Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

autentyk

Obudowa do 400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam taki zestaw:

 

obudowa: zalman z3 plus

cpu: i5 4690k podkręcony do 4.5ghz

chłodzenie cpu: grandis XE1236

gpu: r9 280x vapor-x

psu: cooler master g550m

płyta główna: asrock z97 pro4

karta dzwiekowa: aim sc808

dysk hdd: WD blue 3.5"

dysk ssd: crucial 128gb

+ naped dvd, o reszcie chyba nie ma sensu pisać, chciałbym zmienić obudowę ponieważ w tym zalmanie jest troche "duszno" a przynajmniej tak mi się wydaje. Poszukałem troche samemu lecz nie mogę się zdecydować. Obudowa nie musi miec okna(komputer postawiony jest pod biurkiem), nie musi być także wyciszana lecz fajnie by było(wole jednak aby temperatury w środku były mniejsze).

 

Znalazłem coś takiego:

https://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-series-300r-compact-black-cc-9011014-ww-451034/

https://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-r4-black-pearl-usb-3-0-fd-ca-def-r4-bl-517874/

https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-pax-m70-pure-black-v2-spc135-772816/

https://www.morele.net/obudowa-phanteks-enthoo-pro-czarny-ph-es614pc-bk-649555/

https://www.morele.net/obudowa-phanteks-enthoo-pro-m-midi-tower-czarny-okno-ph-es515pa-bk-840178/

https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-aquarius-m60w-okno-czarny-spc127-778358/

https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-aquarius-x95w-okno-czarny-spc126-778359/

https://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-s-czarna-fd-ca-def-s-bk-745286/

 

to chyba na tyle, jeżeli macie jakieś inne propozycje, piszcie śmiało.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r4 jest jak najbardziej ok, wybieralbym wlasnie pomiedzy nia a phanteksem.

 

Obie opcje to swietny wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r4 jest jak najbardziej ok, wybieralbym wlasnie pomiedzy nia a phanteksem.

 

Obie opcje to swietny wybor.

 

Dzięki, wezme phanteksa w takim razie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta obudowa "SilentiumPC Aquarius M60W" jest w miarę OK do 300zł??? Czy może jest coś lepszego w tym przedziale do 300zł xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M60W bardzo ok. na żywo robi przyjemne wrażenie.

S340 mam i niektórzy "psy wieszają" na tej skrzynce a dla mnie jest super - bo mi się podoba i jestem w stanie wybaczyć drobne niedostatki.

Phanteks Pro M jak najbardziej ok.

Fractal S ok tylko ze nie ma miejsca na napęd optyczny - Fractal R5 ma miejsce.

Fractal R4 ok ale szkoda że góra nie jest taka jak w R5.

Carbide Series 300R wygląda ok i ma dodatkowe miejsce z boku na wentylatory.

 

W mojej ocenie Fractal R5 (S) robi na żywo lepsze wrażenie jakości niż SPC.

Kawał solidnej skrzynki i fajnej skrzynki.

Ciężki wybór trochę - mając takie możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 300 zl wybieralbym pomiedzy Paxem a M60W.

Obie to dobre opcje. M60W - do minusow zaliczylbym mala ilosc miejsca, troche utrudniony montaz, trzeba sie nagimnastykowac. Oczywiscie wszystko sie miesci.

 

Powyzej 300 zl zapominamy o SPC.

DO dyspozycji mamy cala palete Fractala, Phanteks, CoolerMaster, moze Silent Base 800 czy troche egzotyki od Lian Li. Jest jeszcze Zalman ale to w dalszym ciagu Zalman - jakosc kuleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 300 jest jeszcze seria Thermaltake Suppressor. Mało znana, a to też fajne budy. Ciekawa alternatywa dla FD Define.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

supressor f31 to raczej odpowiednik FD r5, ciekawa alternatywa i moim zdaniem lepsza od r5 :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

supressor f31 to raczej odpowiednik FD r5, ciekawa alternatywa i moim zdaniem lepsza od r5 :o

Które detale są lepsze? Miałeś te skrzynki w ręku - jakie robią wrażenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które detale są lepsze? Miałeś te skrzynki w ręku - jakie robią wrażenie?

to tylko moja opinia, spokojnie bez spiny może i faktycyznie trochę przesadziłem z porównaniem wieć proszę o wybaczenie :)

