Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sonep

Telefon z dobrym aparatem do 600zł

Rekomendowane odpowiedzi

W tym teście na mozilli nie wygląda to dobrze, ale np. tutaj

nie widać jakiejś roznicy na niekorzyść zen5, nawet chyba jest ciut lepiej. Szkoda, ze nie mozna podejrzec zdjeci w wiekszym rozmiarze, być moze kryją sie tam spore szumy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym teście na mozilli nie wygląda to dobrze, ale np. tutaj

nie widać jakiejś roznicy na niekorzyść zen5, nawet chyba jest ciut lepiej. Szkoda, ze nie mozna podejrzec zdjeci w wiekszym rozmiarze, być moze kryją sie tam spore szumy

 

 

szczerze? Większość zdjęć (pod kątem realistyczności zdjęcia) na plus zenphone 3, ale więcej widać szczegółów na zenphone 5.

zenphone 5 stara się narzucać sztucznie hdr i rozjaśniać kadr, który nie powinien być rozjaśniony. Jednakże zauważam to w większości telefonach przy sztucznym/słabym świetle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał ktos z was styczność z Zenfonem 5? Niedawno widziałem licytacje od 650zł, nikt nie zalicytował. Zastanawialem sie, ale po zobaczeniu np. tej recenzji

pomyslałem ze nie ma sensu, bo aparat wypada gorzej niz zenfony 3. Kolory wyprane i szumy w nocy, jednak aparat ma matryce tą samą co Xiaomi mi 8, więc może coś poprawili w oprogramowaniu od tego czasu?

 

 

650zl to darmo. Pamiętaj, że recenzje wszelkie były robione, gdzy kosztował 1700-1800zl i miał całkiem inna konkurencję. Aparat porównywany nawet z praktycznie wsystkimi chyba flagowcami, było linkowane na forum.

 

Edit

Mam

https://www.tabletowo.pl/slepe-foto-porownanie-flagowych-smartfonow-2018/

 

Zależy co do czego porównujemy. W zenfone 5 siedzi bdb aparat. Tak samo jak w zenfone 4 i zenfone 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem w jakim kierunku poszedł ten temat. Lg G6 czy zenfone 5 w temacie za 600zł jakoś nie chce mi się wierzyć żę nie będą to mocno zużyte telefony. To ledwo 50% ich rynkowej ceny .

 

Jest jeszcze szansa dorwać używanego Samsunga S7 , jeśli chodzi o aparat to będzie to top w takich pieniążkach.

 

Ja bym sie tak zenfone 3 nie zachwycał , jakl go testowałem z moto X4 to przegrał a motka jakaś najwybitniejsza nie jest. Jeszcze po aktualizacji zenfone 3 straciłem czytnik lini papilarnych , taki bonus od Asusa , dobrze znany i nie naprawiony problem , można tego sporo znaleźć w google. Dla przypomnienia porównanie aparatów moto i zenfone 3 : https://photos.app.goo.gl/xdvxF8y9nd7HzNyv7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

650zl to darmo. Pamiętaj, że recenzje wszelkie były robione, gdzy kosztował 1700-1800zl i miał całkiem inna konkurencję. Aparat porównywany nawet z praktycznie wsystkimi chyba flagowcami, było linkowane na forum.

 

Edit

Mam

https://www.tabletowo.pl/slepe-foto-porownanie-flagowych-smartfonow-2018/

 

Zależy co do czego porównujemy. W zenfone 5 siedzi bdb aparat. Tak samo jak w zenfone 4 i zenfone 3

 

Coś mi sie popierniczyło. To nie był zenfon 5, tylko zen4 554kl - tego warto?

 

Jeśli chodzi o o galaxy s7, to za te w dobrym stanie trzeba dać przynajmniej 700zł, a i tak nie będe miał żadnej gwarancji. Chciałbym mieć przynajmniej pol roku. Moze sie okazac, ze cos szwankuje i wyszloby to po czasie.

 

Ocena aparatu w mozilli, to raczej nie kwestia jego ceny. Tam po prostu widac, ze te kolory są jakieś,blade, wyprane, albo prześwietlone niebo. Zresztą nawet gościu tam wspominał. Że Asus w poprzendich wersjach umie w aparaty, a póki co odstaje i nie ma szans w starciu chociażby z g6 czy nawet z moto x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to szukaj moto x4 lub g6 plus , uzywke z gwarancja spokojnie kupisz za ta kwote i bedziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g6+ znacznie sie rozni od g6? Akurat g6 bez plusa mialem okazje testować i tak średnio sobie radził przy sztucznym swietle, dużo szumów, plamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenka 4 imo też warto. Ale możesz reż szukać motek j/w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g6+ znacznie sie rozni od g6? Akurat g6 bez plusa mialem okazje testować i tak średnio sobie radził przy sztucznym swietle, dużo szumów, plamy.

