Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Crash

[PROBLEM] Jak zainwestowac 200 zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dosc ciekawy problem i licze na Wasza wyobraznie i pomysly :)

Moze mi nie uwierzycie, ale dostalem dzis bojowe i niecodzienne zadanie, cos w rodzaju zakladu, ale traktujcie to bardzo powaznie, bo od tego, czy uda mi sie zrealizowac postawione przede mna zadanie moze zalezec bardzo wiele!

 

Dostalem dzis 200 zeta i mam pol roku na to, by z tej kwoty uzyskac dodatkowe 15%, czyli 30 zl. :) Zegar juz tyka. Odpada dolozenie owych 30 zeta z wlasnej kieszeni - trzeba je jakos zarobic, inwestujac jakos te 200 zeta :) Musicie przyznac, ze problem niecodzienny...

 

Ja mam juz jeden pomysl, ale bardzo ryzykowny. Jak wtopie to kaplica. Chodzi mi o zaklady bukmacherskie - bawie sie w to od czasu do czasu, tylko ze dotychczas to bylo raczej dla zabawy. Teraz sprawa wyglada powazniej. Moge wiec postawic np. 50 zeta na jakiegos pewniaka (przemnoznik np. w granicach 1.3) i liczyc na to, ze meczyk wejdzie :)

Tylko, ze znajac moje szczescie jak zwykle sie okaze, ze ow pewniak akurat ten wlasnie obstawiony meczyk wtopi... No ale pomysl jest.

 

A Wy w jaki sposbo byscie zainwestowali owe 200zl tak, zeby uzyskac z nich owe 30zl??? Tylko piszcie serio, bo spawa moze i wyglada na zart, ale zartem nie jest.

 

Pozdro i dzieki z gory za pomysly... Piszcie smialo, mam nadzieje, ze cos podchwyce.

 

[Edytowane: 1/6/2003 przez Crash]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

banalnie, kupujesz, 512 DDRów i za pół roku sprzedajesz, RAM zawsze idzie w górę na poczatku wakacji, jeżeli w tym roku bedzie jak w poprzednich latach to i 100 zł na tym zarobisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, dzieki Jano, jeden pomysl juz jest. Czekam na kolejne :)

Zobaczymy, jak daleko siega Wasza wyobraznia i smykalka do interesow. Rozumiem, ze co poniektorzy nie beda chcieli zdradzic swoich sposobow no mnozenie pieniedzy, ale ja mowie serio - to nie jest zaden zart - kwota nie jest wielka, ale to cos w stylu testu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż, możesz jeszcze w następnej kolejce zaryzykować i postawić na Wisłę, parę groszy, tylko nie wiem czy na tym da się duzo zarobić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, powaznie? to moze to.

Bawisz sie w gracza, i kupujesz troche papierow skarbowych. Po roku powinno starczyc zeby wyciagnac te 30zl. Po chwili sprzedajesz papiery/tylko nie czekaj na termin ich wykupu, bo mozesz wtopic - czas+"bad luck"/. No ale zawsze istnieje to ryzyko "bad luck". Albo bawisz sie po prostu na gieldzie. Ale to juz raczej wyzszy "poziom wtajemniczenia".

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15% na pol roku to 30% rocznie a to jest duuzo ;) na moj gust bez gieldy sie nie obejdzie, ewentualnie moze kupic jakas walute (dolce teraz strasznie tanie sa) i liczyc na kryzys finansowy w polsce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, mam tylko pol roku... Poki co najlepszym wyjsciem bedzie chyba obstawianie u bukmacherow. Trza bedzie stawiac na pewniakow, ale nieco wieksze sumy.

 

No chyba, ze ktos ma lepszy pomysl? Jezeli ktos jeszcze ma cos w zanadrzu to czekam cierpliwie :) Moga byc propozycje niosace ze soba wysokie ryzyko, kazdy pomysl jest wart zastanowienia.

 

I powtarzam - to nie zart - to rodzaj testu, zakladu, jak kto woli. Trza z tych 200zl wyciagnac dodatkowo 15%, czyli 30zeta, w ciagu max 6 miesiecy :)

 

Ekonomisci do boju!!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz pierwsze co sie nasuwa to rozwiazanie niezbyt uczciwe ale najprostsze: kupujesz 100 plyt, nagrywasz muze, gry, filmy, jedziesz na gielde, sprzedajesz w pare dni i masz z 200 zl 1000 zl. Ale pewnie takie rozwiazanie nie wchodzi w gre skoro to test. Pomysle jeszcze nad czyms uczciwym, ale wg. mnie zaklady bukmacherskie tez nie spodobaja sie jako rozwiazanie temu, ktory ci zlecil to zadanie. Z koleji akcje, waluta to duze ryzyko. Ja osobiscie szukalbym rozwiazania w handlu- kupujesz cos i sprzedajesz drozej, tylko ze przy tak malej kwocie ciezko bedzie zarobic te 15%. Poszukaj moze jakiejs okazji w komisach czy u kumpli moze znajdziesz cos co mozna sprzedac sporo drozej?? To chyba najlepsze wyjscie tylko trzeba miec troszke szczescia ( ale ryzyko mniejsze niz w hazardzie:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczaj sobie jakąś rewelacyjną okazję na allegro.

Kup za 200zł i sprzedaj drożej o 30zł. Jak się postarasz to masz duże szanse na łatwy zysk! Powodzenia

 

 

[Edytowane: 1/6/2003 przez CzerwieCC]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...