Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Azdragor

Problem z wgraniem BIOSu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z BIOSem do acera aspire v3-571g. Chciałbym odblokować dodatkowe opcje w BIOSie, ale nie kumam jednej rzeczy. Obecnie mam najnowszą wersje v2.21 i mam także plik z odblokowanym BIOSEm z rozszerzeniem .fd (okolo 5MB) w takiej samej wersji. Problem polega na tym że nie potrafię odpalić pen drive z tym plikiem.

 

Poradnik był taki:

Prepare USB

1. Format a USB flash drive to use the FAT (FAT16) file system

2. Copy Q5WV1X64.fd to root of the newly formatted USB drive

 

Performing the flash

1. Shutdown the netbook

2. Remove all peripheral devices

3. Remove AC power cord

4. Put the USB stick in the USB port

5. Hold FN + ESC

6. Now press the power button (whilst still holding FN + ESC), then release all keys

7. The fan will run for about 2-4 minutes and the USB drive activity LED will blink

8. I think the netbook rebooted automatically. If it doesn't, unplug the AC power cord once the fan has turned off

9. Your netbook should be updated BIOS, and boot as per normal

 

 

No to formatuje pena, wrzucam tam ten plik...ale przy 5 pkt się zatrzymuje ponieważ gdy naciskam FN+ESC to pc startuje normalnie i ładuje mi się Windows 8.1.

 

Macie jakieś pomysły jak to "naprawić"? Może da się zrobić bootowalnego pena i wtedy coś próbować? Jestem w tym zielony dlatego proszę Was o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@odświeżam.

 

Ogólnie to chodzi mi o to żeby ustawić prędkość wentylatorka w lapku na MAX obroty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, postaram się to bardziej opisać.

 

Mam plik Q5WV1X64.fd pod wersje biosu v2.21 insyde h2o. Niby instalacja jest bardzo prosta, ale coś nie chodzi :/ Jak ściągam BIOS ze stronki acera to tam jest tylko instalka .exe Myślałem nad tym żeby podmienić jakieś pliki czy coś z tym .fd i .exe tylko jak wypakowuje te Q5WV1221.exe WinRarem(około 8MB) to pojawiają mi się takie pliki xbqxal5.jpg

tylko gdzie ta reszta ~4mb? W ogóle gdzie tu jest plik z BIOSem?

 

W starszych wersjach BIOS na stronce acera jest ta instalka .exe i jest też folder z wersją pod DOS nnEK8Ae.jpg

i niby ten bin waży podobnie co fb, ale tam jest jeszcze .rom i wogóle to jest starsza wersja BIOSu więc boje się mieszać :D

 

Myślałem też nad tym żeby podczas gdy otwieram BIOS (te exe) w programie Phoenix Tools i jest pewien moment gdy wszystko mam wypakowane w katalogu "DUMP" wtedy podmienić te dwa dumpy z fd na exe bo poźniej program i tak to znowu zapsuje w tym przypadku do .exe więc miałbym zmodyfikowany BIOS w instalce, ale coś nie pyka bo program w penym momencie się zacina :DD

 

Macie jakieś pomysły żeby odpalić tego .fd jakoś z pozycji winodowsa, albo dosa?

 

 

@Dobra, już wiem jak zamienić ten fd na bin, tylko nie wiem czy coś mi to da :/

 

@@Gdybym miał pliki DOS do biosu v2.21 to już bym to zainstalował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory wszystkie ACERy z jakimi miałem do czynienia miały program updatujący BIOS z poziomu Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest ten co widać na pierwszym screenie Q5WV1221.exe. Jak go uruchamiam włącza się program, daje ok, uruchamia się ponownie system i ładnie instaluje BIOSa. Problem w tym że ja chciałem wgrać zmodyfikowaną wersje z odblokowanymi opcjami. Niby sprawa jest prosta bo wrzuca się plik fd na pena, uruchamia ponownie pc z kombinacją klawiszy fn+esc i powinno ruszyć, a nie chce :(

Dlatego kombinuje jak tu zrobić żeby to jakimś innym sposobem odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% nie da się tego zrobić z poziomi poniżej systemu. Jeśli już to serwisowo.

W MSI wgranie innego niż dostosowany BIOS często wymaga przeprogramowania kości. Takie zabezpieczenia producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • I gdzie tu ta zagłada? Zwykłe udogodnienie, jak to zwykle bywa z AI. Istnieją już podobne narzędzia dla nagrań meetingów. Generuje timestampy z info co, kto i kiedy powiedział, podsumowuje ustalenia oraz można się zapytać, w którym momencie padło jakieś stwierdzenie. Bardzo wygodne i oszczędza mnóstwo czasu. Bez tego trzeba dennie przewijać całe wideo.  Tutaj będzie podobnie. Zamiast się samemu przekopywać przez email w formie papieru toaletowego, to program mnie wyręczy i zaoszczędzę parę minut.
    • Miałem na myśli "zepsuł" ale dla graczy, nie dla zielonych 😀
    • @Kelero 3DMark2001 SE jest wrażliwy na inne systemy operacyjne niż Win XP, a poza tym w głównej mierze ten test skaluje się samym procesorem  Tak z ciekawości podlinkuję tutaj mój wynik na INTEGRZE z tamtych czasów: https://hwbot.org/submission/2229334_remiko_3dmark2001_se_radeon_hd_4290_33704_marks ... Ze starszych 3DMark'ów, to najbardziej graficznym (najmniej zależnym od procesora) jest 3DMark03. Odmiany 05 oraz 06 to również w głównej mierze testy wydajności samego procesora wraz z podsystemem pamięci. Przy szybszych procesorach, karta graficzna wystarczy że jakakolwiek współczesna jest, a punkty zapewnia procesor  Niektóre testy odpalają się wręcz w Low 3D, czyli karta nawet nie wbija pełnego 3D podczas przelotu. Pierwszy 3DMark, czyli 3DMark99 zawierał wyłącznie testy procesora. Zmiana karty graficznej na lepszą w ogóle nie miała wpływu na wynik. W wersji 2000 również większość testów jest wyłącznie procesorowa, ale dodali wsparcie sprzętowe (czyli karta graficzna mogła wspomagać render grafiki przez procesor, np. poprzez uzyskanie wyższych rozdzielczości). Dopiero od wersji 2001 nastąpiło pełne wsparcie kart graficznych oraz zrezygnowano z testów CPU.
    • Nvidia nie potwierdza https://www.purepc.pl/nvidia-publikuje-wyniki-finansowe-za-czwarty-kwartal-roku-fiskalnego-2024-i-caly-rok-rekordowe-przychody-i-zyski-dzieki-ai
    • Ja kiedyś myślałem że Gamma Case jest mega Pay2Win, bo można było chować rzadkie przedmioty i znacznie przyspieszać progress.  To co się teraz dzieje natomiast to już jest znak że taki kierunek obrała ta gra. P2W. Scavy przestaną strzelać bo mam lepszą wersję gry? Więcej craftów, szybszy insurance, rep u traderów, lepsza karma, darmowe levele skilli, płatne powiększanie stasha.  To już się wymknęło spod kontroli. Twórcy popłynęli na sukcesie i poszli drogą z którą się nie zgadzam. Ja oczekuję równych szans dla wszystkich i nie mogę uwierzyć w to co widzę w ostatnich latach. Tracę zainteresowanie tą grą zupełnie, a myślałem że to będzie coś wyjątkowego. Z resztą, ile można grać w to samo. Grafika już się zestarzała.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...