Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marcinx26

Problem z uruchomieniem PC po teście occt

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, włączyłem u kolegi na komputerze test occt po 20 minutach komputer się wyłączył i teraz nie mogę go odpalić. Włącza się na 3 sek , chodzą wentylatory, dvd, dysk zachrobocze i koniec, wyłącza się. Ekran cały czas czarny

 

procek Athlon x2 3800, chłodzenie czyste i ok, płyta Asusa, grafika 9600 gt, zasilacz seasonic 500w.

 

Coś się spaliło czy jak? :( Kable podłączone ok, bios zresetowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bo testowałem procesor. I nie chodzi już o ten czarny obraz tylko o to, ze włącza się tylko na 3 sek,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się że płyta ma podpięty głośniczek, wyjmij kartę i sprawdź czy będzie piszczeć. Jeśli nie - wyjmij też pamięci, jeśli nadal będzie cicho to prawdop. padła: płyta (90%), zasilacz (9%) procesor (1%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety głośniczka nie ma, bez kart takie same objawy. To, że na płycie świeci lampa sygnalizująca, że ma prąd nie świadczy pewnie o tym, ze jest sprawna? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świecąca dioda sygnalizuje że świeci dioda ;)

Bez głośniczka ew. wyświetlacza kodów (są płyty które coś takiego mają) ani rusz.

Sprawdź jeszcze bez pamieci, bez wszelkich kart, z odpiętymi wszystkimi dyskami/napędami (zarówno od zasilacza jak i od płyty), odpietymi od płyty kabelkami (USB, piny itp - płytę uruchomisz zwierając na chwilę śrubokretem piny power_switch) i na koniec z odpięta w tyczką dodatkowego zasilania procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem wszystko, sprawdziłem grafe i zasilacz, oboje mają się dobrze. Po podłączeniu "na pająka" bez obudowy objawy są inne bo wentylatory kręcą się cały czas lecz dalej nie ma obrazu na monitorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie zajechałeś sekcje zasilania procka, stestuj jeszcze z głośniczkiem czy daje znaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje w wolnej chwili. Wieloma komputerami już się bawiłem ale pierwszy raz mi coś padło od testu occt w dodatku bez podkręcania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...