Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

snoopher

Samoczynna zmiana jasności ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety już próbowałem chyba wszystkich kombinacji, w planie zasilania zmieniłem jasność adaptacyjną na wyłączoną, w panelu nvidii ustawiłem żeby nvidia zarządzała jasnością i na odwrót...nic kompletnie nic nie pomaga. Czy oglądam film (tv do kompa) czy gram na monitorze to w ciemnych miejscach ekran się zaciemnia, a w jasnych wali po oczach.

Szczerze mówiąc to nie wiem od kiedy tak jest, może któreś sterowniki to zmieniły, może kable hdmi są zbyt chińskie (?) monitor ma swój, a tv swój. Nie mam pomysłu, co zarządza tą jasnością. Wszelkie ulepszacze na monitorze czy tv wyłączone, coś musi być software'owo.

Jeśli chodzi o kompa to nie jest to laptop, a zwykły PC.

 

GTX 1080 WF3 od Gigabyte + 6600K

 

W uefi integra jest wyłączona.

Ktoś ma jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj nowe stery (za pomocą DDU) i zainstaluj poprzednie. U mnie ten problem się poajwił na 417.01 i dopiero instalacja hotrfixa 417.21 pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem Twoim sposobem, w trybie awaryjnym wszystko wyczyściłem tym programem, a po restarcie zainstalowałem te sterowniki z hotfixem.

Zaraz po zainstalowaniu ekran był wyraźnie jaśniejszy i nie przygasały ciemne sceny jeszcze bardziej, a na jasnych nie waliło po oczach - generalnie wszystko było ok.

Niestety rozdzielczość była jakaś zaniżona (nie fullhd) i po poprawieniu rozdzielczości wszystko wróciło do postaci jak było z tym przesadzaniem w jedną albo drugą stronę z jasnością.

 

Trochę pomaga zmiana w regulacji kolorów w jasności sterowanej przez NVIDIA z 50% na 55%, ale wtedy czarny jest moooocno rozjaśniony. Nie wiem czy tak zostawić i kombinować z ustawieniami monitora czy problem jest w sterownikach czy w systemie W10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie orientujecie się do których wrócić najlepiej? Czy mam testować po kolei? No i czy np BFV nie będzie marudzić, że za stare sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam, problem nadal aktualny.

 

Monitor Samsung 206BW podpięty HDMI -> DVI, nawet nie mogę zmienić opcji jasności bezpośrednio na monitorze.

Opcje picture i color na osd menu monitora - "Not available" i nie wiem dlaczego nie mogę nic zmienić z poziomu menu monitora oprócz pozycji osd, języka i innych pierdół.

 

Nie wiem czy coś kombinować z zarządzaniem kolorami we właściwościach ekranu.

 

Co lepsze, suwaki w regulacji kolorów panelu nVidia też nie działają nawet jak wybiorę "z ustawieniami NVIDIA".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sterowniki do monitora łącznie z profilem kolorów jeżeli jest dostępny.

Jeżeli masz już jakieś zainstalowane, to odinstaluj i zainstaluj jeszcze raz sterownik monitora, bądź zamień na domyślny systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...