Skocz do zawartości

LeBomB

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  10231
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Ostatnia wygrana LeBomB w dniu 12 Marca

Użytkownicy przyznają LeBomB punkty reputacji!

Reputacja

2517 Excellent

O LeBomB

 • Tytuł
  Uzależniony od forum

Ostatnie wizyty

22635 wyświetleń profilu
 1. No ale sam widzisz. Była rozmowa, że jak UE zrobi to samo co USA jeśli chodzi o cła dla aut elektrycznych i podzespołów do nich, typu baterie, to Izera powinna być polska od początku do końca. Co za tym idzie potrzebne są wiedza, rozwiązania i możliwości, których obecnie nie mamy kompletnie i na które, jak słusznie powiedział @kalderon trzeba dziesięcioleci. Czy mamy tyle czasu? Nie. Czy możemy skorzystać z europejskich rozwiązań i licencji? No gdybyśmy mogli to czemu Izera miała powstawać na chińskiej platformie? Ale o tym właśnie była mowa, żeby robić niemalże od A do Z bo do tego może doprowadzić zaporowe cło na to co chińskie. Odbierasz wszystko co nie zgadza się z Twoim poglądem tak jak pisałem wcześniej, a ja po prostu wymagam trochę myślenia przy inwestycjach. Da się zrobić, ale trzeba użyć mózgu a nie polityki i chęci zysku już od samego startu. Masz przykład w wątku o transformacji energetycznej gdzie Camis wrzucił link o tym jak to już na zapas wszyscy przewidują o ile wzrosną koszty termomodernizacji po wprowadzeniu przepisów ją wymuszających. Wzrosną tylko dlatego że przepis wchodzi. Rozumiesz to podejście? To jest właśnie ta cecha naszego narodu, która sprawia że w obecnych warunkach wiele rzeczy nie ma szans na powodzenie. Ta cecha to pazerność.
 2. Temat był już opisywany tutaj wielokrotnie, przytaczałem fragmenty tego rozporządzenia, ale co jakiś portal wypuści kolejny raz artykuł o tym samym zaczyna się straszenie, jojczenie jaka to unia zła itd. To już na prawdę robi się śmieszne, bo możesz pisać, opisywać, zachęcać do zaciągnięcia wiedzy, a potem znów to samo... Tak jakby uczyć kogoś że 2+2=4 a ktoś z uporem maniaka powtarzał że 5.
 3. W jednym urzędzie i to na podstawie wewnętrznego zarządzenia prezydenta miasta, więc co ma Tusk do tego i działania rządu?
 4. @Áltair no to zaraz zaraz. Jak to jest naturalna pozycja Twojej głowy to mówisz to urzędniczce i tyle. Tam przy składaniu wniosku nie wiem czy nie było dodatkowego oświadczenia jakiegoś. Weź odczytaj to co miałeś przesłane z gov.pl
 5. @Suchy211 gdzie tu widzisz "niedasizm"? Bo opinia nie zgadza się z tym co byś chciał usłyszeć? No takie mamy realia i je oceniam. Prócz kilku firm produkujących baterie do samochodów co obecnie posiadamy swojego? Fabrykę zawieszenia? Nie. Izera miała być oparta na chińskim zawieszeniu z tego co pamiętam. Nadwozie? Wnętrze? Ok, da się zrobić tylko skąd sprowadzamy metale, elektronikę i surowce do akumulatorów? Czy nie przypadkiem z Chin lub przez Chiny? No sorry ale wypinanie się pod pewnymi względami na Chiny stanie się po prostu bardzo kosztowne. Lecz dobrze, zakładamy że wszystko robimy sami. Zatem nie produkt końcowy, a wszystkie surowce i półprodukty muszą spełniać wymagania polskie i unijne. Rozumiesz jak to winduje koszty? Ponadto stworzenie od zera pewnych łańcuchów dostaw oraz linii produkcyjnych tak samo. Kupisz zatem auto elektryczne kostkujące 200-300 tys. tylko dlatego że jest polskie?
