Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ja-NOS

Który procek wybra A10 czy X4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam poskładany taki komputer:

 

A55BM-E , A4-4000, 8gb , HD7870

 

Niestety procek to tragedia nawet do przeglądania internetu, komputer raczej służy dzieciakom (3) do odrabiania lekcji (UK) ale czasem grają w rózne gry rolboxy czy minecraft, peweni by może zagrali w coś online ale sie nei da :P

Ogólnie do gier mają konsole.

 

Zastanawiam się, który procek wybrać aby cena była rozsądna ale właśnie żeby potem nie było ale... :)

 

Patrzyłem na serie A10 78.. lub A4 880k, nie bardzo mogę się doszukać sensownego porównania.

 

Dzięki za każdą radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A10-7xxx, A8-7xxx oraz athlony X4 8xx to od strony części procesorowej jedno i to samo. Różnią się tylko nieznacznie taktowaniami.

Skoro i tak jest w zestawie karta dedykowana, to nie ma po co dopłacać do APU A8/A10 i do posiadanej przez nie integry (no, chyba żeby była jako awaryjna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

athlon 8xx, swoją drogą a4-4000 to musi być szrot gorszy od starych dwurdzeniowych athlonów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

athlon 8xx, swoją drogą a4-4000 to musi być szrot gorszy od starych dwurdzeniowych athlonów :P

 

 

haha no dokładnie :D

 

Dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha no dokładnie :D

 

Dzięki za podpowiedzi.

Na aliexpresie są 760K po 20 dolarów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i próbować podkręcać na tyle ile płyta pozwoli czyli pewnie koło 4GHz.

Osobiście tego x4 860k udało mi się podkręcić do stabilnych 4.3GHz na płycie Gigabyte'a F2A88XM-DS2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to kupił bym pentiuma G4560 i do niego najtańszą możliwą płytę.

A kartę graficzną już masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • źródło: flatpanelshd.com   (..) Ograniczenia systemu przyciemniania strefowego w LCD stają się widoczne dla widza już po kilku godzinach oglądania HDR. W wielu scenach wokół jasnych obiektów, napisów itp. widać intensywne rozkwitanie. W rzeczywistości jest to proste obliczenie. Natywny współczynnik kontrastu panelu LCD VA wynosi np. ~4000:1. Oznacza to, że za każdym razem, gdy telewizor osiągnie, powiedzmy, 1000 nitów, otaczający czarny obszar w tej samej strefie przyciemnienia (i często w strefach sąsiadujących) będzie rozjaśniał do około 0,25 nitów (1000/4000 = 0,25), czyli będzie szary, a nie czarny. 2000 nitów spowoduje kwitnienie w ilości około 0,5 nitów (2000/4000 = 0,5) i tak dalej. Żadna ilość przetwarzania obrazu ani algorytm przyciemniania nie jest w stanie uniknąć ograniczeń sprzętowych spowodowanych zbyt małą liczbą stref przyciemniania. System ściemniania również ma tendencję do pomieszania. Mały, jasny obiekt gdzieś na obrazie może znacznie zwiększyć jasność na pełnym obrazie. Krótkie wybuchy jasności, na przykład eksplozja w scenie akcji, mogą prowadzić do „skoków jasności”, podobnie jak ciemne sceny czasami prowadzą do przyciemnienia niemal całego ekranu. Jasne poruszające się obiekty, takie jak spadająca gwiazda, wytwarzają ogon rozkwitu, ponieważ strefy przyciemnienia mają zazwyczaj powolne czasy narastania/opadania (..) W odróżnieniu od LCD Oledy mają nieskończony kontrast, bo jasność sterowana jest na poziomie pojedynczega piksela, których jest ponad 8 milonów, w porównaniu w najlepszym przypadku do kilkuset stref w mini ledach.  W przypadku jakości obrazu HDR natywny kontrast i kontrola jasności są najważniejsze, ważniejsze niż szczytowa jasność TV, dlatego LCD ze szczytową jasnością nawet wyższa od oleda daja gorszy HDR.  
    • http://enbdev.com/mod_fallout4_v0316.htm No i wtedy wybierz co tam ci pasuje z presetow. Tutaj masz fajny mod na zmiane vizualna oswietlenia i pogody. Obecnie z nim gram. https://www.nexusmods.com/fallout4/mods/46722
    • @Sheenek możesz podać link do tej głównej biblioteki ENB, bo za dużo tego jest na nexusie? Muszę dograć jakieś mody, bo moja karta w tej grze nawet wentylatorów nie chce uruchomić tak się nudzi 🤣 Druga sprawa, tekstury na obiektach na zewnątrz są takie trochę kiepskie, więc nie wiem co ten patch w ogóle zmienił 🧐
    • Ta krew z Eve znika sekundę po walce, ludzie naprawdę już nie mają się czego czepiać.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...