Skocz do zawartości

adashi

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  6219
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana adashi w dniu 5 Listopada

Użytkownicy przyznają adashi punkty reputacji!

Reputacja

1427 Excellent

4 obserwujących

O adashi

 • Tytuł
  Uzależniony od forum

Ostatnie wizyty

8999 wyświetleń profilu
 1. Nie chcę mieć nowych kopalni, ani nowych hord górników, którym zawsze trzeba coś dopłacać, bo zawsze im mało, a uważają się za pępek świata. Chcę elektrowni atomowych oraz farm wiatrowych. Energetyki węglowej trochę warto mieć, korzystając z tego, że mamy własne zasoby paliwa, ale ogólnie taka energetyka to okropne zapóźnienie cywilizacyjne. Nie podoba mi się bycie zapóźnionym. Wolałbym aby udział energetyki węglowej sukcesywnie malal.
 2. Niech się zgłosi do ukraińskiej ekipy, która zapieprzyła 1/4 przesłanej pomocy.
 3. Uff, uspokoiłeś mnie. Zniknęły ostatnie wątpliwości i teraz jestem już pewien, że Hiszpanie i Niemcy będą bronić Estonii albo Polski do ostatniej kropli ich krwi. I Portugalczycy oraz Turcy. Z całego serca: DZIĘKUJĘ. Zresztą pewnie nie będzie to nawet potrzebne, bo jak Rosjanie zobaczą na mundurach naszywkę NATO, to od razu przeproszą i się wycofają! A, no i Francuzi! Koniecznie Francuzi. I Belgowie. Wschód Ukrainy został już stracony. Rolniczy zachód wg mnie też jest nadal łakomym kąskiem. Wprawdzie obecnie Unię można uznać za żywnościowo samowystarczalną, ale ceną za to jest kompletne oderwanie sektora rolnego od reguł wolnego rynku i w zasadzie zniszczenie drobnego rolnictwa indywidualnego. Włączenie rolnego potencjału Ukrainy zachodniej do UE dałoby Unii możliwość dyktowania reguł innym, otworzyłoby drogę do budowania/odbudowy wpływów w Afryce czy na Bliskim Wschodzie. IMO nie jest to do pogardzenia.
 4. Czy wyśle mi pan za darmo, bo ponieważ mam czfurkę dzieci!
 5. Bo konsensus jest obecnie taki, że Rosja zadowoli się co najmniej na pewien czas częścią Ukrainy za Dnieprem. To w tej zachodniej części przynajmniej przez jakiś czas da się jeszcze kręcić biznesy. Tania siła robocza, tanie żarcie itd.
 6. Może i poświęcą, ale za to wyrazom oburzenia i zaniepokojenia pewnie nie będzie końca. Zawsze coś.
 7. Trzecia światowa w obronie Estonii (albo Polski)? Powątpiewam.
 8. Czy wszyscy ci Rosjanie operujący na tym szacownym Forum, są tutaj teraz z nami w tym wątku, czy też Niektórzy konspirują także w innych wątkach? Źródło nie jest akurat z dupy, tylko jest nim dekret Władimira Władimirowicza. Takie są faktyczne zamiary Rosji. Ale to załamanie nie bierze się znikąd, to jest wyraz rzeczywistych zamiarów (być może wynikających z oceny realnych możliwości) kręgów decyzyjnych. W początkowych miesiącach wojny ja również nie dopuszczałem myśli, że NATO dopuści do jej przegrania. Ale pół roku temu już dopuszczałem, a obecnie w zasadzie stało się to faktem. NATO okazało swoją dużą słabość. To się już wydarzyło, a nie że obawiamy się tego. Rosja zamierza rozwijać mocno swoje zdolności bojowe. W jakim celu niby nie wiadomo, ale można się domyślać. Czy dojdzie do konfrontacji z NATO nie wiadomo, ale to jak najbardziej jedna z realnych opcji.
 9. adashi

  Cyberpunk 2077

  Ja porażkę CP widzę bardziej jako plus. Zbankrutować raczej nie będą chcieli, inwestorzy w razie czego się znajdą, zatem będą musieli wrócić do uniwersum Wiedźmina z czymś dużym, a nie z jakimiś popierdułkami.
 10. adashi

  Cyberpunk 2077

  Też mnie cieszy, że nie mam jak na razie takiego objawu starości jak lubienie filmów Tarantino.
 11. adashi

  Cyberpunk 2077

  Trudno powiedzieć, ale ostatnio była mocna podbitka akcji CD Projektu, a potem od około 13 lipca ostra dystrybucja, więc to akurat przemawia za jakimś trupem w szafie.
 12. W sumie do napisania tego tematu zainspirowały mnie głównie posty duńka. Przez lata miałem naprawdę dużo przezabawnych dialogów na OLX, a potem one giną bezpowrotnie, bo archiwum jest tylko około półroczne tam. Uświadomiłem sobie, że najlepsze dialogi już przepadły, bo zanim dziśodbieracze się zorientowali, że w tym przypadku jest ciężko, pisali często (to są te same osoby używające różnych nicków), teraz zdarza mi się to już dość sporadycznie. No ale co jakiś czas jeszcze jakiś rodzynek się trafi. Pisali przeróżne rzeczy, że mają chore dziecko i potrzebują dla niego procesora 4670K w dobrej cenie, że do spełnienia ich marzenia o komputerze do obróbek fotografii brakuje im już tylko GTX 970 i inne takie, Jeden kiedyś zapytał czy byłbym Mikołajem dla jego dziecka, bo widzi że sprzedaję dziesiątki pamięci RAM i czy jednej kości bym mu nie dał. Było tego sporo, ale sam jestem świadomy, że wiele zapomniałem. Może i jest w tym odrobina socjopatii, ale konstrukcja zabawnego dialogu jest bardzo klasyczna i powtarzalna. Dziśodbieracz lub Negocjator Pobraniowiec składa absurdalną ofertę, ja z lekką dozą szydery to niby akceptuję, zaślepiony i podniecony dziśodbieracz nie dostrzega szydery i brnie dalej, dialog się rozwija, w końcu dociera do niego, że coś tu chyba nie gra i wtedy pęka. Wtedy albo zamyka się w sobie (i nie ma o czym pisać) albo zaczynają lecieć wyzwiska, żale i podobne, no i jest zabawnie. Edycja - ze strony 220 wątku: Jakby było jakieś zainteresowanie taką tematyką to może byśmy powklejali jakieś zrzuty ekranów w celach rozrywkowych? Ja tak jak pisałem obecnie tego za dużo w bieżących nie mam, ale ze dwa rodzynki mi do głowy przychodzą (np. płyty główne wystawione po 550, oferta dziśodbieracza na 255 (prawdopodobnie myślał, że jest to połowa z 550, tak wnioskuję na podstawie ortografii, gramatyki i reszty) około 20 wiadomości), musiałbym tylko poszukać w historii OLX.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...