Skocz do zawartości

jagular

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  38527
 • Rejestracja

Reputacja

1617 Excellent

O jagular

 • Tytuł
  _

Ostatnie wizyty

76984 wyświetleń profilu
 1. jagular

  GTA VI / Grand Theft Auto VI

  No, a do tego specjalista (no, mocap włosów to jest naprawdę nowatorski pomysł!)
 2. Dopóki ta obróbka zdjęć to nie będzie dłubanie w kilkuset mpix plikach ze średniego formatu, z dziesiątkami ciężkich warstw to nie ma co przesadzać z ramem i prockiem. Możliwe szybki ssd polepszy sprawność w podglądzie dużych katalogów LR.
 3. Szukaj w recenzjach monitorów informacji na temat tzw. gamutu - im wyższa liczba przy % obok sRGB (albo AdobeRGB, lub DCI-P3) tym kolory bardziej nasycone. Liczba może w niektórych monitorach być powyżej 100%, to nie błąd, dalej więcej=lepiej. Odbiór kolorystyki może poprawić wyższy kontrast. Kolory nie są ani złe, ani dobre, więc nie ma jak mówić o ich "jakości".
 4. Wydaje mi się że nie wszystkie decyzje polityczne można jednoznacznie podciągnąć pod lewo/prawo, więc taka osoba też może czegoś bardzo się bać, też może tworzyć jakieś ekstrema, itd, nie? Żyjemy w cywilizacji tak bardzo przesyconej potencjalnymi możliwościami, bodźcami, że każdy znajdzie coś dla siebie do narzekania
 5. To już zależy od dokładniejszej definicji centrowca Ludzie uwielbiają wszystko upraszczać, generalizować i przypisywać etykiety. Jeżeli definicja to będzie: osoba, która nie wybiera żadnej z opcji (w bardzo spolaryzowanym środowisku) bo wszystkie opcje uznaje za złe (zbyt na "prawo"/"lewo") to to też będzie ekstremum
 6. Bo to wątek sensacyjno-terapeutyczny Ekstrema, gdybanie o potencjalnych, lecz mało prawdopodobnych katastrofach są atrakcyjne zarówno same w sobie, jak i użyte jako dźwignia do przeciągania na swoją stronę rzeczywistości (podając jakieś super mocne "argumenty" myślimy że zwiększamy moc wypowiedzi używającej tych argumentów). Fakty/elementy nieekstremalne są po prostu nudne dla ludzi. Nasza psychika jest zbudowana do szukania intensywnych ekstremów, nie zmieniliśmy się zbyt mocno od czasu rycia w błocie za resztkami, wspinania się po gałęziach i życia w mikro społecznościach plemiennych. W wątku można zobaczyć chyba komplet błędów logicznych, poznawczych, ale nie ma to znaczenia.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...