 

mam r5 blackout, musiałem zainwestować w filtr na topie ( moduventy jak dla mnie się nie sprawdzaja) + dodatkowe wiatraczki bo "stock" chłodzenie przykro mi to mówić ale daje pupy trochę, zwłaszcza na GPU - gdybym miał kupować na dzień dzisiejszy to kupił bym TT ( filtr na topie, cover na zasilacz, cena dużo mniejsza) jednak wiadomo, względem wykonania odbiega trochę od fractala ale i cena dosyć obiektywna jest, ot to moje zdanie. Chętnie bym przeczytał jakieś polskie recenzje TT ale po prostu ich nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko moja opinia, spokojnie bez spiny może i faktycyznie trochę przesadziłem z porównaniem wieć proszę o wybaczenie :)

 

mam r5 blackout, musiałem zainwestować w filtr na topie ( moduventy jak dla mnie się nie sprawdzaja) + dodatkowe wiatraczki bo "stock" chłodzenie przykro mi to mówić ale daje pupy trochę, zwłaszcza na GPU - gdybym miał kupować na dzień dzisiejszy to kupił bym TT ( filtr na topie, cover na zasilacz, cena dużo mniejsza) jednak wiadomo, względem wykonania odbiega trochę od fractala ale i cena dosyć obiektywna jest, ot to moje zdanie. Chętnie bym przeczytał jakieś polskie recenzje TT ale po prostu ich nie ma

Kurde, no teraz to sie dopiero spiąłem że... :lol2:

Napisałem pytanie normalnie bo mnie bardzo ciekawi temat gdyż miałem w ręku Fractal Nano S i bardzo mi się spodobał.

Wrażenie jakości i fajności było - a to mi się rzadko zdarza bo wybredny jestem.

 

Wentyle nowe pracowały ok. Jakie masz zastrzeżenia do śmigieł? z perspektywy czasu jak domniemywam a to istotne.

TT Supressor F31 niczego sobie, też mi się podoba ale nie miałem przyjemności na żywo.

Do czego ten filtr na topie? zasysasz górą powietrze?

Znasz jakieś inne różnice w detalach - że dopytam tym razem beż spiny/napiny :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, no teraz to sie dopiero spiąłem że... :lol2:

Napisałem pytanie normalnie bo mnie bardzo ciekawi temat gdyż miałem w ręku Fractal Nano S i bardzo mi się spodobał.

Wrażenie jakości i fajności było - a to mi się rzadko zdarza bo wybredny jestem.

 

Wentyle nowe pracowały ok. Jakie masz zastrzeżenia do śmigieł? z perspektywy czasu jak domniemywam a to istotne.

TT Supressor F31 niczego sobie, też mi się podoba ale nie miałem przyjemności na żywo.

Do czego ten filtr na topie? zasysasz górą powietrze?

Znasz jakieś inne różnice w detalach - że dopytam tym razem beż spiny/napiny :lol2:

dobra spoko, bez podtekstów :D

 

Na pewno w FD podoba mi się to ze sama płyta osadzona jest trochę niżej w obudowie względem wypustów na kable, szkoda ze F31 tego nie ma. Co do różnic, w F31 podoba mi sie sam montaż dysków 3,5 ' z tyłu obudowy w ten sam sposób jak SSD. Ale wszystko to detale, plus dla FD za rzepy na kable, ułatwiają układanie kabli i estetycznie wyglądają. Ktoś tu na forum miał Supressora, ciekawe jak mu się sprawował. Co do śmigieł orginalne zostawiłem ale musiałem dołożyć inne bo na GPU temp. dosyć wysokie łapało, przeglądałem dużo recenzji i bez dodatkowych wentylatorow orginalny obieg powietrza jest kiepski w FD, pewno dlatego ze to obudowa dla entuzjastów ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do śmigieł orginalne zostawiłem ale musiałem dołożyć inne bo na GPU temp. dosyć wysokie łapało, przeglądałem dużo recenzji i bez dodatkowych wentylatorow orginalny obieg powietrza jest kiepski w FD, pewno dlatego ze to obudowa dla entuzjastów ciszy.

Gdzieś widziałem test temp FD R5 z otwartym TOP i zamkniętym.

Różnica temp wyniosła około 10'C TT F31 ma otwartą górę i fakt ten filtr lepiej pop prostu wygląda niż FD z otwartą górą bez niczego. Ale tylko jeden test.

TT F31 ma większe łokno :lol2:

Mniej waży o 1kg od FD R5 z oknem.

Ma grubszy przedni panel i siatkę mesh pod żeberkami.

Gdzieś widziałem że można kawałem piwnicy dokupić, kawałek bo nie jest po całości.

Na panelu górnym jest led HDD.

TT F31 wymiary (szer. x wys. x głęb.) 250 x 497 x 515mm

FD R5 wymiary (szer. x wys. x głęb.) 232 x 451 x 521mm

Nie ma co, fajne skrzyneczki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowicie, ze fajna skrzynka a w cenie 440 zl daja 2 wentylatory 120mm - podejrzewam, ze watpliwej jakosci. Koszty bardzo szybko rosna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fractal na żywo robi dobre wrażenie, czuć jakość.

