Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Slaby przykład, bo ten kolo akurat zszedł jakiś czas temu.

A to nie wiedziałem bo skąd - to sorki 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, RyszardGTS napisał:

XKOM też nie lepszy, zresztą wszystkie duże sklepy mają sporo na sumieniu, ostro lecą w mola i bardzo często są absolutnie bezkarni.

Gdybyśmy w stanach mieszkali, to była by zupełnie inna zabawa, pozew zbiorowy i byśmy im zrobili z odbytu zajezdnię tramwajową. :E

Teraz, msky7300 napisał:

A tu coś takiego wyszperane:

 

Jedyny RTX 3090 na x-cumie, który ma konkretny termin dostawy przy zakupie (na poniedziałek 3 października) a nie "zapytaj o dostępność".

 

https://www.x-kom.pl/p/590449-karta-graficzna-nvidia-palit-geforce-rtx-3090-gaming-pro-24g-gddr6x.html

 

 

Pewnie mają ze 2 sztuki, a reszta to preorder nał! :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DisconnecT napisał:

Gdybyśmy w stanach mieszkali, to była by zupełnie inna zabawa, pozew zbiorowy i byśmy im zrobili z odbytu zajezdnię tramwajową. :E

Pewnie mają ze 2 sztuki, a reszta to preorder nał! :rotfl:

Toż to atrapy, atrapy kupujesz - jest małym druczkiem napisane :P hahahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, msky7300 napisał:

A tu coś takiego wyszperane:

 

Jedyny RTX 3090 na x-cumie, który ma konkretny termin dostawy przy zakupie (na poniedziałek 3 października) a nie "zapytaj o dostępność".

 

https://www.x-kom.pl/p/590449-karta-graficzna-nvidia-palit-geforce-rtx-3090-gaming-pro-24g-gddr6x.html

 

 

paper edition

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, DisconnecT napisał:

Gdybyśmy w stanach mieszkali, to była by zupełnie inna zabawa, pozew zbiorowy i byśmy im zrobili z odbytu zajezdnię tramwajową. :E

Niestety Polska nie jest krajem z prawem precedensowym... albo (tak) stety dla firm, bo mieliby niezły sajgon :lol2:  przecież na pepperze co chwilę lecą "pozwy zbiorowe" :E 

26 minut temu, msky7300 napisał:

 

V1ViFXnvkGpFBSu8tLlvGIWQg31x6mIc.jpeg

:rotfl: 

  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, RyszardGTS napisał:

Niestety Polska nie jest krajem z prawem precedensowym... albo (tak) stety dla firm, bo mieliby niezły sajgon :lol2:  przecież na pepperze co chwilę lecą "pozwy zbiorowe" :E

 

3559443.jpg

 

Sklepy się wycwaniły w swoich regulaminach i nikt nawet nie próbuje walczyć, może i dobrze, bo ostatnio były dyski SSD, M.2 512GB po 19-25zł, obudowy, chłodzenia, wentylatory, zasilacze 400/650/750W firmy be quiet! w przedziale cenowym 10-50zł.

Jak załadowałem koszyk, to musieliby mi ten towar na paletach przywieść. :rotfl:

 

Co do X-kom, to samo jest z innym sprzętem, np dwa nowe monitory, które pojawiły się na rynku we wrześniu, x-kom fizycznie ich nie posiada, ale ma już przedsprzedaż. Ta sama praktyka, jak widzą zainteresowanie podnoszą cenę, dostawa wkrótce, a realny czas realizacji 3-4 tygodnie, jak nie dłużej. :rotfl:

Od kasy im się w głowach poprzewracało, zero szacunku dla klienta.

 

Zapowiada się ciekawie

Cytat

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zyska prawo do blokowania stron internetowych bez wszczynania postępowania, bez wskazania okoliczności. Będzie mógł też dokonywać zakupów kontrolowanych z wykorzystaniem fałszywych dokumentów przygotowanych przez ABW, a także przeszukania przedsiębiorcy we wszystkich postępowaniach, a nie tylko dotyczących konkurencji.
 

https://www.prawo.pl/biznes/nowe-uprawnienia-prezesa-uokik-do-blokowania-domen,503496.html

 

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszył mi  się status Zotaca z ME. "Przekazane do kompletacji". 

Status zmienił się o 3 w nocy. Ciekawe czy to jakiś automat czy faktycznie zrealizują ?

Edytowane przez severall
  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 godzin temu, betonowy1 napisał:

Nic nowego to nie wniesie, ale napisałem dziś znów do x-komu. Po dzisiejszym dniu daje sobie spokój z codziennym męczeniem ich mailami, dzisiejsza wymianka wyglądała tak:

JA:

"Witam,

 
W dniu składania zamówienia dostałem datę realizacji 2020-10-01. Czy towar będzie dziś wysłany?
 
