Skocz do zawartości
MisterMaster

Gigabyte Rx 570 gaming 4gb - bios od Aorus

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam ten wątek w ramach informacji. Jakby się ktoś zastanawiał czy można do modelu z tytułu wgrać bios od wersji Aorus to tak, można bezproblemowo tylko trzeba znaleźć bios z tym samym modelem pamięci. Na dodatek obie karty są same w sobie identyczne (sprawdzone osobiście) i różni je jedynie chłodzenie. Po takim zabiegu karta z żenująco niskiego limitu mocy 90w i 135w przy +50% domyślnie ma 148w a na +50% 222w. Tym sposobem po underwolcie do 1.125v karta śmiga mi na 1420mhz a wcześniej 1340mhz to był maks bo wyżej to już limit mocy ograniczał. VRM po oc z nowym biosem ma maks 85C a rdzeń przy 30C w pokoju dobił do 77C w W3. Także jakby coś to polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Auberon No ja mam pierwszą rewizję, tą z bacplate którą chyba już usunęli z oficjalnej strony zastępując wersją bez. Ona jest na 100% identyczna (poza chłodzeniem rzecz jasna) jak model Aorus. Co do biosu to po prostu w Polaris bios editor porównałem mój oryginalny bios z tego od Aorus i jedynymi rzeczami które się różniły to było taktowanie, power limit, no i device id. Cała reszta była identyczna (najważniejsze są pamięci żeby był taki sam model i tabela timingów). Szybki flash z komendy poleceń pod windowsem 10 czyli amdvbflash -f -p 0 nazwa biosu, trzy sekundy niepewności, reset, zajrzałem do menagera urządzeń czy nie ma żółtej ikonki wykrzyknika z kodem 43, potem testing w Wieśku 3 i voilla - wszystko gra i buczy.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...