Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Damiand

AOC AGON AG322QC4 vs Samsung C32HG70QQUX

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam monitora 31.5 cala, 2560x1440, 144Hz, freesync (działający bezproblemowo na kartach Nvidii), możliwie ładny obraz, ergonomia też się liczy, nie chce kupować uchwytu.

Miałem brać AOC AGON AG322QC4 za 1930zł, ale Samsung C32HG70QQUX jest teraz na promocji i można kupić go za 2299zł. Zastanawiam się, że warto dołożyć do niego.

 

Oba posiadają ten sam panel LSM315DP01 (źródło:link).

Na papierze wyglądają bardzo podobnie. Oba 31.5 cala, 2560x1440, 144Hz, freesync.

AOC ma HDR400, 8-bit a Samsung podobno HDR 600, 8-bit+FRC.

 

Co mi polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba są świetne też to przerabiałem, samsung wydaje się fajniejszy, ja po głębszej analizie uznałem że szkoda kasy i mam to samo tylko 75hz za 8stówek , uważam że jak niema musu i parcia na 144hz to szkoda przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według producenta Samsung jest flicker-free, a według recenzja tftcentral nie jest. Chyba, że coś poprawili w aktualizacjach.

Mają zapobieganie migotania pikseli, teraz to mus bez tego obecnie nie warto kupować monitora i tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają zapobieganie migotania pikseli, teraz to mus bez tego obecnie nie warto kupować monitora i tv.

Zgadza się. W takim razie zakup Samsung C32HG70QQUX moja się z celem. Szczególnie, że jestem wrażliwy na migotanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu ma free flicker czy nie? Mógłby ktoś jeszcze się wypowiedzieć w tej kwestii?

Bo również szukam podobnego monitora do 2500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No co z tego, że zniknie. Takie smaczki są fajne, tak samo często zwracam uwagę czy ślad na śniegu/błocie zostawiam.  Czemu to cenzurować w grze z rantingiem +18. 
    • @Kris194 Gra dostała już wcześniej klasyfikację 18+, także trochę późno na takie zabawy. Do tego wersja 1.0 jest na płytach i każdy ma do niej dostęp.
    • źródło: flatpanelshd.com   (..) Ograniczenia systemu przyciemniania strefowego w LCD stają się widoczne dla widza już po kilku godzinach oglądania HDR. W wielu scenach wokół jasnych obiektów, napisów itp. widać intensywne rozkwitanie. W rzeczywistości jest to proste obliczenie. Natywny współczynnik kontrastu panelu LCD VA wynosi np. ~4000:1. Oznacza to, że za każdym razem, gdy telewizor osiągnie, powiedzmy, 1000 nitów, otaczający czarny obszar w tej samej strefie przyciemnienia (i często w strefach sąsiadujących) będzie rozjaśniał do około 0,25 nitów (1000/4000 = 0,25), czyli będzie szary, a nie czarny. 2000 nitów spowoduje kwitnienie w ilości około 0,5 nitów (2000/4000 = 0,5) i tak dalej. Żadna ilość przetwarzania obrazu ani algorytm przyciemniania nie jest w stanie uniknąć ograniczeń sprzętowych spowodowanych zbyt małą liczbą stref przyciemniania. System ściemniania również ma tendencję do pomieszania. Mały, jasny obiekt gdzieś na obrazie może znacznie zwiększyć jasność na pełnym obrazie. Krótkie wybuchy jasności, na przykład eksplozja w scenie akcji, mogą prowadzić do „skoków jasności”, podobnie jak ciemne sceny czasami prowadzą do przyciemnienia niemal całego ekranu. Jasne poruszające się obiekty, takie jak spadająca gwiazda, wytwarzają ogon rozkwitu, ponieważ strefy przyciemnienia mają zazwyczaj powolne czasy narastania/opadania (..) W odróżnieniu od LCD Oledy mają nieskończony kontrast, bo jasność sterowana jest na poziomie pojedynczega piksela, których jest ponad 8 milionów, w porównaniu w najlepszym przypadku do kilkuset stref w mini ledach.  W przypadku jakości obrazu HDR natywny kontrast i kontrola jasności są najważniejsze, ważniejsze niż szczytowa jasność TV, dlatego ekrany LCD ze szczytową jasnością nawet wyższą od oleda (mini ledy) daja gorszy HDR. O paździerzach z podświetleniem krawędziowym lub kilkoma strefami wygaszania nie ma co pisać. Na takich ekranach jest totalne mydło, szarość, mleko zamiast trueHDR.  
    • http://enbdev.com/mod_fallout4_v0316.htm No i wtedy wybierz co tam ci pasuje z presetow. Tutaj masz fajny mod na zmiane vizualna oswietlenia i pogody. Obecnie z nim gram. https://www.nexusmods.com/fallout4/mods/46722
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...