Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

3DMark oszukiwacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Porównajcie prosze oba wyniki:

https://www.3dmark.com/3dm/32691505?

 

Oraz: https://www.3dmark.com/3dm/32691863?

 

Jak widać rozrzut punktacji jest dość duży, najdziwniejsze jest to że niższy wynik był pierwszym po odpaleniu 3DMarka (najnowsza wersja ze Steama), potem odpaliłem FS Ultra oraz Extreme i na koniec jeszcze raz zwykły FS i wyszedł wyższy wynik kiedy GPU score jest praktycznie takie samo a CPU score nawet spadł o 500 pkt. 

Jak to możliwe? scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w Combined score pewnie niestabilność w tym teście wink.gif

 

Poza tym daj sobie spokój z 3dmarkiem bo to się do niczego nie nadaje, w Timespy na 8700k wypluwa gorsze wyniki za GPU niż na 6700k lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU ma tylko podniesiony PL do 122%, procesor na gotowych profilach ASUSa czyli 3333MHz Fast oraz PE3 + XFR.scratchhead.gif

Za czasów kiedy miałem X299 i 1080Ti SLI musiałem za każdym razem resetować peceta / zabijać wszystkie procesy 3dmarka w tle bo za drugim przelotem mocno zaniżał wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz antywirusy, defendera i inne cuda w tle to mogą powodować takie cuda. Generalnie wszystkie usługi zbędne powinny być wyłączone windows lubi sobie w tle to i owo robić.

 

Jak zejdziesz 50-60 procesów po odpaleniu windy to już to się nadaje do puszczania marka szczerbaty.gif Znając życie masz pewnie 3x tyle wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avasta ale zawsze go wyłączam zanim odpalę 3dsmarka, to samo pierdoły typu Logitech gaming software i cały RGB crap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały syf związany z telemetrią musi być wyłączony, to samo aktualizacje automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...