TT F31 nie miałem w ręku ale sądząc po dostępnych materiałach skrzynka warta zainteresowania jako alternatywa.

Nie miałem śmigieł TT z tej obudowy i nie wiem jakiej są jakości.

Jeśli chodzi o mnie to wybierając skrzynki nigdy nie uwzględniam wentylatorów, ponieważ wstawiam inne według własnej koncepcji.

 

@ gustine

testów niestety nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowicie, ze fajna skrzynka a w cenie 440 zl daja 2 wentylatory 120mm - podejrzewam, ze watpliwej jakosci. Koszty bardzo szybko rosna..

z tego co wyczytałem z recenzji zagranicznych to akurat te wentylatory b. dobrze się sprawują cytat " Given the fact that the Thermaltake Suppressor F31 has a thick layer of sound-damping foam and only two 120mm fans installed from the factory, we were rather impressed with the temperatures we saw during testing."

 

link : http://www.hardocp.com/article/2015/11/23/thermaltake_suppressor_f31_midtower_chassis_review/6

 

inna treść :

 

http://www.nikktech.com/main/articles/pc-hardware/pc-cases/6128-thermaltake-suppressor-f31-midi-tower-review?showall=&start=7

 

PS: boli brak kontrolera obrotów i fanHUB - wówczas skrzynka idealna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem z recenzji zagranicznych to akurat te wentylatory b. dobrze się sprawują cytat " Given the fact that the Thermaltake Suppressor F31 has a thick layer of sound-damping foam and only two 120mm fans installed from the factory, we were rather impressed with the temperatures we saw during testing."

 

link : http://www.hardocp.com/article/2015/11/23/thermaltake_suppressor_f31_midtower_chassis_review/6

 

inna treść :

 

http://www.nikktech.com/main/articles/pc-hardware/pc-cases/6128-thermaltake-suppressor-f31-midi-tower-review?showall=&start=7

 

PS: boli brak kontrolera obrotów i fanHUB - wówczas skrzynka idealna :P

Z tymi i innymi recenzjami proponuję wstrzemięźliwość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogole jak ostatnio przegladalem recenzje wentylatorow w zagranicznej prasie to mam nieodparte wrazenie, ze Amerykanie/Anglicy sa bardzo malo wymagajacy..

 

Fizyki nie oszukasz, skoro mowisz, ze dali tam 120mm, ktora "daje rade" to czemu nie dali takiej 140, ktora "dawalaby rade i byloby ciszej"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy nie wiadomo o co chodzi to zazwyczaj chodzi o pieniądze -być może dlatego dają went. 120mm.

Ludzie mają różne wymagania, dlatego nie ma większego sensu bardzo polegać na recenzjach.

Szczególnie tych, w których recenzent dostaje w gratisie taką skrzynkę lub ma inną umowę z dostawcą części.

Niektórzy chcą mieć jak najwięcej kliknięć i jak najmniej czasu poświęcić na produkcję, dlatego skupiają się głównie na oprawie wizualnej recenzji i poetyckim pisaniu aby było co czytać.

To samo dotyczy popularnych kanałów na YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja minirecka F51 (F31 jest mniejsza) http://forum.pclab.pl/topic/1163908-Modularny-zasilacz-700W-du%C5%BCa-obudowa-pod-EATX/page__view__findpost__p__14267422

Jak pisałem mam porównanie tylko z Core 3000 - fakt to totalnie nie ta półka cenowa co FD4/5, ale jestem bardzo zadowolony z tej budy.

Na froncie mam wentylator 200mm - jest cichy i wydajny. Wiadomo na max. obrotach trochę go słychać (bardziej szum powietrza niż sam wentylator), ale trzymam na +/- 50% i jest ok. Mój GTX 970 windforce i tak jest głośniejszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i takie szczere recenzje dla mnie są najcenniejsze :thumbup:

Wpada w mój gust ta konstrukcja.

Lubię sprzęty gdy czuć i widać staranność przy projektowaniu i wykonaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to czarny koń w tym przedziale cenowym. Znalazłem ją totalnie przypadkowo. Straszna szkoda, że praktycznie nikt o niej nie słyszał (wina też poniekąd naszych polskich portali, które ostatnio praktycznie w ogóle nie testują obudów i zasilaczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jest testowane przez portale wynika z marketingu producenta. Jeśli producent sprzęt dostarczy na dobrych warunkach to portal bierze i testuje dlatego mamy to co mamy. Poza tym testy portali są często robione maszynowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...