Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TadeusTaD

Co zrobić ze starym komputerem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam w domu dość stary już komputer o następującej konfiguracji:

  • CPU - AMD Athlon XP 2000+ (na rdzeniu "grzałce" - Palomino)
  • RAM - 1,5 GB w trzech kościach - DDR1 ofkorż
  • Płyta główna - MSI KT3 Ultra2 na KT333
  • Grafika ATI Radeon 9550 XT
  • Sound Blaster Live!, sieciówka PCI i karta USB/FW PCI
  • DVD-ROM Lite-On, dysk Seagate 320 GB IDE i flopek.
  • Zasilacz Chieftec GPS-400

Ostatnio zacząłem zastanawiać się nad tym, co z nim zrobić. W związku z tym proszę o pomoc:

Czy warto jest spróbować sprzedać części na Allegro (podejrzewam, że mój Athlon ze słabej serii nie znajdzie kupca)?

Jeśli nie, to czy warto trochę go unowocześnić, np. tą płytą: ASROCK 775i65G na i865G (AGP, DDR1 VGA) i tym procem: C2D 6300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem takiego starego kompa za 100 zł (plyta,proc,ram , karta dzwiekowa).

plyta ABIT NF-7

proc athlon 2500+

ram 1 Gb

karta dzwiekowa creative ct4810

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jako zapasowy, ew. do podstawowych zadań typu internet - bo na Athlonku brakuje mocy - częste zwiechy na Firefoxie (Chrome do mnie nie przemawia - interfejs). Myślę nad wymianą bebechów na mniej "grzałkogenne" - pierwsze jądro Athlonów XP nie należy do chłodnych. Czy "bulenie" jakichś 150 zł (płyta LGA775 z AGP i DDR1 + tani PDC lub C2D) w ten antyk ma w takim razie sens, czy po prostu wystawić bebechy na Alledrogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystaw na alledrogo ale mozesz rownie dobrze tego nie sprzedac i wyniesie Ci to drozej, taniej bedzie to wyrzucic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie wywalac jednak...oddaj do Domu Dziecka czy cos...może sie przydać do nauki itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie równie dobrze mogę po prostu zostawić go w spokoju - zapasowy grat i tak stoi w kącie (obok koszyka z częściami komputerowymi w moim wieku :P), więc niech już spoczywa na "czarną godzinę".

Z gratów mam jeszcze starego lapka (a raczej jego dół) z P4-M i 256 MB RAM - może warto założyć muzeum ;)

W sumie można zamknąć - thx za rady.

 

Markiz88 - to w zasadzie mogę kupić zupełnie nowy sprzęt (który i tak się nie przyda, bo działam na sprzęcie z siga).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...