Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ajgorblade

Monitor 2k 144hz + GTX 1070 czy 4k 60hz + GTX 1080?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie.

 

Mam kilka pytań, prosiłbym o szczegółową odpowiedź, gdyż uważam, że jest to najlepsze forum o komputerach jak i jest tu najlepsza społeczność :)

 

Pokrótce specyfikacja:

 

i5 6600k wykręcony do 4,6ghz

16gb ram ddr4 cl15 3000mhz

gtx 970 asus strix

asrock extreme4 z170a

 

Rozważam przesiadkę na monitor 2K, a co za tym idzie na GTX1070 lub 4k i GTX1080.

 

1. Który wariant będzie lepszy? Gram tak naprawdę we wszystko, począwszy od GTA SA po DOOM, Rainbow Six Siege, Wiedźmin 3, GTA V i Total Wary, Counter Strike itd. naprawdę ogrywam mnóstwo tytułów, mnóstwo rodzajów, pytanie czy takie 4K zrobi mega wrażenia tak jak MSAA X8 w GTA V?

2. Czy procesor i5 6600k kręcony do 4,6ghz będzie ograniczał kartę pokroju 1070/80?

3. Która karta jest zwyczajnie bardziej "opłacalna"? Czy 1080 da się wykorzystać czy po prostu jest to overkill?

4. Jak wypada granie w 4k? Czy nie jest to tylko bajer i jak wygląda grywalność?

5. Czy opłaca się zmieniać FHD + 970 na 2K + 1070? Jak to wygląda, czy rzeczywiście rozdziałka 2K zmienia znacząco jakość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Kręcona 1080 nie zapewnia komfortowych 60fps w 4k ( GTAV z msaax2 )

2) Styknie

3) Z opłacalnością 1080 nie ma nic wspólnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz coś lepszego to bierz ultra wide przynajmniej różnica będzie znacząca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy wariant to będzie 1080 i 2K gdzie spokojnie płynne 60fps w praktycznie każdym tytule, bo w 4K jedna karta to jednak jeszcze za mało, tak samo jak pojedyncza 1070tka nie zapewnia super płynności w 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za 1440p + 144hz + GTX 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za 1440p + 144hz + GTX 1070.

Jeśli 144Mhz w planach to przynajmniej dorzucić do tego gtx1080. Ludzie biorą 1080 żeby wyciągnąc 120~140Mhz w FHD więc przy 1440p tym bardziej będzie moc potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultra wide to syf, chyba że siedzisz 5 metrów przed monitorem.

Chyba nigdy nie korzystaleś. 16:9 to badziewie, chyba że do laptopów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że mimo wszystko 1070 brakuje do komfortowego 2K w 120hz/144hz.

 

Ogólnie rzecz biorąc GTA V, Wiedźmin 3 jak najbardziej 60hz, ale taki Rainbow Six Siege :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedziela. Da rade i do 2k i 144Hz zdecydowanie lepiej gtx 1080. Co niektórzy przy takiej konfiguracji stawiają nawet na SLI z gtx 1080. Np. takie The Division 1440p potrzebuje mocy aby śmigać w 60fps+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy to 144hz jest potrzebne w takich grach jak Wiedźmin, GTA V, FSX itd.? Rainbow Six Siege i CS GO to jedyne gry.

 

Pytanie tylko czy to 144hz jest potrzebne w takich grach jak Wiedźmin, GTA V, FSX itd.? Rainbow Six Siege i CS GO to jedyne gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wiedzmin-ie na pewno potrzebujesz płynności ale według mnie 70Hz tez nie jest złe.