Pozdrawiam"
 
 
X-kom:

"Dzień dobry, 

 

dziękujemy za wiadomość.  

Uprzejmie informujemy, iż model RTX 3080 cieszy się dużą popularnością - ze względu na bardzo ograniczone ilości jakie producenci kart przewidują dostarczyć w najbliższym czasie, nie możemy podać konkretnej daty realizacji zamówienia - może to być nawet kilka-kilkanaście tygodni. Sytuacja jest globalna i dotyczy wszystkich producentów kart. 

W przypadku złożenia zamówienia, będzie ono realizowane chronologicznie. Prosimy o wyrozumiałość. 

Życząc spokojnego dnia, w przypadku dodatkowych pytań oczywiście pozostajemy do Pana dyspozycji. "

 

JA: 

"To proszę mi powiedzieć czemu ciągle jest możliwość składania zamówień i opłacania ich? Jak nie wiadomo kiedy będzie dostępność. Jaka mam pewność że uhonorujecie zamówienia z pierwszej godziny dostępności w pierwszej kolejności i za tą cenę co była na początku?
 
Pozdrawiam"
 
 
x-kom:
"

Dzień dobry,

 

dziękuję za wiadomość. Uprzejmie informuję, iż zamówienie można utworzyć w celu rezerwacji produktu, natomiast zgodnie z informacją na stronie, dostępność kart RTX 3080 jest skrajnie ograniczona. Realizacja zamówień będzie odbywać się chronologicznie.

 

Problem z dostępnością produktu ma charakter globalny i nie dotyczy tylko naszego sklepu.

 

Producenci kart niedoszacowali popularności RTX 3080.

Wyprodukowali ich za mało, a to oznacza, że możemy nie dostarczyć od ręki wszystkich zakupionych modeli.

Z naszych informacji wynika, że fabryki kart pracują teraz na najwyższych obrotach.

 

Kolejne palety z kartami jadą i płyną już do Polski.

To może jednak potrwać kilka tygodni. Jest to globalny problem, nie mamy na to wpływu.

 

Przepraszamy za powstałe niedogodności i prosimy o wyrozumiałość.

 

W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji"

 

W miedzy czasie inny konsultant x-komu tez odpisal:

"

Dzień dobry,

 

dziękuje za wiadomość. Na chwilę obecną wciąż czekamy na potwierdzenie daty kolejnej dostawy od producenta."

 

Ja:

"Kolejnej? To już jakieś były? W jakiej ilości? Bo z tego co wiem byłem jedną z pierwszych osób które zamówiły.

 
Pozdrawiam"
 
 
x-kom:
"

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość.

 

Dostawa Twojej karty RTX 3080 może się opóźnić.

To jest bardzo dobry sprzęt, a jeszcze lepsza jest jego cena.

Wiemy o tym my, wiesz o tym Ty i bardzo wielu klientów na całym świecie.

Wygląda jednak na to, że zainteresowanie tymi kartami zaskoczyło producentów.

 

Co się stało

 

Producenci kart niedoszacowali popularności RTX 3080.

Wyprodukowali ich za mało, a to oznacza, że możemy nie dostarczyć od ręki wszystkich zakupionych modeli.

Z naszych informacji wynika, że fabryki kart pracują teraz na najwyższych obrotach.

 

Co teraz

 

Kolejne palety z kartami jadą i płyną już do Polski.

To może jednak potrwać kilka tygodni. Jest to globalny problem, nie mamy na to wpływu.

 

Co dalej

 

Prosimy Cię o cierpliwość.

Gdy tylko pojawi się u nas każda kolejna partia kart, jeszcze tego samego dnia wyślemy je do kolejnych klientów.

 

Jeżeli masz pytania dotyczące Twojego zamówienia, napisz do nas mejl.

 

Pozdrawiam"

 

Po ostatniej formułce kopiuj-wklej daruje sobie ten cyrk. Cierpliwie czekam, szkoda czasu na pisanie do nich.

 

Pożyczyłem sobie ten opis i wstawiłem do opinii o x-cum.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już serio zaczynam mieć wywalone tzn. z zamówienia nie zrezygnuję, poczekam i zobaczę co pokaże konkurencja nvidii w tym miesiącu. Oby to było coś dobrego, tak żeby nvidia zaczęła srac pod siebie, może to przyspieszy trochę wysyłkę kart. :P A jeżeli nie to poczekam tak długo jak będzie trzeba. Nie mam zamiaru przepłacać, nie mam zamiaru siedzieć i polować na te pojedyncze sztuki gdziekolwiek się tam pojawią. Moja karta jeszcze nigdzie się nie wybiera, mam w co grać, więc daje sobie na luz. Będę tylko obserwował ten temat, bo czasami można ciekawych rzeczy się dowiedzieć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję na złość sklepom trzymać się kurczowo zamówień złożonych po początkowych, korzystnych cenach. Pewnie sklepy będą to przeciągały i zniechęcały na wszelkie możliwe sposoby, ale ostatecznie będzie to uczucie satysfakcji gdy w końcu sklepy będą musiały je zrealizować.

