Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SongokuH

Logitech G403 - dokładność

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Czy wymieniona w temacie mycha zapewni mi dokładność przesunięć o 1 pixel [tak to nazwijmy]?

Obecnie posiadam Logitech G300, jakiś czas temu zacząłem grać w sieciową strzelankę i brakuje mi dokładności przy celowaniu na duże odległości. Występuje efekt "szarpnięcia" przy pierwszym ruchu po podkładce i przeskok o kilka pikseli. Doskwiera to również w programach graficznych przy dokładniejszej korekcji zdjęć. Testowane na kilku podkładkach "gejmingowych", w różnych ustawieniach.

 

 

Szukam myszki bez tego efektu. Czy model G403 w wersji przewodowej będzie dobrym wyborem?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem obie myszki, nie pamiętam czy było to przeskakiwanie w G300 bo używałem dosyć krótko, ale w G403 na pewno nie było czegoś takiego, sensor w tym modelu jest dużo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic lepszego niż G403 jeśli chodzi o sensor nie dostaniesz, siedzi tam najlepszy jaki aktualnie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SongokuH, to mi wygląda bardziej jak problem ze sterownikami lub ustawieniami wingrozy, niż z samym sprzętem. Jakiś tryb oszczędzania energii, albo inne zwiększanie precyzji... Poszukaj najpierw, może wystarczy gdzieś jakąś wajchę przestawić i będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Czy wymieniona w temacie mycha zapewni mi dokładność przesunięć o 1 pixel [tak to nazwijmy]?

Obecnie posiadam Logitech G300, jakiś czas temu zacząłem grać w sieciową strzelankę i brakuje mi dokładności przy celowaniu na duże odległości. Występuje efekt "szarpnięcia" przy pierwszym ruchu po podkładce i przeskok o kilka pikseli. Doskwiera to również w programach graficznych przy dokładniejszej korekcji zdjęć. Testowane na kilku podkładkach "gejmingowych", w różnych ustawieniach.

 

 

Szukam myszki bez tego efektu. Czy model G403 w wersji przewodowej będzie dobrym wyborem?

 

Pozdrawiam!

Cześć,

 

zacznijmy od podstaw. W grach 3d ruch nie odbywa się na pikselach, a za pomocą obrazowania kątowego. W środowisku 2d np. pulpit, powinna być możliwość przesunięcia o jeden piksel, lecz w DPI natywnym myszki (G300 bodajże do 1000) i bez wspomagaczy czy to z systemu, czy dodatkowego oprogramowania. Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Mysz\Opcje wskaźnika - wyłączasz przyciąganie i zwiększenie precyzji, szybkość na środku. W oprogramowaniu zwykle będzie to wartość 1.0. BTW Avago 3050 to jest całkiem niezły sensor.

 

Niektórzy przy szybkich strzelankach i snajperkach stosują zmianę w locie DPI na niższe np. za pomocą dodatkowego przycisku. Tym sposobem pozbywają się "szarpania" i zwiększają precyzję ruchów.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jaki to model 7800xt? Uwazaj na tanie modele bo bedziesz mial piekarnik w komputerze. Jesli chodzi o radeony to lepiej dolozyc do lepszego chlodzenia bo one bardzo lubia cieplo, nie ma co katowac tego zasilacza takim GPU. Moze wytrzymac po UV a moze nie wytrzymac.
    • Cześć forumowicze Ostatnio zauważyłem, że podczas grania czy zwykłej pracy na komputerze następuje wyłączenie monitorów, wentylatory karty wchodzą na maksymalne obroty, natomiast, dźwięki z aplikacji są słyszalne, a jedynym rozwiązaniem jest restart systemu. Czasem zdarza się też, że monitory po prostu przechodzą w stan czuwania i też restartuję system. Niekiedy pomaga samo odpięcie i podpięcie kabla DP od głównego monitora i system uruchamia się jak po restarcie. Specyfikacja komputera Procesor Intel Core i5-13600K, 3.5 GHz, 24 MB, BOX (BX8071513600K) MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI LGA1700 ATX MB DDR5 2xPCI-Ex 16 7xSATA Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL32 (KF560C32RSK2-32) Dysk SSD Kingston KC3000 2 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SKC3000D/2048G) Dysk SSD Kingston KC3000 512 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe Zasilacz MSI MPG A1000G PCIE5 1000W 80 Plus Gold Chłodzenie CPU Noctua NH-D15 Obudowa Lian Li LANCOOL III System operacyjny Microsoft Windows 11 Home PL 64 bit OEM (KW9-00648)   Monitory do których podpięta jest karta graficzna: G-Master G83467WQSU 165 Hz – jako główny monitor G-Master GB2560HSU 144 Hz – dodatkowy   Czy sądzicie, że powodem  tego może być wgnieciony pin na przewodzie 12Vhpwr? https://postimg.cc/KKjyPmK3 https://postimg.cc/yJGCn29Q  
    • Wyłącz rt only raster ultra
    • wyczyscilem cache ea app i wylaczylem i wlaczylem kompa potem jeszcez raz wszystko zrobilem i zalapalo
    • Cześć. Mam problem, który dotyczy OBS STUDIO. OBSa używam do nagrywania różnych prezentacji, dlatego na super jakości mi nie zależy, tyle żeby włączyć video i bez mrużenia oczu doczytać się ze slajdów. Dlatego ustawione mam CRF 25, bo zależy mi też na jak najmniejszym rozmiarze pliku. Mój problem dotyczy sytuacji w której np. wybieram przechwytywanie okna w Mozilli Firefox i nagrywam odtwarzaną prezentację, ale w międzyczasie chcę np. na Google Chrome sprawdzić pocztę, czy zrobić po prostu coś innego w innej przeglądarce, bez minimalizowania Firefox, to nagrywany obraz się zawiesza, a dźwięk nagrywa się normalnie. Dopiero po powrocie do OBS lub Firefox wszystko wraca do normy. Czy to kwestia ustawień lub jest to po prostu normalne zachowanie? Pozdrawiam
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...