 

 

znacznie się różnią. G6 plus to bardziej bogata wersja G6

 

jeśli chodzi o sam aparat :

światło 1.7 zamiast 1.8

dual pixel autofocus

rozmiar pixela 1.4um zamiast 1.25um(?)

dodatkowo 4k 30fps

 

zerknij tutaj, wrzucałem trochę zdjęć z g6 plusa : http://forum.pclab.pl/topic/1254025-Pierwszy-miesi%C4%85c-z-Motorol%C4%85-G6-Plus/

http://forum.pclab.pl/topic/1269200-5-miesi%C4%99cy-z-Motorol%C4%85-G6-Plus/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nawet niezłe, ale szkoda tego braku stabilizacji optycznej. Pewnie przydaje sie w nocy. Jakby sie udało taniej wyrwac to spoko, ale ogolnie cena podobna do Lg g6, ktory ma dobry szeroki kąt.

 

Troche tanszy zenfon 4, na papierze niby wygląda dobrze jesli chodzi o aparat, ale recenzje takie sobie https://www.gsmmaniak.pl/756202/asus-zenfone-4-ze554kl-recenzja/section/1/

 

Martwią mnie natomiast zdjęcia w gorszych warunkach oświetleniowych, kiedy światła jest mniej. Wtedy też pojawiają się widoczne szumy, a szczegółowość spada. To dziwne, bo mam nieodparte wrażenie, że lepiej w takich warunkach radził sobie poprzednik. ASUS ZenFone 4, pomimo tego samego sensora, co w HTC U11 jest w praktyce daleko za flagowcem Tajwańczyków.

 

Jednak te recenzje zazwyczaj są już stare i niewiadomo czy cos sie nie poprawiło dzieki aktualizacjom. W koncu ten sam sensor co w u11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZenFone 4 ma bardzo fajny aparat który radzi sobie lepiej jak Moto g6 plus i X4 . Miałem go 3 dni temu na szybkie testy ;) mnie odrzuciła jakość rozmów ale miał ciężkie warunki jeśli chodzi o zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ali są podobno zoom s za 650ZL nowe, bez b20.

W alternatywnie do używki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innej chinskiej stronie mozna go kupic nawet za 600, ale nie chce, bo praktycznie bez gwarancji. Jakbym miał kupowac bez gwarancji to pewnie bym szukał Lg g6 w bdb stanie, ale to ryzyko. telefony raczej czesto psują sie po dwoch latach

 

Pojawiła mi sie kolejna opcja. Ktoś z mojej okolicy sprzedaje Huawei psmart 2019, w pudełku nowy. Niby za 750, ale udało mi sie z nim wynegocjować 600. I teraz pytanie, czy ten aparat jest wystarczająco dobry? Mógłbym robić lepsze zdjęcia np. takim moto g6+?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innej chinskiej stronie mozna go kupic nawet za 600, ale nie chce, bo praktycznie bez gwarancji. Jakbym miał kupowac bez gwarancji to pewnie bym szukał Lg g6 w bdb stanie, ale to ryzyko. telefony raczej czesto psują sie po dwoch latach

 

Pojawiła mi sie kolejna opcja. Ktoś z mojej okolicy sprzedaje Huawei psmart 2019, w pudełku nowy. Niby za 750, ale udało mi sie z nim wynegocjować 600. I teraz pytanie, czy ten aparat jest wystarczająco dobry? Mógłbym robić lepsze zdjęcia np. takim moto g6+?

 

 

 

w tej cenie raczej dobry deal, ale od g6+ na pewno odstaje. Ciemniejszy obiektyw, brak 4k, brak laserowego autofocusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 4k i nie korzystam. Wolę FHD 60fps ;)

 

Dobra cena jak na prawie nowoke. I świeży fon. Byłaby g6+ w porównywalnym stanie w podobnych pieniadzach? Wątpię.

 

Fon od operatora brany w raty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 4k i nie korzystam. Wolę FHD 60fps ;)

 

Dobra cena jak na prawie nowoke. I świeży fon. Byłaby g6+ w porównywalnym stanie w podobnych pieniadzach? Wątpię.

 

Fon od operatora brany w raty?

 

 

dlatego napisałem, że będzie odstawać ale ciężko wymagać lepszego telefonu za 600zł... czytaj ze zrozumieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie priorytetem wciąż jest aparat, jeśli miałby odstawać od takiego g6+, czy zenfona to chyba jednak mimo wszystko odpuszcze i nadal będe polował na cos innego

 

Gość ma 4 sztuki od t-mobile. Pytałem czy brał na raty, mowil, ze spłacił w calości. Ma już jakichś chetnych, wiec nie moge zbyt długo zwlekać. W ej recenzji ktorą wrzuciłem wyżej, gościu mowi, że tel ma jeden z najlepszych aparatow swojej klasie, więc moze jednak mimo wszystko porownywalnie, do takiego zenfona albo g 6+? W końcu nowsza sztuka, jakieś usprawnienia czy cos.

