Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

VAMET

Scythe Mugen 2 Rev. B na Socket 1156

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

 

Mam pytanie do tych użytkowników, którzy już montowali Scythe Mugen 2 Rev. B na Socket 1156.

Mianowicie przykręca się do chłodzenia dwie odpowiednie dla Socket 1156 podstawki/nóżki. Śrubo-nakrętka od spodu i nakrętka z góry, OK.

Teraz pozostaje proste pytanie, odnośnie jak przymocować chłodzenie na płytę. Oczywiście pasta na procek i teraz, jak?

 

Wersja 1:

Kładziemy odwrotnie chłodzenie, potem na to dopasowujemy płytę odwróconą i nakładamy backplate i przekładamy długie śruby i wkręcamy?

W tej wersji, jak dam na środek CPU pastę i potem odwrócę płytę, to ona nie ścieknie/spadnie z procka? Przy tej wersji będzie trzeba dopasować dziury w płycie patrząc od strony tyłu płyty (do góry nogami) do nóżek od chłodzenia, w ten sposób, przy dopasowywaniu pasta się dobrze rozsmaruje?

 

Wersja 2:

Kładziemy chłodzenie na procesor normalnie od góry i potem jakoś czarujemy, żeby podłożyć backplate i przykręcić śruby od spodu?

Wszystko fajnie tylko na czymś twardym słabo podłożyć backplate, a jeszcze gorzej później od spodu podłożyć śruby, o wkręceniu już nie marzę.

 

Wersja 3:

Jakieś pomysły? Może położyć płytę na jakimś podwyższeniu i normalnie z góry położyć nóżkami do płyty chłodzenie na procek i dzięki temu podwyższeniu przyłożyć od dołu backplate i dokręcić śruby?

 

Prosiłbym o podzielenie się doświadczeniami. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1366 stosowałem taktykę numer 1, dociskając backplate do radiatora i dokręcając stopniowo śrubki po przekątnych. U mnie trzeba było tez demontować oryginalny backplate co zapewne unieważniało gwarancje na płytę i po czymś takim nigdy więcej nie zakupie chłodzenia na procesor firmy Scythe ze względu na brak informacji o tym zabiegu (kupowałem Mugena 2 tuz po premierze a ówczesne recenzje w sieci nie wspominały o tym - w rev B poprawili to, ale montaz jest bardziej skomplikowany). Teraz mam Megahalensa a jego montaż i wydajność to poprostu bajka..

 

Pastę najlepiej równomiernie nanieść przed montażem cienka warstwa na procek i radiator. To ma być minimalna ilość, wiec nic nie ma prawa spływać! Mozna tez w backplate'cie odrazy umieścić wszystkie śrubki aby było łatwiej spozycjonowac płytę względem radiatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Pastę mam inną, Noctua NT-H1 z aplikatorem. Powiadają, żeby nanieś 4-5 mm na samym środku procesora i pokręcić chłodzeniem nałożonym na procek kilka razy na boki, żeby się rozmsarowała. Hmm, czyli wersja numer 1. Będę próbował, czyli odwrócić Mugena do góry nogami, płytę również i nałożyć backplate ze śrubami i dopiero dopasować do nóżek od chłodzenia i wkręcać? Dociska dobrze nóżki do płyty i co za tym idzie procesor do chłodzenia?

Pozdrawiam serdecznie.

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta pasta to będzie jednak problem, gdyż wymaga ona dobrego kontaktu w momencie zetknięcia radiatora i procesora. Z Mugenem będziesz miał problem gdyż bardzo ciężko ustabilizować to wszystko podczas montażu aby po przylozeniu radiator ani na moment nie "odkleił" się od procesora, gdyż płyta będzie ciążyła na bok. Pozostaje chyba zrobienie "kanału" np: z książek, na którym będzie można położyć płytę i montaż radiatora od góry z dostępem do backplata poprzez ten zaimprowizowany kanał. Ale łatwo nie będzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Dziękuję za pomoc. Ogólnie to jest masakra zamontować Scythe Mugen 2 Rev. B :) Noctua jest bardzo dobry cooler, ale też bardzo drogi, prawie 300,00 zł.

