Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

manieeq

Modernizacja Hooger Booger'a

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc, skoro masz takie braki narzędziowe, to może lepiej kupić zestaw w jakiejś walizeczce? Nie jakiś tam ę ą markowy, zawodowy. Chińczykowy powinien spełniać swoje zadania. Popatrzyłem na Allegro, kopara na widok cen mi opadła. Dlatego proponuję pomyszkować albo na Aliexpress, albo chociaż w UK. To, co na Allegro kosztuje 250-400zł, w UK masz za przykładowe 30 funciaków przykład, czyli za okolice 145 zeta. Pozostaje sprawdzić dostawę.

Link to tylko przykład - ten sam zestaw narzędzi jest obecny, pod różnymi nazwami, chyba w połowie sklepów rowerowych na planecie. Mam coś takiego, jest proste, ale wystarczające.

 

Dętki: nie jeżdżę już od lat na mtb, ale na szosie to jeden z komponentów najwięcej zmieniających odczucia z jazdy (twardość/miękkość). Być może na mtb, ze względu na grubsze i sztywniejsze opony z bieżnikiem, nie będzie to miało już takiego znaczenia.

 

Linki: te teflonowe dalej chyba będą działać lepiej, po prostu w miejscach eksponowanych i narażonych na ocieranie (czyli ta górna rura ramy) mogą się wycierać.

 

EDIT: No, zobaczyłem jakieś zestawy na Allegro za 200zł, może jednak coś tańszego tam będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='13 Styczeń 2019 - 23:48' timestamp='1547419712' post='15366439']

Do cięcia pancerzy i linek ostatnio używam 35cm nożyc do prętów. Trochę jak z armaty do komara ale idzie jak w masło i przydaje się przy innych pracach (np. przy docinaniu prętów od błotników). Żeby pancerz przy cięciu się za bardzo nie zgniótł, to tnę razem ze starą linką.

 

Moje teflonowane Accenty aż tak szybko się nie wytarły na otwartych odcinkach.

I to jest dobry pomysł. Sekator jakiś się znajdzie, tak jak i stara linka ;) .

 

Szczerze mówiąc, skoro masz takie braki narzędziowe, to może lepiej kupić zestaw w jakiejś walizeczce? Nie jakiś tam ę ą markowy, zawodowy. Chińczykowy powinien spełniać swoje zadania. Popatrzyłem na Allegro, kopara na widok cen mi opadła. Dlatego proponuję pomyszkować albo na Aliexpress, albo chociaż w UK. To, co na Allegro kosztuje 250-400zł, w UK masz za przykładowe 30 funciaków przykład, czyli za okolice 145 zeta. Pozostaje sprawdzić dostawę.

Link to tylko przykład - ten sam zestaw narzędzi jest obecny, pod różnymi nazwami, chyba w połowie sklepów rowerowych na planecie. Mam coś takiego, jest proste, ale wystarczające.

 

Dętki: nie jeżdżę już od lat na mtb, ale na szosie to jeden z komponentów najwięcej zmieniających odczucia z jazdy (twardość/miękkość). Być może na mtb, ze względu na grubsze i sztywniejsze opony z bieżnikiem, nie będzie to miało już takiego znaczenia.

 

Linki: te teflonowe dalej chyba będą działać lepiej, po prostu w miejscach eksponowanych i narażonych na ocieranie (czyli ta górna rura ramy) mogą się wycierać.

 

EDIT: No, zobaczyłem jakieś zestawy na Allegro za 200zł, może jednak coś tańszego tam będzie.

 

Zestaw Bike Hand kosztuje 207 zł . Te narzędzia, które wstawiłem powyżej - w sumie 134 zł. Resztę narzędzi typu imbusy i zwykłe klucze będę miał. Zestaw jest fajny ale nie wiem czy dokładać.

 

A jak wybrane podzespoły? Wszystko ok? Jeszcz trochę będę zwlekał z zamówieniem, ponieważ chcę wszystko zgrać z dostarczeniem korby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...