Skocz do zawartości

LeBomB

Forumowicze
  • Liczba zawartości

    10836
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    8

Ostatnia wygrana LeBomB w dniu 10 Lipca

Użytkownicy przyznają LeBomB punkty reputacji!

Reputacja

3026 Excellent

O LeBomB

  • Tytuł
    Uzależniony od forum

Ostatnie wizyty

22925 wyświetleń profilu
  1. Jeżeli się wyłączy przy przekroczeniu natężenia prądu jaki ma magazyn lub inwerter na wyjściu w momencie przełączenia np. w przypadku awarii prądu, to zatem mija się z celem, bo rozruchu też na takim magazynie czy falowniku nie wykonasz. O to mi chodzi, że prąd przełączenia i rozruchu może przekraczać prądowe możliwości wyjściowe magazynu i falownika. Pogrzebałem trochę i np. widzę że magazyny 10kWh mają prąd wyjściowy nominalny 14,5A, maksymalny 15,9A. Jak patrzę na pompy ciepła, takie które mają dostępne parametry wydajnościowe (te które nie mają takich dokumentów potwierdzonych badaniami obecnie odpadają, bo nie można wziąć dofinansowania) to np. mają prąd rozruchowy 2-3 razy większy niż maksymalny prąd wyjściowy takiego magazynu. Stąd po prostu moje pytanie.
  2. @offensive ok, wszystko fajnie, a jakimi maksymalnymi prądami operuje pompa przy przełączeniu się na inne źródło zasilania? Masz takie dane? Bo w porządku, magazyn może być wystarczający, ale czy prąd chwilowy pompy nie może przekroczyć maksymalnego prądu wyjściowego magazynu?
  3. Uruchomienie zasilacza bez płyty pokaże Ci czy zasilacz w ogóle startuje, czy podaje samo +5V standby, a to już dużo. A ten zasilacz w ogóle będzie kompatybilny z tą płytą? Bo to jakiś bardzo stary model jest, a płyta względem tego zasilacza nie najstarsza. Jeżeli to ten który widzę po wyszukaniu modelu, to jest model z 2005 roku, a wtedy trafiały się jeszcze zasilacze z innym układem pinów masy (jak były jeszcze ATX 1 i ATX 2, a ten zasilacz ma złącze 20+4 pin więc jest przejściowy) i to może mu nie leży. Tylko żeby to zmienić trzeba sprawdzić cały pinout złącza ATX czy wszystko jest tak jak być powinno w ATX 2.0. Najczęściej z tego co pamiętam to problem był że w jednym standardzie jeden pin powinien być pusty a w drugim powinien być przewód -5V i czasem go nie było i zasadniczo to może być przyczyna że zasilacz pozostaje w trybie standby nie przełączając się w tryb normalnej pracy. Próbuj uruchomić go bez płyty głównej, zobacz czy zaskoczy to co wepniesz w molex i czy ruszy wentylatorem w zasilaczu. Edit do skreślonego: to stare czasy i namieszałem chyba trochę z tego co teraz patrzę to -5V był do czasów ATX 1.3 obecnie, go nie ma, ale to dalej może być przyczyna w pinach. Pamiętam że miałem podobne przypadki i coś wtedy w złączu ATX się zmieniało. @Pan Ciastovy Śmiej się, ale dłubałem w tych latach sporo w różnych wynalazkach i były przypadki gdzie producentów ponosiła fantazja z pinami do różnych urządzeń, w tym również w złączach ATX. Stara płyta Mediona pod któregoś pentiuma wymagała tego typu przeróbki. Dlatego ja bym wcale nie wykluczał że zasilacz po prostu nie pasuje do tej płyty z bardzo różnych przyczyn. Nie takie rzeczy już widziałem.
  4. Tak, wiem że kościół ustalił datę, ale może było w tym czasie jakieś wydarzenie, które sprawiło że ten sam kościół przesunął datę świąt o tydzień?
  5. Zwróć uwagę kiedy był wprowadzony kalendarz gregoriański w Polsce. Zatem nie wiem czy obliczenia które robisz uwzględniają konsekwencje wprowadzenia kalendarza gregoriańskiego względem juliańskiego. Ponadto to święto ruchome którego data była ustalana przez kościół więc to że powinna nie oznacza że musi. https://calendar.zoznam.sk/julian_calendar-pl.php?ly=1542