Zdecydowałem się na Scythe Mugen 2 Rev. B i teraz będzie przyjemna zabawa. Nie ma to jak sobie samemu utrudniać życie.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mialem z tym zadnego problemu, wprawdzie s775, ale praktycznie nie ma roznicy. Pasta Arctiv Silver 5. Nasmarowalem procesor, polozylem chlodzenie do gory nogami, nalozylem plyte, deliktanie przykrecilem jedna srubke, potem docisnalem, dokrecilem kolejna i tak dalej. 2 minuty roboty a zakladalem to chlodzenie pierwszy raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

A przez płytę przez otwory, gdzie backplate przystawiacie widać bardzo dobrze drugą stronę? Jak dopasowaliście np. patrząc od tyłu płyty z nałożonym backplate?

Tak, żeby procesorem trafić idealnie w płytkę od chłodzenia? Przykładacie backplate do płyty i od razu śrubki wkładacie i z tymi wystającymi śrubkami celujecie w nóżki przykręcone do chłodzenia? Wiadomo potem śrubki same wyskoczą, bo natrafią na gwint. Jutro stanę przed tym zadaniem, dojeżdża płyta, póki co patrzę się jedynie na Mugena.

 

Patrzyłem na Noctuę, 1001% lepsze rozwiązanie mają niż Panowie ze Scythe.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Kupi, ale nadal w zaporowej cenie. Tu jest celowa zagrywka by kupić nowe. Są przypadki gdzie TV po promocji kosztuje 1400zł, a sama matryca 2300zł.  Unia zamiast zajmować się bzdurami powinni wziąć za ryj producentów elektroniki, AGD itd. By nie produkować elektrośmieci na taką skalę.
    • Ktoś  tu serio wątpi w to, że Sony coś nakazuje i cenzoruje ? Oni od czasu przeniesienia siedziby playstation do San Mateo, California zaczęli wchodzić developerom na głowę bardziej niż nintendo. Kiedyś mi wyskoczył taki materiał, gdzie "fani dawnego sony" zrobili 40minutowy materiał o tym.... Choć jest to film z perspektywy cyckowych weebów, więc kiepsko się to ogląda lub świetnie, zależy od perspektywy  
    • A powiedział byś który by pasował do tego?  
    • @wii Coś Budanov mówił, że w tym roku szykują i mają już jakiś zarys planów. Chociaż nie sądzę by cokolwiek dużego zrobili w momencie kiedy C&C nakazał obronę aż do zmęczenia przeciwnika. Z pewnością Ukraińcy dużo stracili przez błędy w rotacji koło Awdijewki, strata tej jednej wioski doprowadziła do przedwczesnego załamania się frontu, co przy okazji doprowadziło do braku zaminowania terenu i zniszczenia potencjału Rosjan między podejściem z jednej linii do drugiej linii obrony. Czekamy tak naprawdę na czerwiec i F-16, i co zmienią. Wydaje mi się, że wejście F-16 zepnie się z zwiększoną intensywnością wystrzeliwania pocisków arty ze strony UA, i szukanie ważnych celów. ATACMS też swoje może nabroić, nawet jeśli dalej będą mieć uwiązane ręce, Ukraińcy już modyfikują Neptuny i zwiększają ich produkcje, a dronami pokazali że mogą strzelać w rafinerię jak chcą, więc myślę że ich własna produkcja poradzi sobie z celami powyżej 300 km.      Plotki z AP to zawsze było memiczne źródło  
    • Też ale nie o to mi chodziło, dużo gier z konsol, mody, mnogość konfiguracji no i jak zaczynał, na sprzęcie biurowym odpalili wtedy w latach 80 gry na PC.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...