Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lyzeczka

Czy opłaca się dokupić RAM?

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Lenovo y700-17isk 8 gb ram (dwie po 4)

Pytanie : Czy opłaca mi się kupić dwie ósemki w miarę rozsądnej cenie lub jedną 16stke i wpłynie to na wydajność w grach czy raczej strata pięniędzy (przez to że mam dwie czówrki zamiast jednej ósemki) i jakie znajdę cenowo pasujące do tego laptopa w rozsądnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fpsów od zwiększenia ramu ci nie przybędzie, ale w niektórych grach komfort na pewno się zwiększy, zależy w co grasz, ja obecnie siedzę na 4gb (:E) na dniach ma mi przyjść drugie 4 (bo stare jakiś dziwnym trafem padły) i zdziwiłem się, że na 4 idzie pograć nawet w dość nowe tytuły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Lenovo y700-17isk 8 gb ram (dwie po 4)

Pytanie : Czy opłaca mi się kupić dwie ósemki w miarę rozsądnej cenie lub jedną 16stke i wpłynie to na wydajność w grach czy raczej strata pięniędzy (przez to że mam dwie czówrki zamiast jednej ósemki)...

Jest dokładnie na odwrót. Dwa moduły pamięci pozwolą Ci ustawić tryb dual channel co znacząco zwiększa wydajność. Sprawdź więc np programem CPU-Z, czy masz włączony Dual Channel (zakładka "memory" z prawej strony na górze okna). Jeśli więc chcesz zwiększyć ilość RAM to koniecznie kup 2 moduły tych samych pamięci -najszybszych jakie wspiera Twój sprzęt. Pomijając jakieś ekstremalne sytuacje to w graniu zdecydowanie lepiej się sprawdzi 2x4GB z duall channel niż 1x16GB. Poza tym powyżej pewnego poziomu RAM, dalsze jego dokładanie już zupełnie nic nie daje i większości gier styka 8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...