 6. Sodowo jonowe bada się już kilkadziesiąt lat. Problemem pozostaje głównie masa i wielkość żeby osiągnąć pojemności porównywalne z litowo jonowymi. To jest element który należy "przeskoczyć". Edit: mogą nadać się np. do magazynów energii tam gdzie objętość takiego magazynu ma drugorzędne znaczenie. Baterie można zawsze wymienić, nie trzeba wymieniać sprzętu. Nawet nowe przepisy nakazują powrót do tego, żeby użytkownik mógł sam to zrobić np. w smartfonach (taki obowiązek producenci mają do 2027 roku)
 7. Czasem mam wrażenie że ci co wróżą koniec tego czy tamtego zapominają na czym wyuczono AI. Największym zagrożeniem faktycznie są generowane treści, które będą mogły przypominać prawdziwe. To jest coś co już prezentowano kilka lat temu z filmikiem z Obamą Chcemy czy nie tu będzie się musiało zmienić prawo i to prawo będzie przez wielu odbierane jako zabieranie wolności, bo np. dostęp do sieci zacznie być rejestrowany, czyli np. chcesz wejść na jakąś stronę czy coś udostępnić to zeskanuj dowód/dokument/chip/odcisk palca/skan siatkówki, czy cokolwiek co potwierdzi tożsamość wrzucającego, bo to będzie jedyny sposób by ewentualnie weryfikować jakiekolwiek treści i móc pociągnąć do odpowiedzialności ludzi za jakieś totalne fejki. Mogą być inne rozwiązania, nie koniecznie tak radykalne, ale też przekraczające jakieś granice, które do tej pory wydawały się nieprzekraczalne.
 8. Tylko widzisz USA wprowadza cło również na chińskie baterie do aut jak dobrze widziałem. Jeżeli UE wprowadzi cła również na części do chińskich samochodów i przez to Chiny np. wycofają się z biznesem bateryjnym z Polski, to zostają tylko nasze firmy. Czyli w praktyce Izera będzie musiała być polska od początku do końca. Tania na pewno nie będzie i trzeba dogadać znacznie więcej niż się wydawało. Da się zrobić, ale w naszych warunkach to potrwa.
 9. Napisałem widełki 20-40 zł jakbyś nie zauważył. Ja płaciłem 30 zł ale z ciekawości po prostu wpisałem w internet i patrz: http://www.foto-studio156.pl/cennik-uslug/ Jedno z pierwszych. Gdzie mi się trafiło? W Warszawie Nie mieszkam tam i to był totalny strzał, także sorry, szukaj tańszego fotografa jak twierdzisz, że nie ma. Z ciekawości masz też Kraków https://www.fotopress55.pl/ Wrocław https://hqfotolab.pl/lib/md132o/cennik-uslug-hq-fotolab-2024-lui32xha.pdf Idę totalnie losowo kolejne linki z wyszukiwarki dopisując dane miasto, w jakim Ci sprawdzić? Owszem są i takie po 50 zł i więcej, w końcu wolny rynek
 10. Bo można przypadkiem przechylić głowę i urzędnik każe uzupełnić wniosek o prawidłowo wykonane zdjęcie Nie wiem jak u Was, ale u mnie wydział dowodów czynny jest do godziny 15, ja byłem po 13 i wszedłem gdzieś po 14:30. Także chyba bym świra dostał jakbym miał dwa razy czekać tylko dlatego że dałem złe zdjęcie