Kiedy znajdę odpowiednia sztukę 120/144Hz to podzielę się wrażeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wybaczcie za post pod postem, ale była o tym gorąca dyskusja zaraz po premierze, więc może zainteresuje Was, że w najnowszym patchu pozbyli się cenzury, która wleciała w day one patchu, Shift Up ma chyba jakichś złotoustych ludzi w firmie, że udało im się przeforsować cenzurę od Soni xD Poza tym dodali tryb boss rush, który odblokowuje nowe stroje. Gdyby nie to, że zaraz DLC do Eldena, to bardzo chętnie bym przyśpieszył te ogranie NG+ xD
    • Zadaniem HT(SMT) jest w jak najwyższym stopniu nasycić rdzeń instrukcjami/danymi dwoma wątkami ponieważ pojedynczy wątek w przeważającej większości softu nie jest w stanie w pełni nasycić zasobów rdzenia.    Pozostaje otwarta kwestia czy rdzeń LionCove faktycznie ma implementacje SMT która została wyłączona w ArrowLake. Póki co nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi ponieważ logika podpowiada że LionCove dla DiamondRapids(Xeon) powinien mieć SMT. Osobiście uważam że LionCove ma fizycznie zaimplementowane SMT mimo iż dla ArrowLake może być nieaktywny.
    • @Spl97 Owszem, chciałem pierwotnie iść do technikum, ale mój upatrzony kierunek otworzyli dopiero rok później, więc wylądowałem w liceum i nie kiblowałem, czyli jestem z rocznika '89 ... Mam już wstępne wyniki Athlon'a 64 X2 6000+ Windsor F3 na płycie M2N-SLI Deluxe. Podoba mi się, że jest to jeden z nielicznych procesorów AMD K8 z "X" w oznaczeniu modelowym. Nie jest to "zwykła ADA", a właśnie "ADX" Na chipsecie nadal dzielnie trzyma się oryginalna folia, czyli dokładnie tak jak lubię Szybkie sprawdzenie całości na dwóch kościach, bez dysków oraz na boxowym coolerku (nie od tego procka oczywiście). Grzało się to niemiłosiernie, osiągając nieco ponad 60 stopni na procku w BIOS'ie. Na szczęście nie męczyłem go niczym więcej, bo chciałem jedynie się upewnić, czy całość wstaje oraz czy nowa bateria trzyma zadane ustawienia. Raptem parę minut pracy. Od razu później płyta otrzymała resztę modułów, a procesor chłodzenie Scythe Infinity. Z mocowaniem jak widać, chłodzenie musi być obrócone i taka jest jego natura. Nie wspomniałem wcześniej, ale obecnie do wszystkich podzespołów stosuję pastę termoprzewodzącą Gelid GC-4, kierując się ceną do jakości oraz ilości. Wystarcza z nawiązką do tego typu sprzętów Na tym chłodzeniu procesor w BIOSie miał już okolice 30 stopni, czyli niebo a ziemia. W obu przypadkach napięcie zasilające rdzeń wynosiło 1.35V. Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym zostawił procka na Stock'u  6400+ tak nieco ładniej wygląda Tym razem wykonałem testy w dwóch różnych wersjach benchmarku Cache & Memory, bo wyniki z nowszej wersji wydawały mi się jakieś dziwne. Po prostu nie tak je zapamiętałem. A ciekawości powtórzyłem też moje dwa kolejne ulubione testy: CPU Queen wyszedł identyczne w obu wersjach, które dzieli około 13 lat. Ładnie widać prawidłową wydajność, delikatnie wyższą od 6400+ Stock. Photoworxx'a odświeżono, ale pozycja w tabeli praktycznie nie uległa zmianie: spokojnie wyprzedzam pretestowanego 6400+ Stock. Fajne jest to, że w tej tabeli znalazł się on dokładnie na płycie od @Kelero  ... Nie mogło oczywiście zabraknąć Cinebench'a 2003  Tym razem jednak CPU-Z postanowił zgubić niektóre odczyty, ale jak coś, to całość działała dokładnie tak jak było to widoczne w AIDA64 CPUID chwilę wcześniej. ... Chcąc dać jeszcze większe szanse Athlon'owi, postanowiłem go testowo sparować z GTX'em 260 SP216 i to dodatkowo nie byle jakim, bo najbardziej wykręconą wersją, jaką można było wtedy kupić: Gigabyte GeForce GTX 260 Super Overclock, która posiadała fabrycznie zainstalowane szybsze kostki pamięci, wzięte z GTX'a 275 (referencyjnych z GTX'a 260 nie dało się wykręcić aż tak wysoko). Przy okazji dopowiem, że była to moja kolejna karta po wcześniejszym 8800 GTS'ie 512MB. Później kartę odsprzedałem znajomemu, a u niego dokonała żywota. Obecną odkupiłem do kolekcji na przestrzeni ostatnich lat. Po raz kolejny widać, że wysokie taktowanie na pamięciach GPU miało dla mnie znaczenie. Przepustowości nigdy za wiele W teście Nature 763 fps względem ~500 fps na E6600 i 8800 GTS 512 Stock, ale to i tak nic nie dało ... 3DMark03 o wiele lepiej skaluje się lepszą kartą, ale co z tego jak w pierwszym teście ledwo 605 fps względem 777 fps na E6600 i 8800 GTS 512 Stock. ... Odmiana '05 jeszcze bardziej uwypukla stratę fps'ów względem E6600 i tylko test Canyon Flight jako tako się dobrze trzyma. CPU Tests: 9117 na 6000+ vs 11764 na E6600 ... Wyniku w '06 chyba nie muszę, komentować, bo jest to powtórka z '05. SM2.0 Score ~46 fps na 6000+ vs ~52 fps na E6600 - kolejne testy mocno procesorowe. CPU Score: 2521 na 6000+ vs 2845/2846 na E6600. Cache L2 oraz nowsza architektura Core z łatwością zwycięża przeciwko lepiej prowadzonym pamięciom z dużo niższym czasem dostępu na AM2. Nawet najszybszy Windsor F3 z lutego 2007 nie miał szans z E6600 z lipca 2006. Owszem, gdyby nie zabawa w "pseudo zegar w zegar", to wyniki na Stock powinny się w teorii zrównać ze sobą: C2D 2.4GHz vs 6000+ 3GHz. ... Podsumowując, jestem niesamowicie szczęśliwy że posiadam te platformy w swojej kolekcji oraz że mogę sobie w domowych warunkach wykonać takie porównanie AMD Athlon 64 X2 6000+ wraz z tą całą platformą trafi do obudowy Cooler Master Centurion 5 (CAC-T05-UW). Muszę dobrać tylko jakiś odpowiedni zasilacz oraz wentylatory.
    • Dzisiaj przetestowałem w benchmarku superposition no i juz było ciepło.  
    • Wiem ale ja to ściągnąłem tak że da się nakleić bo blaszka się nie pomarszczyła  wystarczyło podgrzać i zeszło elegancko
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...