Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nceis

DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Otóż stałem się szczęśliwym posiadaczem Crysis`a 3. Niestety bardzo często w grze wywala mi błąd "DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED" i pojawia się dymek, że sterownik ekranu przestał działać.

Próbowałem reinstalacji sterowników, instalowałem najnowsze. Błąd wyskakuje nieregularnie i niespodziewanie. Co z tym zrobić, bo to jest naprawdę irytujące. Liczę na waszą pomoc ;)

 

Link do screena:

ERROR

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sprzęt? Grafa kręcona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 3470 @ 3,3

GTX 460 Gigabyte @ Core: 850, Memory 4000 (MSI Afterburner)

Fractal Design Integra 500W

MSI B75A-G43

GoodRAM 2 x 2 1333MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zrób reset na podkręcaniu grafy i zobacz czy dalej będzie wywalać.

Jak nie to masz rozwiązanie - mniejsze oc. A jak znowu wywali to pomyślimy dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, idę sprawdzić i napisze czy coś to daje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probuj rozne wersje sterownikow, mialem to samo, pomogly 314.14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

And the problem is... PODKRĘCANIE. Crysis 3 to masakra dla karty graficznej - następuje błąd sterownia, a w następstwie dostajemy stosowny komunikat. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem stock`owe takty i rzeczywiście nie wywala już tego błędu. Chociaż może się okazać, że to jeszcze nie wina tego. Wczoraj jak zainstalowałem inne sterowniki (314.07) to nie wyskakiwał komunikat przez jakieś 2 godziny (potem wyłączyłem grę). Dziś włączyłem i od razu go dostałem. Tak czy inaczej - na chwilę obecną macie racje z tym OC :) Dzięki. Będę podbijać trochę i zobaczę kiedy zacznie się sypać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo też zależy od lokacji. Podbijaj stopniowo i jak zacznie wywalać znowu to podbijasz o mniej/zostawiasz.

Spróbuj 314.21 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki mati tak zrobię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a więc tak. Ustawiłem stock i działało cały czas dobrze, ale właśnie przed chwilą wyskoczył znowu ten sam błąd. To może jednak coś innego jest przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam to samo karta NVIDIA GeForce GTX 660 (GV-N660OC-2GD)

Nie podkręcana.

 

Sterowniki ze strony producenta i z DVD - taki sam efekt.

 

Zasilacz Zalman 600W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!! odświerzam!! też mam taki problem, ten sam!! gram w crysis 3 i wywala mnie z gry.. nie wiem co jest...:( czasem jest tak po godzinie czasem po 2 a czasem odrazu jak włączę grę... mam GIGABYTE 7770 Ghz Edition OC version.. ale tylko na tej grze mi się tak dzieje... na innych typu nfs mw <nowy> crysis 2 czy gta 4 nic się nie dzieje!! POMOCY!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec co robić ?!?

 

Może za słaby zasilacz...

 

Sprawdzałem jeszcze OC prog. i nie mogę nic edytować ... również w oprogramowanie OC nie widzi wersji sterownika karty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!! odświerzam!! też mam taki problem, ten sam!! gram w crysis 3 i wywala mnie z gry.. nie wiem co jest...:( czasem jest tak po godzinie czasem po 2 a czasem odrazu jak włączę grę... mam GIGABYTE 7770 Ghz Edition OC version.. ale tylko na tej grze mi się tak dzieje... na innych typu nfs mw <nowy> crysis 2 czy gta 4 nic się nie dzieje!! POMOCY!!

Która rewizja? Masz 1,1 GHz, czy 1,05 GHz na GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega sideband. Masz niestabilny komputer, a najprawdopodobniej kartę graficzną. Miałem to samo z 660 gtx. Pomogła nowa grafa.

 

Przyczyna - za wysokie zegary na grafice, lub kulki bga strzeliły. Zmniejsz zegary to się dowiesz.

 

Crysis 3 jest bardzo dobry do pokazania niestabilności karty, lub całej jednostki, bo po cholerze obciąża wszystko co masz w kompie.

 

Przetestuj grafę w metro last light. Tam również dowiesz się czy grafa jest stabilna..... lub nniestabilna.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cześć mam 1050 i 1125 zegary.. non stop to samo! nie wiem co jest i chyba wszystkigo próbowałm

!

Podaj pełną konfiguracje kompa, ze szczegółami, jak producenci i modele podzespołów. Jakieś OC sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gar metro last light chodzi aż chuczy!! nic się nie dzieje tylko w tym cr3 mam ten błąd..! tylko ta gra nawet w bf3 na singlu jak i na multi chula na ultra!! i nie wiem dlaczego tak na crysis 3 jest a szkoda bo to fajna gra jest... a poza tym może ta stabilność bo tak! mam q6600 go i na 3.6 ten problem miałem często teraz zszedłem z zegrara na 3.2 i o wiele żadziej spotykam ten błąd... może to wam coś powie a wy mi pomożecie... dodam też że czasem niewam tak że komp tak jakby gubił napięcie... gram gram i nagle pstryk... wyłącza się ale zawsze bez jakiego kolwiek blue screen'a!! może to was w czymś nakieruje!!

 

babel napięciowy jest podłączony to chyba jasna żecz..;/

 

*kabel!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam po raz ostatni o konfigurację kompa. Nie zapomnij o zasilaczu, model i producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta ep45-ud3lr, proc q6600 rev. Go, ram 2x 2Gb A Data Gaming Version 800 mhz, Zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI, grafa Gigabyte HD 7770 Ghz Edition OC Version

jeszcze coś pytam czy podać coś jeszcze bo nie wiem czy to wystarczy

 

a i drugie GEIL 4GB (2x2GB) 800MHz CL5

 

te a data też są cl 5

 

i tak proc miałem na 3.6 i resety były i komp całkiem się wyłączał bez blue screen... tak jakby napięcie nagle stracił jakbym kabel odłączył ale po 5 sekundach znowu się włącza samoistnie!! a jak zszedłęm z oc na 3.2 to gra mniej się resetuje ale komp mi się nie wyłącza!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...