Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

black_president

i5-3470 - Minusowa Temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Otóż dziś zauważyłem pewną nieprawidłowość:

 

hwmonitor.jpg

 

speedfan.jpg

 

Błąd programów czy czujnik nawala? Co, robić w takiej sytuacji? Bo, chyba nie będę oddawał na gwarancję, c'nie / raczej niebezpieczne to nie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cpuid dziala u mnie poprawnie zrob reinstall programu jak nadal bedziesz mial -19 to chyba wina czujnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według HWinfo64, wszystko jest w porządku. Być może Speedfan i CPUID nie są dobrze skonfigurowane pod procesory i systemy 64 bitowe i stąd ten błąd. Dziś z kolei Speedfan pokazuję 0 st. C., CPUID ok. 60 st. C.. HWinfo64 nie widzi problemu. Olać temat czy z biegiem czasu mogą wyniknąć z tego tytułu jakieś konsekwencje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj core temp i real temp, a przede wszystkim zobacz w biosie w zakładce health/power.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj core temp i real temp, a przede wszystkim zobacz w biosie w zakładce health/power.

 

CoreTemp mam, i tam również jest wszystko ok, z podstawowych rzeczy, chyba, że można z niego w lepszy sposób korzystać?

 

RealTemp to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na xp 32bit mam to samo na czujniku Temp3 :) Też nie wiem dlaczego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp1, który jeszcze wczoraj miał -128 st. C. już dziś ma 42 st. C. (Speedfan) czyli wrócił do normy, chwilowe wyłożenie się czujnika ;) ale, zastanawiają mnie jeszcze CPU i Temp4 - mają po 0 st. C. Tak ma być? Nie ma tam czujek czy przy moim sprzęcie jest to niepotrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz, że możliwe jest aby w pokoju w temp. 19-23C procesor pordukujący dodatkowe ciepło miał temperature ujemną?

Lub inaczej, rdzeń ma jakieś 2x1cm możliwe jest aby z jednej strony było 36C a z drugiej -16 lub -128?

Program nie potrafi odczytać danych z czujnika. CO w takiej sytuacji zrobić?

Odinstalować program i zapomnieć, że kiedykolwiek istniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się. Masz ultra chłodny procek nawet podczas obciążenia. Kręć ile wlezie :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam nie zawracać sobie tym łepetyny. To nawet nie jest procesor z literką K, żeby rzetelne podawanie temperatury miało jakieś sensowne znaczenie. Coś z czujnikiem albo program odczytuje nieprawidłowo - tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie rób z siebie idioty to może kiedyś twoje posty będą brane pod uwagę  Bo póki co wyglada na brak samodzielnego myślenia. A do odpowiedzi jesteś pierwszy  wszędzie. Z braku faktów nie jesteś w stanie nic innego odpisać …
    • ale po co zachod mialby produkowac jakas tania amunicje? lepiej dla zachodu jak ukraina bedzie to splacac przez najblizsza dekade bo dzisiaj te ceny nie maja znaczenia, to tylko cyferki czyli zachod nie musi nic zmieniac skoro osiaga swoje cele prawda, trzeba byc szalencem zeby wrocic na ukraine tylko nie widze problemu, przeciez dla zachodu to lepiej jak dostanie zastrzyk kilku milionow ludzi w wieku produkcyjnym i to na ogol ludzi ktorzy sie bez problemu asymiluja i beda chetni do pracy, zupelnie nowa jakosc w porownaniu do importowanych ludow z afryki nam wszystkim szkoda ukrainskich dzieci ale wiesz ze w strefie gazy zginelo w kilka miesiecy wiecej dzieci niz w pelnoskalowej wojnie na ukrainie? i nikogo to nie obchodzi   ponownie chyba mylisz interes zachodu z interesem ukrainy? rosje trzeba wyniszczac ale nie za szybko bo sie wycofaja, ludzie w wieku produkcyjnym maja zostac u nas, ma wejsc zachodni kapital i przejac biedna ukraine zachod raczej radzi sobie doskonale
    • Tyle, że u mnie w ogóle nie widzi dostępnych sieci Wi-fi tak jak by coś było wyłączone. Może popełniam jakiś podstawowy błąd. Spróbuję jeszcze dzisiaj poszukać sterowników do płyty głównej z Wi-fi i wrzucić je przez pena bo brak mi już pomysłów. Router działa prawidłowo dwa inne komputery i kilka innych urządzeń. Dziwne, że jak podłączam wi-fi z pena to też nie widzi wi-fi, a wcześniej z pena widział. Zmieniałem porty USB brak zmian.    
    • Ewentualnie 6750xt ktory jest jest dostepny w sklepach za okolo 1500.
    • Napisz więcej razy "bzdura" w swoich postach to będziesz mieć bardziej rację śmiechu warte te wypociny.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...