Już czuję ten ból w X-kom na myśl o każdej sztuce Asus TUF sprzedanej poniżej 3300 zł. gdy na około ceny będą zaczynały się z czwórką z przodu :szczerbaty:

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, AUTO6 napisał:

Pewnie sklepy będą to przeciągały i zniechęcały na wszelkie możliwe sposoby, ale ostatecznie będzie to uczucie satysfakcji gdy w końcu sklepy będą musiały je zrealizować.

 

Nic nie muszą, mi Komputronik anulował zamówienie na TUFa i co zrobię ? Wątpie, żeby to było całkiem zgodne z prawem ale nie bardzo mi się chcę bawić w UOKiKi i sądy. I pewnie tak samo nie będzie się chciało większości. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, severall napisał:

Nic nie muszą, mi Komputronik anulował zamówienie na TUFa i co zrobię ? Wątpie, żeby to było całkiem zgodne z prawem ale nie bardzo mi się chcę bawić w UOKiKi i sądy. I pewnie tak samo nie będzie się chciało większości. 

Trafi swój na swego w końcu.

Mogą anulować mi zamówienie, owszem, ale tylko wtedy kiedy ja się na to zdecyduję. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ireniqs napisał:

Trafi swój na swego w końcu.

Mogą anulować mi zamówienie, owszem, ale tylko wtedy kiedy ja się na to zdecyduję. ?

Myślę, że przeboleja tych kilku "upierdliwych" z ich punktu widzenia klientów... a i tak wyjdą na swoje. Rozsądnym rozwiązaniem byłoby olewać sklepy tak postępujące i kupować w innych. Tylko w których?:)

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, powerxenergy napisał:

Marze o tej pięknej EWCE -> https://eu.evga.com/products/product.aspx?pn=10G-P5-3897-KR  ;< a nie tam jakieś zotaci za 4300 z ME ?

Ale znając życie to pewnie nie będzie dostępna do połowy przyszłego roku patrząc na to co odwala EVGA...

Mi się te evci kompletnie nie podobają, najładniejsze tej generacji to imo Asusy, no ale każdy ma inny gust. ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, AUTO6 napisał:

...Już czuję ten ból w X-kom na myśl o każdej sztuce Asus TUF sprzedanej poniżej 3300 zł. gdy na około ceny będą zaczynały się z czwórką z przodu :szczerbaty:

Gdyby xkom był dwu osobowym sklepem typu janusz i syn komputery to sprzedaż paru kart po nizszej cenie faktycznie momentalnie by spowodowala ubytek w sakwie janusza co moglo by go bolec. Jednak xkom to duzy bezoosobowy podmiot i kazdy sprzedawca, magazynier, czy ciec klozetowy i tak zarobią tyle samo, a jakis marginalny spadek hajsu na firmowym koncie raczej nic ich nie interesuje.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, bylu66 napisał:

no coś tak 20 sekund po odświeżeniu dopiero pojawia się 'towary wyprzedany' ;)

Wyglada jakby chcieli zabezpieczyc API przed automatami, ale przy okazji wycieli normalnych uzytkownikow.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ireniqs napisał:

Mi się te evci kompletnie nie podobają, najładniejsze tej generacji to imo Asusy, no ale każdy ma inny gust. ;)

Asusy też są fajne, moja pierwsza trójka EVGA -> ASUS -> MSI

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
""logo.png  
Dzień dobry,

dostaliśmy Twoje zamówienie. Nadaliśmy mu numer 70000011111111. W kolejnej wiadomości wyślemy Ci potwierdzenie przyjęcia zamówienia."

 

 

Tak xkom zabezpiecza sie przed roszczeniami z tytułu niedotrzymania umowy. Zgodnie z przepisami umowa zostaje zawarta w momencie potwierdzenia przez sklep przyjecia zamówienia, oczywiscie drugi mail potwierdzajacy juz nie przyszedł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA w tej generacji ma smutna buźkę.

Mogliby zrobić jakąś wersję BLACK bez ledow i innych gówien. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

EVGA w tej generacji ma smutna buźkę.

Mogliby zrobić jakąś wersję BLACK bez ledow i innych gówien. 