  6. No jak format nie pomoże to szukałbym możliwości sprawdzenia na innym zasilaczu.
  7. Co dwie głowy to nie jedna Nie mam fantazji tylko zastosowałem ten sam tok myślenia. Skoro nie odpowiada Ci Ukrainka, bo jej naród ma taką a nie inną przeszłość, to rozciągnąłem to na inne narody czy cechy z równie nieciekawą przeszłością
  8. Powoduje. W niskich stanach zasilania nie będzie miał problemu, ale przy wyższych stanach zasilania będzie wywalał RAM, grafikę albo dysk. Ostatnio miałem przypadek, gdzie komputer losowo się nie uruchamiał i potrafił się sam zrestartować. Stawał na diodzie RAM i czasem na diodzie uruchamiania systemu (płyta ma 4 diody sygnalizacyjne). Zatem pierwszy trop to pamięć RAM. Błąd był, zatem najpierw jedna kość, potem druga. To samo. Włożyłem inne pamięci, to samo i też błąd, a wiem że te drugie pamięci są na 100% sprawne. Myślę oho, płyta główna, ale szukam dalej. W trakcie uruchamiania nie startował napęd DVD. Ok, czyli podmianka. Pierwsze uruchomienie ok i brak błędu w Memtest. Drugie uruchomienie ok, trzecie znów stoi na diodzie RAM. Odłączyłem w ogóle napęd i znów pierwsze 4 uruchomienia ok, piąte znów to samo, ale zamiast na diodzie RAM stanął na diodzie boot czy jak ona tam miała. Odłączyłem wszystkie urządzenia SATA zostawiłem tylko dysk M2 w płycie. Działa. No to sprawdzam dyski na SATA, wszystko ok. Patrzę na zasilacz Sillentium PC Supremo FM2. Myślę sobie, dobra, nie jest taki zły, ale okazało się że ma niestabilne napięcia na złączach SATA co po podłączeniu urządzeń na SATA powoduje niestabilność napięć w innych miejscach. Zatem tak, gdy zasilacz ma problem, to cały komputer ma problem i objawy mogą być najróżniejsze. Edit: Teraz spojrzałem na zdjęcie. Wystarczy że masz jakiekolwiek przebicie z zasilacza na obudowę to Ci powolnie smaży ten SSD Daj zdjęcie tyłu i przodu to będzie wiadomo co trzeba zrobić żeby wyjąć lub sprawdzić co to za zasilacz Edit 2: ewentualnie zostaje gwarancja
  9. Znów niepotrzebnie kombinujesz. Dostałeś od @kanon7 wyliczenia jakby to wyglądało jakby wprowadzić jedną składkę KWOTOWĄ co sugerowałeś wcześniej, żeby wszyscy płacili np. 700 zł. Wcześniej przecież nie było stałej stawki kwotowej, tylko procentowa. 9% z czego część odliczane od podatku. Ogólnie stawki były zawsze procentowe.
  10. No jak zasilacz nie wiadomo jaki, to założenie że to zasilacz wzrasta do 90%, bo za dużo rzeczy jednocześnie się sypnęło.
  11. @Killer85 Czyli nawet jakbyś trafił na świetną Niemkę też byś odmówił z powodu że Hitler, SS, wojna itd., albo że Krzyżacy? To w takim układzie rób każdej testy DNA i sprawdzaj czy jest rodowitą Polką, która nie została zmieszana z jakimiś obcymi narodami w trakcie zaborów, no i nie katoliczka, bo wiesz, palenie na stosie, inkwizycja i takie tam
  12. @offensive przepraszam, źle wpisałem, bo miałem jeszcze w głowie Twoją odpowiedź w innym temacie i po prostu jakoś dziwnie mi się połączyło Już poprawione
  13. Masz błąd RAMu, masz błąd karty graficznej, masz błędy przy zapisywaniu danych na dysku, masz błąd zasilania, masz zanik zasilania. Napiszesz jaki to zasilacz siedzi w tym PC? Bo ja uważam że na 60% to albo zasilacz albo płyta główna, 40% daję na RAM.
  14. No przecież na tym polega jego hybrydowość, że może działać w systemie on-grid i off-grid. Zatem @kubikolos co rozumiesz przez: "standardowy falownik hybrydowy"?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...