Skocz do zawartości

adashi

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  5517
 • Rejestracja

Reputacja

950 Excellent

2 obserwujących

O adashi

 • Tytuł
  Uzależniony od forum

Ostatnie wizyty

7664 wyświetleń profilu
 1. Hmmm, ja ustawiam 24 stopnie w dzień i 21 na noc. Nie mam zamiaru zmieniać tego w tym roku. Policja: Za rażące złamanie zasad systemu zaufania społecznego "social credit" otrzymuje obywatel żółtą kartę oraz z konta "social credit" zostaje obywatelowi zabrane 100pkt (-100pkt) Obywatelu! wzywamy do poprawy swojej postawy i współpracowania z systemem. Obey.
 2. Ja mam na dziś taki obraz sytuacji, że jeśli Rosja faktycznie zmobilizuje milion poborowych, a NATO mniej lub bardziej osobiście nie przeora rosyjskich dup, to Ukraina przegra przez wymęczenie. Ukraiński potencjał mobilizacyjny jest o rząd wielkości mniejszy. Oprócz tego mięsa armatniego pójdą przecież też działania sabotażowe na tyłach, ostrzały itd. Postęp technologiczny daje olbrzymią przewagę, ale też jest chyba pewna granica stosunku sił żywych, że on sam z siebie nie pomoże. Do tego jest to patologiczne ograniczenie, aby nie atakować celów na obszarze Federacji. Po prostu będzie tego tyle, że nie zdążą tego wystrzelać tymi Himarsami czy co tam jeszcze dostaną, dodatkowo niszcząc własną infrastrukturę. Ukraina doświadczy rosyjskiej ofensywy jednocześnie na długości setek kilometrów frontu i po prostu ich zniosą z pola.
 3. Swoją drogą ciekawe jak to naprawdę jest. Bo że ta mobilizacja ma być większa, to chyba na razie tylko plotki. Dla Rosji być może ważniejsze jest, aby była szybka i dlatego tak to z kopyta ruszyło. Milion osób do woja wziąć, to przecież gigantyczna logistyka potrzebna i totalna dezorganizacja gospodarki, bo pewnie w większości ci poborowi gdzieś pracują. Gdyby oni naprawdę chcieli zmobilizować milion ludzi, to groźnie to wygląda i oby natowski wywiad w ciągu kilku tygodni ogarnął jak to naprawdę wygląda.
 4. Czy Niemcy utracą dominującą pozycję, to o tym raczej zdecyduje gospodarka. Na pewno powinni utracić poważanie, powinni się stać takim eu-Gowinem.
 5. Gdyby nie spekulacyjny wykup (nie krytykuję tego, spekulacja to normalny element rynku) nie byłoby obecnie żadnych braków (one by się ujawniły dopiero w trakcie zimy). Polaki pojechały i wykupiły nawet węgiel brunatny w Czechach. Czyja to wina, że Polaki głupie? Nawiasem pisząc o wiele bardziej opłacalne niż palenie węglem brunatnym jest palenie ziarnem zbóż, szczególnie w przypadku owsa (pi razy oko 17 MJ/kg). Łodygi słonecznika mają nawet wyższą wartość opałową, to wszystko można importować z Ukrainy. Generalnie dla rozumnej osoby, to zagrożenie nie wydaje się duże, a na frajerów nadal czeka węgiel kamienny w składach po 3500+. Choć chętnych zbyt wielu nie widać. Dla mnie kupowanie w wysokich cenach na worki (czyli małych ilości) wygląda sensownie, a jak inni uważają to już ich sprawa.
 6. 1300 osób zatrzymanych nazywają ogromnymi protestami? Doprawdy, paradne. No nic, granice w zasadzie pozamykane, Finlandia pewnie szybko to ogarnie, bo chyba nie chce u siebie tysięcy Rosjan. Rosjanie muszą to jakoś załatwić we własnym gronie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...