Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kalekowaty

Wymiana i5-6600 cs;go, fortnite

Rekomendowane odpowiedzi

win 10

procek: i5-6600

grafika: gtx 970

plyta: Asus H110M-C

zasilacz: thermaltake se 520/530 nie pamietam

i chlodzenie SilentiumPC Fera 3 HE

 

ramy 2x4gb 2133mhz i na razie zostaja

 

Dwie gry w ktore gram najczesciej to csgo i fortnite gdzie procek chodzi na 100% a karta ledwo na 40~ przy fortnite i odczuwam spadki przy budowaniu dosyc okazałe, gdzie komfort rozgrywki spada do poziomu uniemożliwiającego nawiązanie jakiejkolwiek walki przy graniu na 144hz

Chciałbym go zmienić na coś co znowu pociągnie 2-3 lata bo ten i5-6600 juz tez tyle ma, kwestia tego czy zostawac czy intelu czy amd? Wiem, że jeżeli chodzi o opłacalność to lepiej zmienić, ale np. w csgo liczy się też wydajość pojedynczego rdzenia hm..?

Tak na serio nie wiem ile kasy chce wydać, załóżmy w okolicach 1000zł dałoby się zmieścić? może być i 300zł więcej, w gre wchodzą używki i najlepiej gdyby procek był z K.

Ogólnie nie orientuje się czy za jakiś czas wychodzą jakieś nowe proce i może warto poczekać aż spadną ceny czy coś, to jakiś czas mogę jeszcze poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

win 10

procek: i5-6600

grafika: gtx 970

plyta: Asus H110M-C

zasilacz: thermaltake se 520/530 nie pamietam

i chlodzenie SilentiumPC Fera 3 HE

 

ramy 2x4gb 2133mhz i na razie zostaja

 

Dwie gry w ktore gram najczesciej to csgo i fortnite gdzie procek chodzi na 100% a karta ledwo na 40~ przy fortnite i odczuwam spadki przy budowaniu dosyc okazałe, gdzie komfort rozgrywki spada do poziomu uniemożliwiającego nawiązanie jakiejkolwiek walki przy graniu na 144hz

Chciałbym go zmienić na coś co znowu pociągnie 2-3 lata bo ten i5-6600 juz tez tyle ma, kwestia tego czy zostawac czy intelu czy amd? Wiem, że jeżeli chodzi o opłacalność to lepiej zmienić, ale np. w csgo liczy się też wydajość pojedynczego rdzenia hm..?

Tak na serio nie wiem ile kasy chce wydać, załóżmy w okolicach 1000zł dałoby się zmieścić? może być i 300zł więcej, w gre wchodzą używki i najlepiej gdyby procek był z K.

Ogólnie nie orientuje się czy za jakiś czas wychodzą jakieś nowe proce i może warto poczekać aż spadną ceny czy coś, to jakiś czas mogę jeszcze poczekać.

 

https://www.x-kom.pl/lista/5cka2fuxv

 

procek z płytą sprzedasz i kupisz sobie jakieś ramy 2x8 gb

 

co do fortnite to mogę sobie grać spokojnie z fps zlockowanym na 240 na configu w sygnaturce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z csgo wiesz? albo jest ktoś kto gra i wie jak się ten procek zachowuje? boje się spadków fps tam na amd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z csgo wiesz? albo jest ktoś kto gra i wie jak się ten procek zachowuje? boje się spadków fps tam na amd

 

Ja tam gralem w 1152x864 faceity i nie ma na co narzekać

 

 

procek na 3,5 ghz a ramy na 3066 mhz, a ryzen 5 2600 jest szybszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje, najwyżej zwrócę jak nie będę zadowolony, po weekendzie zamówie. Dzięki za pomoc.

 

 

//edit

 

A jak z systemem, trzeba go na nowo instalować? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 100zl mniej można kupić ryzen 1700 zamiast 2600.

 

W sferis masz promocję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie gorzej w csgo się sprawował od 2600? Nie ma żadnych dobrych testów fps w necie na low detalach i rozdzielczości max 720p.. wszystko ultra i 1080p co mnie absolutnie nie interesuje w takiej grze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CS go ma sporo niższe wymagania niż fortnite, Oba procesory powinny zapewnić stałe 250+ klatek, zresztą tyle powinieneś mieć na obecnym kompie.

 

Możesz jeszcze zmienić procesor na i7 6700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz jakiegoś syfu w systemie, wierzyć mi się nie chce że procesorów twój nie daje rady w csgo i fortnite, no chyba że wykonujesz steaming swojej gry to wtedy może być problem.

wystarczy popatrzyć na test z 1070 i widać że karta bez problemu może chodzić na 100% a procesor na 3/4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam syfu bo system czysty stawiałem miesiąc temu, w csgo nie narzekam na mój obecny procesor, ale w fortnicie mam spadki w jakimś mieście lub ogólnie przy większej ilości budowli, gram na low w obie gry, w fortnite z 140 i płynnej gry spada do 80 gdzie już komfort jak i nawet możliwość szybkiego budowania się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...