 11. Odciski chcą tylko wtedy gdy chcesz warstwę elektroniczną do dowodu z nfc, ale w urzędzie i tak się musisz pojawić żeby złożyć podpis, którego wzór będzie na dowodzie. Błąd, że nie powiedziała od razu co i jak, a mogłeś też się dopytać. Jak się zalogujesz i wejdziesz w sekcję moje wnioski czy moje sprawy, nie pamiętam jak to tam było, gdzie możesz podejrzeć złożony wniosek, to nie ma opcji uzupełnienia wniosku? Albo w mailu którego dostałeś jako potwierdzenie złożenia wniosku nie ma nic napisane, albo jakiś link? Jak nie ma to musisz złożyć wydruk w urzędzie. Nie składasz odcisków palców, jeżeli nie chcesz warstwy elektronicznej dowodu, ale jak pisałem, musisz i tak złożyć podpis. I tak, nadal najpóźniej 30 dni przed. Ja na swój czekałem 3 tygodnie od wizyty w urzędzie, bo czas biegnie nie od złożenia wniosku online tylko od zakończenia składania wniosku wizytą w urzędzie, bo wtedy urzędnik akceptuje wniosek. Dlaczego? Przecież tam masz wszystko opisane jak powinno wyglądać zdjęcie. Widzisz, chciałeś zaoszczędzić 20-40 zł na fotografie i pewnie sam zrobiłeś sobie zdjęcie, wyszło nieprawidłowe i teraz stracisz i kasę i czas. Było iść do fotografa i zrobić raz a porządnie
 12. No chyba i tak musisz iść najpierw do urzędu złożyć podpis i ewentualnie odcisk palca jak chcesz warstwę elektroniczną? Nie masz informacji, że w ciągu 30 dni musisz pojawić się w urzędzie? Wtedy pewnie poproszą Cię o uzupełnienie wniosku o prawidłowe zdjęcie. Swojego pendriva raczej w urzędzie nie podepniesz, więc albo będziesz musiał dostarczyć zdjęcie do urzędu w wersji wydrukowanej zgodnie z wytycznymi, albo może urzędnik ma opcję uzupełnienia wniosku on-line. https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-dowod-osobisty Też jakiś czas temu wymieniałem dowód i złożenie wniosku on-line wcale sprawy nie przyspiesza. Tyle tylko że nie trzeba nosić ze sobą papierów. W urzędzie i tak swoje trzeba było odstać, bo nie było osobnej kolejki dla osób ze złożonymi wnioskami on-line. Może w innych urzędach jest inaczej, nie wiem.
 13. @adashi no nie próby, użył niewłaściwego sformułowania i pokręcił liczby. https://sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=BRXDJA Prób było prawie 46%, nie wiem jaki jest obecny stan. Natomiast badanie z 2019 roku wskazywało, że myśli samobójcze w tej grupie młodzieży ma aż 70% właśnie https://cejsh.icm.edu.pl/cejsh/element/bwmeta1.element.ojs-issn-2450-9760-year-2019-issue-4-article-5f979779-eb60-30df-8dd3-cb28a46e934c/c/29-821ce5f2-5cc5-4226-a768-553bc648e5fb.pdf.pdf Dokument trzeba pobrać, żeby przeczytać pdf. Z czego 141 osób było między 15 a 18 rokiem życia. Zatem fakt, mała grupa badanych. Aczkolwiek w skali całościowej zarejestrowanych prób samobójczych to i tak dość reprezentatywna grupa badanych. Z innych dostępnych informacji w większości wynika, że myśli samobójcze ma około 50%, między 50 a 60% ma stany depresyjne. Edit: W sumie to szkoda że nie dali Czarnkowi odpowiedzieć na zasadzie "to niech Pan sprostuje i powie jak to wygląda, skoro Pan Biedroń kłamie." Ciekawe czym by błysnął
 14. Jak korzystam z copilota to mam od razu podane linki. Wpisuję jakieś hasło i podaje skąd zaczerpnął informację. GPT 4O tego domyślnie nie robi, trzeba mu dodać w zapytaniu że chce się linki albo żeby odpowiedział na podstawie treści w sieci. W przeciwnym wypadku odpowiada po prostu gołym tekstem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...