 

Edit: Tutaj pisze, że przysłona 1.8 https://www.tabletowo.pl/premiera-smartfon-huawei-p-smart-2019-specyfikacja-cena-dostepnosc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P smart 2019 miałem w rękach 2 dni temu jak wydawałem pracownikowi . Bawiłem się tym telefonem dosłownie 10 minut ale nie zrobił na mnie żadnego wrazenia. Aparat słaby . Do Moto i Asusa nie ma startu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie priorytetem wciąż jest aparat, jeśli miałby odstawać od takiego g6+, czy zenfona to chyba jednak mimo wszystko odpuszcze i nadal będe polował na cos innego

 

Gość ma 4 sztuki od t-mobile. Pytałem czy brał na raty, mowil, ze spłacił w calości. Ma już jakichś chetnych, wiec nie moge zbyt długo zwlekać. W ej recenzji ktorą wrzuciłem wyżej, gościu mowi, że tel ma jeden z najlepszych aparatow swojej klasie, więc moze jednak mimo wszystko porownywalnie, do takiego zenfona albo g 6+? W końcu nowsza sztuka, jakieś usprawnienia czy cos.

 

Edit: Tutaj pisze, że przysłona 1.8 https://www.tabletowo.pl/premiera-smartfon-huawei-p-smart-2019-specyfikacja-cena-dostepnosc/

 

 

no tak, asus i g6+ zrobią o niebo lepsze zdjęcia od p smarta. p smart to taka po pierdółka, następca p10 lite. Do g6+ i zoom S dopiero co mate 20 lite może konkurować.

 

No tak, świato 1.8. Asus i moto ma 1.7 - czyli jaśniejsze obiektywy. Czym mniej tym lepiej.

 

Aparat nie składa się tylko z jakości zdjęć, ale z tego jak działa soft i autofocus. Huawei tutaj zawodzi po całości. Tryb portretowy zostawia rozmazane kontury a autofocus przy ruszających obiektach się gubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8, a 1.7, to raczej nie roznica warta grzechu. Ten smart ma chociazby AI, ktore tez swoje robi.

 

W sofcie moze jeszcze coś poprawią, w koncu to świeżak. Tutaj nie widać specjalnie jakichś wad,w pewnych momentach AI troche przeklamuje kolory, ale zawsze mozna wyłączyc

 

zenfona 4 ewentualnie moglbym miec za 650(byc moze), ale tez rozne opinie o nim czytalem, np. szybko stracił wsparcie od asusa chyba jeszcze zanim rok minął i nie ma aktualizacji do adnroida 9, aparat tez niby szalu nie robi, ale @above pisal, ze aparat nawet lepszy niz w g 6plus i bądz tu mądry

 

Zobaczcie sobie tam na dole jaką rożnice robi tryb nocny

https://www.trustedreviews.com/reviews/huawei-p-smart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem, że będzie odstawać ale ciężko wymagać lepszego telefonu za 600zł... czytaj ze zrozumieniem

 

No właśnie, czytaj ze zrozumieniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, tak patrze na te g6+ i drogo chodzą. Na allegro najtansze za 780 i to w średnim stanie, na olx tez nie ma zbytnio wyboru, wiec powątpiewam ze cos upoluje. Opcją wydaje sie albo zenfon 4, do ktorego mam watpliwosci i wlasnie ten p smart, do ktorego tez mam wątpliwości :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze jeszcze raz , Zenfone 4 jeżeli chodzi o aparat jest najlepszy ze wszystkich tu wymienionych telefonów. Ma jasny obiektyw z optyczną stabilizacją , bardzo ładnie łapie autofokus , daje sobie raze nawet przy gorszym świetle i ma drugi mój ulubiony obiektyw szerokokątny. Jeżeli chcesz być zadowolony z aparatu to zenfone 4 to dobry wybór , widze w nim wyraźny progres względem zenka 3. Motorola G6 plus też robi łądne fotki ale nie ma stabilizacji , jest troszkę gorzej jak na zenku , no i nie m świetnego drugiego aparatu o którym pisałem.

 

P smart 2019 to świezy smartfon , pewnie aktualizacjami coś poprawią , dla mnie trochę za duży :)

 

Ja bym brał tego zenfona za 650zł , dobra oferta. Co tam wspracie , Androida 8 juz ma a 9 wiele więcej nie wnosi więc czego chcieć więcej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tej jakości rozmów, to nie jest to coś co może przeszkadzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...