Właśnie te czerwone wstawki najbardziej psuja wygląd, tak to byłoby nawet ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki poranny off-top:

https://www.gram.pl/news/2020/10/01/henry-cavill-bedzie-skladal-kolejne-komputery-aktor-zaskoczony-reakcja-na-jego-film.shtml?fbclid=IwAR3zBEbcVjhwCGmTfngg42scLDXLbEE4z-OfGnnsLM_tNd6659mtaYuS2Jo

Ten film ze składaniem kompa przez Cavilla na Insta był mega super! A gość należy do naszej paczki graczy :P tym bardziej, że może będzie nowym Bondem, co może być strzałem w dziesiątke. 

6 minut temu, Minciu napisał:

EVGA w tej generacji ma smutna buźkę.

Mogliby zrobić jakąś wersję BLACK bez ledow i innych gówien. 

Tak!!! O gustach się nie dyskutuje ale jak jak nie cierpię ledów.. 

Edytowane przez krzywymax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ledy zawsze można wyłączyć i też będzie pięknie ?

 

 

https://allegro.pl/oferta/zotac-geforce-rtx-3080-gaming-trimity-gddr6x-wawa-9760259069  

3 osoby kupiły już 4 sztuki za 5k xD

Mi przyjdzie w poniedziałek zotac z me za 4300, więc chyba go odbiore i sprzedam za tyle samo dla kogoś chętnego bo wolę czekać spokojnie na EVGE ftw3 ultra. 

Edytowane przez powerxenergy
  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chwalą się  - bo jest czym - bo świat chce widzieć, że Ukraińcy mają czym walić rusków w łeb. Temat głosowania w USA na uzbrojenie UA zna każdy bo wszędzie o tym mówią, więc fajnie pokazać jak to jedzie na UA robić swoją robotę - bo i tak ruscy doskonale wiedzą co i gdzie tam stoi i nie ma sensu tego ukrywać A źródło tej informacji to?    Bo jest tak idiotyczna jak mało co w tym temacie  
    • Nie ma już co ciskać tylko grać w ulubione gierki. Widać, że sztuka tip top się trafiła. Totalne przeciwieństwo mojej  
    • Taki zestaw będzie chodzić? Do tego switch PoE + np.(GETFORT 8FE x POE + 2FE UPLINK 120W). 7 kamer łacznie max 64W a obrotowa koło 20W. Linki do sprzetów: https://zabezpieczeniapoznan.pl/kamera-nocna-8mpx-dahua-ipc-hfw3849t1-as-pv-0280b-s4-tioc-20-full-color-stalight-smd-40-microsd-audio-alarm-p-5974.html https://zabezpieczeniapoznan.pl/kamera-szybkoobrotowa-ip-dahua-sd49425gb-hnr-wizsense-25x-zoom-optyczny-funkcje-ai-smd-40-starlight-p-6240.html https://zabezpieczeniapoznan.pl/rejestrator-ip-nvr4216-4ks2-dahua-na-16-kamer-ip-do-8-mpx-p-4641.html https://techkom24.pl/switch-poe-8fe-x-poe-2ge-uplink-120w-poe-gf-21,3,43990,37777
    • @adashi To nie ma nic do sytuacji. Tak po prostu wygląda mobilizacja, ta obowiązkowa część. Od początku. Tak jak gnojenie więźniów, by się "zgłaszali" do wojska.   @voltq Pisałem co się robi z odmawiającymi.   @sabaru Bo to ważne dla zwiększania morale sił ukraińskich i obniżania rosyjskich. Powinieneś to już wiedzieć po ponad 2 latach tej wojny.
    • W ogóle  szkoda, że robili tego Starfilda, bo poszło na to kupę czasu, choć nie grałem i chyba nie zamierzam, ewentualnie  przelecieć sam główny wątek i wątki frakcji. Mogli się skupić tylko na The Elders Scrolss i Fallout, a tak naobiecywali jak zwykle nextgenowy kosmos i wyszedł kilkunastoletni Skyrim w kosmosie. A już najlepiej by było, gdyby zlecili robienie Fallouta 5 takiemu Obsidianowi, gdzie jedni i drudzy już przejęci przez Microsoft. Wiadomo, że się na to nie zgodzą i dzięki temu Fallouta 5 zobaczymy dopiero za dobrych kilka lat i to będzie jakieś 15 lat po premierze Fallouta 4, tak samo między Skyrim, a kolejną grą też będzie 15 lat jak nie lepiej. Już pomijając to jakie mam zdanie o tej gównianej Bethesdzie, mimo wszystko chętnie zagrałbym wcześniej w takie gry jak TES, czy Fallout. Z całą ułomnością, czy gównianym głównym wątkiem ich gier, to miło wspominam ten klimat i eksplorację i chciałbym zagrać częściej niż raz na 15 lat. Nie chodzi mi o klepanie nowej gry z częstotliwością Ubi, bo to nie realne, ale naprawę 15 lat to kawał czasu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...