zmniejszylem bialko do 130, wegle w gore. Zalezy tez ile cwiczysz, bo jesli Twoj staz jest nie wiekszy niz 2-3lata to nawet na zerowym bilansie kalorycznym bedziesz rosl, a nawet na deficycie (tak, roslem na deficycie).

 

Też nie patrzę za bardzo na kalorię, chcę zjeść jak najwięcej właśnie, białka i węgli. Dobijam się odżywką ;) Jem naprawdę dużo, przynajmniej więcej w porównaniu do kiedyś. I jestem ekto więc na deficycie raczej nie urosne. Teraz ćwiczę jedynie w domu, mam hantle. Zrobię klatkę/plecy/barki/biceps/triceps jednak są to najprostsze ćwiczenia i mi cięzaru już brakuje.

 

Ale coś się ruszylo bo jak kiedyś grałem z kumpali w nogę to mówili że się nabiłem troche- niewidzieli mnie pare miesiecy :E

 

Wymiary, bez beki prosze :E 183cm/73 kg.

Edytowane przez damian0914

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damian0914, pamiętaj o odpoczynku, ekto musi się dobrze zregenerować. A i dodaj przysiady z hantlami. generalnie z hantelkami można chyba wszystko wyćwiczyć, dokup krążki i pakuj. Nie obijaj się i nie szukaj wymówek :E to pierwszy krok do lenistwa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...