Skocz do zawartości
gabdziol

Laptop do 3k codzienne użytkowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie nie odnosiłem do l340. Cytowałem wypoweidz dotyczącą acera i legiona

 

Acer, jest aluminioowy, ale ma też swoje niedoskonałości, jak np. znaczące nagrzewanie sie pod pełnym obciażeniem, czy matryca ze słabym pokryciem barw sRGB i adobe rgb https://www.notebookcheck.net/Aspire-7-A715-Laptop-Review-Acer-s-upgrade-giant-with-gaming-potential-and-long-battery-life.435242.0.html

 

l340 nie jest jakoś źle wykonany, jak na swojącene jest ok. Ale ma też inne wady, jak np. single channel,maksymalna rozbudowa do 16gb, porty po jednej stronie

Edytowane przez Sonep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer, jest aluminioowy, ale ma też swoje niedoskonałości, jak np. znaczące nagrzewanie sie pod pełnym obciażeniem,

 

Ale ty potrafisz sam coś wydedukować czy tylko przeczytałeś jedno zdanie w teście (który sam linkowałem) i je powtarzasz ?

 

L340 ma niższe temperatury tylko dlatego że pod obciążeniem jest spowalniany przez drastyczne ucinanie TDP - z 45W do 15 W więc nic dziwnego że ma niższe temperatury:

 

During our approximately one-hour continuous stress test, the core temperatures of the CPU rise up to 82 °C (~178 °F). Initially, the power consumption of the L340 was 124 watts, indicating the use of the CPU's maximum TDP of 45 watts. This value drops quite quickly to 100 watts (25 watts for the CPU) and then settles at 90 watts (15 watts for the CPU).

 

źródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co mi piszesz o tym l340? Ja sie odnosiłem do legiona i nie wspominalem nic o temperaturach l340. Wiem ze l340 stosuje undervolting i wcale go nie polecam. Aczkolwiek czasem go mozna kupic z jakims kodem za 2300 i wtedy mimo wszystko jest całkiem opłacalny. Ten undervolting nie robi az takiej roznicy (i tak z nim jest najwydajniejszy w swojej cenie). Zresztą widzialem jakies porownania w teście do acera nitro 7 z tymi samym prockiem i roznice nie byly wielkie. Cena też nie ta sama. Mnie w nim bardziej przeszkadzają inne rzeczy

Edytowane przez Sonep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. To w takim razie Lenovo Legion Y540 czy wspominany Acer Aspire 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie... Kupować teraz czy poczekać przełomu marca? Podobno jakieś nowości mają wchodzić to może jakieś zniżki będą większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele nie będą miały raczej wpływu na segment o którym tu rozprawiamy. Ceny spadają cały czas, to naturalne zjawisko ale w ten sposób można czekać w nieskończoność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za info.

Raczej przesądzone, że biorę Acer Aspire 7. Kwestia tylko ile zdecyduję wyłożyć kasy to wtedy wezmę najlepszy w danej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja trochę się zmieniła...

Mogę wydać do 3800 mniej więcej.

Jakieś inne alternatywy czy dołoży do najlepszej wersji Aspire 7 z procesorem i7 9750 i 16 GB RAM?

Edytowane przez gabdziol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wiele opinii i jednak wybór padnie chyba na : Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/256 GTX1650

Kwota 3749 zł Do tego załapuje się do usługi Lenovo Premium Care. Jestem skłonny zrezygnować z aluminiowej obudowy na rzecz dużo lepszego ekranu w Lenovo w porównaniu z Acerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...